Як вибрати ортопедичне взуття: поради лікаря
12.05.2019 444 0 newsdaily.org.ua

Як вибрати ортопедичне взуття: поради лікаря

В закладки

Як вибрати ортопедичне взуття: поради лікаря

©Pixabay

У наш час людей з абсолютно здоровим опорно-руховим апаратом, напевно, не існує. Як вибрати ортопедичне взуття для дітей та дорослих, і чому це так важливо, розповідає лікар-ортопед Кирило Іваничев.

Вміст матеріалу

Чому ортопедичне взуття важлива для здоров'я

Правильно підбирати взуття потрібно з раннього дитинства, адже це одна з важливих умов нашого здоров'я. Сьогодні ортопедичного взуття потребують три чверті дітей, так як захворювання опорно-рухового дуже поширені. Плоскостопість є однією з найбільш значних проблем. Якщо не провести корекцію за допомогою ортопедичного взуття вчасно, це захворювання буде прогресувати і гірше піддаватися лікуванню. Ось чому так важливо купувати дітям правильну взуття – це обов'язкова умова профілактики і лікування подібних проблем.

Види ортопедичної взуття

Ортопедичне взуття — це взуття, сконструйована з урахуванням патологічних відхилень у стопі, гомілці, стегні. Існують різні види ортопедичної взуття, розроблені з урахуванням різних проблем опорно-рухового апарату. Для осіб з помірно вираженими деформаціями стоп або незначним скороченням стоп призначена малосложная ортопедичне взуття. Для тих, у кого деформація стоп виражена або стопа вкорочена внаслідок ампутації, підходить складна ортопедичне взуття.

Де замовити ортопедичне взуття

Направлення на замовлення ортопедичного взуття дає тільки лікар-ортопед. З цим напрямком пацієнт направляється в ортопедичну майстерню або медичний відділ протезного підприємства, де з нього знімають всі необхідні мірки. Таке взуття повинне ідеально сидіти на нозі і враховувати всі індивідуальні вигини і розміри, тому краще всього виготовляти її на замовлення. Чим складніше деформація стопи, тим більш точне потрібне виготовлення або підбір колодки ортопедичного взуття.

Як вибрати ортопедичне взуття

Насамперед, ви повинні знати, що ортопедичне взуття краще всього купувати або замовляти у відомих виробників, які враховують всі медичні вимоги і використовують сертифіковані матеріали. Не можна доношувати ортопедичне взуття за кимось, адже будова та захворювання стопи у кожного індивідуальні. До кожного сезону необхідно запастися двома парами ортопедичного взуття, щоб дати їй можливість добре просихати.

Ортопедичні устілки

При легкій формі плоскостопості і деформаціях пальців можна обмежитися ортопедичними устілками, які поміщаються в звичайне взуття. Такі устілки коригують деформації стоп, рівномірно розподіляють навантаження і покращують кровотік в ногах. Носіння ортопедичних устілок зменшує відчуття втоми і підвищує стійкість, а також знижує ризик варикозного розширення вен.

Ортопедичні устілки рекомендовані жінкам у період вагітності або тим, у кого не дуже серйозні проблеми зі стопами. У будь-якому випадку, ви повинні порадитися щодо їх носіння зі своїм лікарем-ортопедом.

Дитяче ортопедичне взуття

Як вже говорилося, правильно підібране взуття критично важлива для нормального розвитку стоп дитини. Щоб попередити плоскостопість, можна носити профілактичну ортопедичне взуття, для якої характерна жорстка, але не тверда підошва, яка повинна бути гнучкою, легкою і не ковзає. Таке взуття повинна мати стійкий невисокий і широкий каблук заввишки 5-8 мм, а також жорсткий задник, обшитий м'яким валиком. Дитяче ортопедичне взуття повинна міцно фіксувати щиколотку і бути підібрана строго за розміром.

Тепер ви знаєте, як вибрати ортопедичне взуття, і розумієте всю важливість цього процесу. Не допускайте збільшення проблем з опорно-руховим апаратом, носити спеціальне взуття і будьте здорові!

Читайте також Що робити, якщо болі голова і тисне у скронях

Ортопедичне взуття: підбираємо здоровий формат для дорослих і дітей
© Sergey Nazarov/iStock Не хочете випробовувати проблеми з ногами і хребтом? Тоді вам просто необхідна правильно підібране взуття! Безумовно, взуття для дорослих
Антиварусне взуття для дітей: як підібрати правильну модель
©Pixabay Батьки повинні ретельно стежити за здоров'ям і зростанням своєї дитини, і особливу увагу приділяти формуванню опорно-рухового апарату. А уникнути проблем з ним
Як визначити розмір взуття дитини в магазині, якщо ви прийшли без нього
©Morgan_studio/IStock Як відомо, маленькі діти не люблять ходити з батьками по магазинах у пошуках нової одягу або взуття. Ще більше вони не люблять процес примірки,
Лікарі поділилися, в який час доби краще всього вибирати взуття на підборах
© Sebastian Gorczowski/iStock У кожної дівчини є незручна, але дуже красива пара взуття. Щоб туфлі не приносили дискомфорт і не травмували ногу, варто враховувати деякі
Як вибрати комфортне взуття дитині
© Pixabay/Pexels Відвідування магазину з метою купити дитяче взуття, іноді перетворюється на випробування для всієї родини. Щоб дитині було комфортно в нових черевиках,
4 найпоширеніших міфу про кросівки для бігу
©Pixabay Правильні кросівки для бігу – одна з важливих умов досягнення хороших результатів. Але сучасний ринок пропонує стільки різних моделей спортивного взуття, що