Ортопедичне взуття: підбираємо здоровий формат для дорослих і дітей
24.03.2019 372 0 newsdaily.org.ua

Ортопедичне взуття: підбираємо здоровий формат для дорослих і дітей

В закладки

Ортопедичне взуття: підбираємо здоровий формат для дорослих і дітей

© Sergey Nazarov/iStock

Не хочете випробовувати проблеми з ногами і хребтом? Тоді вам просто необхідна правильно підібране взуття! Безумовно, взуття для дорослих відрізняється від дитячого. Зараз більшій половині дітей потрібна ортопедичне взуття. Причина у більшості однакова — це плоскостопість. Виникає воно з-за неправильного вибору взуття, носіння каблуків, слабкості м'язів ніг і кісток. Плоскостопість — серйозна хвороба. Починайте боротьбу з раннього віку.

Вміст матеріалу

Яке взуття буде корисна вам і дітям?

Види ортопедичної взуття

Профілактика плоскостопості — це, насамперед, правильна взуття. А ось ортопедичне взуття — це вже лікування проблеми. Її виготовляють індивідуально для кожного. Тому що при її створенні враховують анатомічні особливості кожної стопи. Існує 3 види такого взуття:

 • Профілактична: для ранньої стадії плоскостопості або профілактики. Відмінно підходить для дітей. Вона легка, міцна і зручна.
 • Малосложная: для помірної деформації стопи.
 • Складна: для сильної деформації або укорочення стопи.

Пам'ятайте, що порекомендувати носити ортопедичне взуття може тільки лікар. І для цього потрібні свідчення, простого бажання буде замало.

Де і як купити ортопедичне взуття

Для початку, сходіть в ортопедичну майстерню. Там знімуть чіткі мірки ваших стоп. Взуття повинна повністю повторювати форму і розмір ваших ніг. Таке взуття роблять з різних сортів шкіри. Для зовнішнього і внутрішнього шару — свій сорт. Устілки також роблять з особливих матеріалів. Купуйте взуття в спеціалізованих магазинах. Ці поради допоможуть вам вибрати хороше взуття:

 • переконайтеся, що виробник має сертифікати якості і дотримується медичні норми;
 • не купуйте взуття б/в;
 • купіть мінімум 2 пари взуття.

Ортопедичні устілки

Не забувайте і про устілках. Вони допоможуть, якщо проблеми не надто серйозні. Але, обов'язково консультуйтеся з лікарем перед покупкою. Ортопедичні устілки потрібні, щоб:

 • виправити деформацію пальців;
 • поліпшити кровообіг ніг;
 • рівномірно розподілити навантаження на стопи;
 • полегшити ходьбу вагітних жінок.

Купувати устілки потрібно тільки в спеціалізованих магазинах. Матеріал повинен бути якісним. Також, устілки повинні бути стійкими до різних впливів.

Правильна взуття для дитини

Щоб дитячі стопи правильно розвивалися, купуйте якісне взуття. При покупці зверніть увагу на ці пункти:

 • жорстка, легка, не слизька підошва;
 • стійкий, неширокий каблук (5-8 мм);
 • задник повинен добре «тримати» щиколотку;
 • широкий носок не повинен стискувати пальці;
 • взуття не повинна тиснути або бути занадто вільною.

Як купити взуття без дитини?

Звичайно, перед покупкою взуття потрібна примірка. Якщо такої можливості немає, виміряйте стопи дитини. Поставте ногу дитини на аркуш паперу. Попросіть розслабити ніжку і розтиснути всі пальчики. Обведіть стопу олівцем. Виріжте слід і візьміть його з собою в магазин. «Шаблон» прикладайте до зовнішньої сторони підошви. Так, ви будете бачити — підходить взуття вашій дитині чи ні.

Помітили у дитини проблеми зі стопами? Обов'язково сходіть до ортопеда. Профілактика в такому випадку не допоможе. Вам потрібна спеціальна взуття, яка допоможе вирішити саме вашу проблему.

Читайте також Як ви повлияете на своє тіло, якщо перестанете носити взуття на підборах

Як вибрати ортопедичне взуття: поради лікаря
©Pixabay У наш час людей з абсолютно здоровим опорно-руховим апаратом, напевно, не існує. Як вибрати ортопедичне взуття для дітей та дорослих, і чому це так важливо,
Антиварусне взуття для дітей: як підібрати правильну модель
©Pixabay Батьки повинні ретельно стежити за здоров'ям і зростанням своєї дитини, і особливу увагу приділяти формуванню опорно-рухового апарату. А уникнути проблем з ним
Як визначити розмір взуття дитини в магазині, якщо ви прийшли без нього
©Morgan_studio/IStock Як відомо, маленькі діти не люблять ходити з батьками по магазинах у пошуках нової одягу або взуття. Ще більше вони не люблять процес примірки,
Чи можна бігати при плоскостопості: рекомендації травматолога-ортопеда
© kaboompics/Pixabay Плоскостопість – не просто зміни в стопі, а ще й зниження амортизації. Це призводить до того, що хребет втрачає частину свого захисту, яку забезпечує
Як вибрати комфортне взуття дитині
© Pixabay/Pexels Відвідування магазину з метою купити дитяче взуття, іноді перетворюється на випробування для всієї родини. Щоб дитині було комфортно в нових черевиках,
Чому варто носити взуття на високих підборах: 5 переваг
©grinvalds/IStock Як відомо, взуття на високому каблуці перетворює образ, змінює ходу і візуально подовжує силует. Звичайно, носити таке взуття не завжди зручно, проте