Вагомі причини, чому ваш зір стало розмитим
24.04.2019 569 0 newsdaily.org.ua

Вагомі причини, чому ваш зір стало розмитим

В закладки

Вагомі причини, чому ваш зір стало розмитим

© SIphotography/iStock

У сучасному світі проблеми із зором стали одним з найбільш поширених медичних відхилень. Вони значно погіршують якість життя, тому варто вживати дії відразу ж після появи перших симптомів.

Все більше людей стикаються саме з розпливчастим зором. Деякі намагаються пристосуватися до цього відхилення, але це лише погіршує ситуацію. Дуже важливо зрозуміти, що стало причиною проблеми, адже її усунення – це першочергове завдання.

Ось найбільш поширені причини розпливчатого зору.

1. Неякісні контактні лінзи або окуляри

Якщо ви носите контактні лінзи, то дуже ймовірно, що причиною проблеми стали саме вони. Людський очей з віком зазнає змін, тому важливо регулярно перевіряти, чи підходять вам контактні лінзи. Особливо це актуально у віці після 40 років. Причиною розмитого зору можуть стати і окуляри, у разі коли вони неправильно підібрані. Якщо світлові промені не будуть фокусуватися на сітківці, то розмите зір рано чи пізно проявиться.

© fizkes/iStock

2. Астигматизм

При астигматизмі форма кришталика поступово змінюється, що викликає різні порушення зору. Розмитість – це один з найбільш вірогідних симптомів при цьому захворюванні. На початковому етапі розвитку астигматизму ситуацію можна виправити за допомогою окулярів. Але якщо ви не звернетеся до фахівця вчасно, то лазерна корекція стане неминучою.

3. Сухість очей

Синдром сухого ока дуже поширений серед офісних працівників. Постійне напруження очей призводить до виснаження слізних залоз. В кінцевому підсумку це призводить до розмитості зору. Існують і супутні симптоми – печіння та відчуття піску в очах. У цьому випадку важливо вчасно звернутися до фахівця, щоб уникнути необоротних змін. Вирішується проблема з допомогою спеціальних очних крапель.

© Milkos/iStock

4. Хронічний кон'юнктивіт

Розмите зір може бути одним із симптомів хронічного кон'юнктивіту, який ще називають «рожевим оком». Важливо розуміти, що це небезпечно не тільки для зору, але і для здоров'я в цілому. Кон'юнктивіт буває вірусним, бактеріальним і навіть алергічним. Якщо хворобу не лікувати, то запалення може переміститися і на інші органи, тому не варто зволікати з візитом до лікаря.

5. Кератит

Кератит – це запалення рогівки ока. Воно може бути викликано рядом причин. Наприклад, це може бути наслідком травми або перенесеного герпесу. Крім розмитого зору, симптомами кератиту є сильне печіння і підвищена чутливість до світла. Наслідки можуть бути дуже серйозними, аж до повної втрати зору, тому варто звертатися до лікаря при найменших підозрах.

© gpointstudio/iStock

6. Діабет

При цукровому діабеті в очних яблуках скупчується багато рідини, що викликає розмитість зору. Від симптому можна позбутися за допомогою окулярів, але головним завданням є контроль рівня цукру в крові.

Розмите зір може бути і тимчасовим явищем, пов'язаним з перенапруженням. Але краще звернутися до фахівця відразу, щоб виключити ймовірність тяжких наслідків.

Читайте також: 5 причин, коли при лікуванні потрібно поміняти лікаря

Що потрібно робити з зіпсованими контактними лінзами і чому це важливо знати
© eyecareoptical.co.uk Контактні лінзи спеціально розроблені витримувати суворі умови, тому не так легко розкладаються, псуючи навколишнє середовище. Ми вирішили
7 важливих моментів, про які потрібно знати носять контактні лінзи
© aopa.org Контактні лінзи – це відмінне рішення для людей з поганим зором. Однак їх використання пов'язане з певними ризиками для здоров'я. Наприклад, багато скаржаться
Топ-17 міфів про зір, в які ми продовжуємо вірити
Iris recognition concept Smart contact lens. Mixed media. Кожен з нас чув про те, що чорниця і морква корисна для очей і може навіть поліпшити зір, але чи так це
Точка хорошого зору: все, що потрібно знати про очних інфекціях та їх усунення
© Deagreez/iStock Очні інфекції можуть проявлятися під виглядом втоми, печіння і сухості. Але варто звернути увагу на ці симптоми. Так як вони можуть бути провісниками
Лінзи: як правильно вибрати і користуватися аксесуаром для очей
© eyecareoptical.co.uk У вас поганий зір? Тоді вам на допомогу приходять окуляри або лінзи. Що зручніше і комфортніше – вирішувати вам. Але якщо ви зупинилися на лінзах,
Чому неправильні сонцезахисні окуляри шкідливіше яскравого сонця
© Rohappy/iStock Рука так і тягнеться купити дитині забавні окуляри з Hello Kitty всього за один долар на Aliexpress? Так, пластик у них «не дуже», але лінзи-то темніше