Як визначити правильну висоту стола, стільці і ліжка для дитини
22.05.2019 1 279 0 newsdaily.org.ua

Як визначити правильну висоту стола, стільці і ліжка для дитини

В закладки

Як визначити правильну висоту стола, стільці і ліжка для дитини

Від того, наскільки правильно ви визначите висоту меблів для дитячої кімнати, безпосередньо залежить здоров'я вашої дитини. Оптимальні розміри дозволять йому відчувати себе комфортно, а також створять умови для розвитку його організму в потрібному напрямку. Ось чому ви повинні знати, як підібрати висоту столу і стільця, а також як підібрати висоту ліжка для вашого сина чи дочки.

Вміст матеріалу

Як підібрати висоту столу для дитини

©Pixabay

За робочим столом ваша дитина буде проводити багато часу, і це не повинно позначатися на його поставі. Щоб уникнути негативного впливу на юний організм, вибирайте глибину робочої поверхні стола не менше 60-80 см, ширину – не менше 100 см. Врахуйте також і оптимальні розміри простору для ніг під столом дитини: в глибину 45 см, ширину – 50 див.

Вибираючи стіл для школяра, важливо враховувати також зростання дитини. Ви можете скористатися наступними параметрами:

©7ya.ru

Якщо розміри столу підібрані правильно, то лікті сидить за ним дитини повинні вільно розташовуватися на столі, а зігнуті під прямим кутом ноги мають торкатися підлоги.

Крім розмірів столу, врахуйте також і його форму. Сьогодні на ринку представлено багато різноманітних варіацій письмових столів: це стандартний прямокутний стіл з невеликою кількістю ящиків, і комп'ютерний стіл, і Г-подібний стіл, стіл-трансформер, висоту якого можна регулювати відповідно до зросту дитини.

Купуючи стіл для дитини, не варто переплачувати за ультрасучасний дизайн і рідкісні породи дерева – врахуйте, що стільницю обов'язково будуть чекати подряпини і сліди від кулькової ручки. Але й занадто дешеві матеріали вибирати не варто, так як вони можуть бути непрактичними і токсичними. Головне правило купівлі столу для дитини: не економте на якості, але і не платите за незатребувані функції.

Як підібрати висоту стільця для дитини

©Pixabay

Правильна висота стільця не дозволить вашій дитині сутулитися під час навчання. Ось кілька способів перевірити, чи добре підібрана висота стільця:

1. Ступні при сидінні повинні повністю стояти на підлозі, а між гомілкою і стегном дитини повинен бути прямий кут. Якщо цей кут тупий, значить, сидіння вище, ніж потрібно; а якщо гострий – нижче.

2. Відстань від особи дитини до столу повинна бути дорівнює довжині від кінчиків пальців дитини до ліктя.

3. Стілець не повинен упиватися в підколінні чашечки дитини. Поперек повинна спиратися на спинку.

Щоб зрозуміти, яка повинна бути висота сидіння над підлогою, виміряйте довжину гомілки дитини разом зі стопою, і до отриманого значення додайте 1-2 см (так ви врахуєте приблизну висоту каблука). Той же алгоритм діє при вимірюванні висоти стільця для дорослого.

Стандартні вимоги до висоти сидіння над підлогою наступні:

• при зростанні дитини 150-159 см ця висота повинна бути не менше 44 см;
• при зростанні дитини 160-169 см висота сидіння над підлогою повинна бути 46-46,5 см;
• для дитини зростом 170 см і більше сидіння має підноситися над підлогою приблизно на 48 див.

Якщо ви купуєте комп'ютерний стілець, врахуйте, що він повинен повторювати анатомію дитини, підтримувати в правильному положенні його спину, не повинен мати підлокітників, а сидіння повинно мати скошений край.

Щоб відрегулювати неправильну висоту стільця для навчання, можна підставити під ноги дитині лавку або маленький табурет. Під поперек для правильної опори можна підкласти невелику подушку або валик. Але краще відразу вибирати стільці правильних розмірів, сидіти на яких буде комфортно і безпечно для здоров'я.

Як підібрати висоту ліжка для дитини

©Pixabay

До нічного відпочинку, потрібно поставитися особливо уважно, оскільки від його якості багато в чому залежить самопочуття і здоров'я дитини. Ось чому ви повинні знати, як правильно вибрати розміри ліжка.

Стандартна висота ліжка залежить від загальноприйнятого середнього зросту людини. Це означає, що для людини з ростом до 165 см висота ліжка з матрацом від підлоги буде становити від 50 до 63 см. Це класична висота ліжка, коли вона розташована на рівні колін.

В залежності від висоти ліжка поділяють на такі види:

• з низькою висотою від підлоги (до 45 см). До них відносять ліжка-подіуми.
• зі стандартною висотою.
• з висотою понад 70 див.

Щоб визначити зручність ліжка по висоті, попросіть дитину сісти на неї. У цьому положенні його ступні повинні повністю стояти на підлозі, а коліна бути зігнутими під прямим кутом.

Вибираючи ліжко для дитини, пам'ятайте про важливість правильного вибору матраца. За своїми параметрами він повинен повністю відповідати розмірам ліжка. Розрахувати розміри матраца можна з допомогою цієї таблиці:

©berkem.ru

Дуже часто батьки, в родинах яких є двоє і більше дітей, вибирають двоярусні ліжка. Якщо ви теж вважаєте за краще такий варіант, то повинні враховувати висоту спальні.

Стандартні значення двох'ярусної ліжка:

• від підлоги до матраца другого ярусу повинно бути близько 165 см;
• висота від підлоги до матраца першого ярусу коливається в межах 30-50 см;
• висота між ярусами становить 80-90 см;
• між ложем другого ярусу і стелею повинна бути не менше 60-70 див.

Дуже важливо дотримувати відстань від другого ярусу до стелі, щоб дитина не відчувала дискомфорту, а також міг спокійно сидіти на ліжку. Бортики на нижньому ярусі роблять від 5 до 15 см, а на верхньому – більше 30 см.

Тепер вам відомо, як підібрати висоту столу і стільця, а також ліжка для дитини. Купуйте правильну меблі для дитячої кімнати, і нехай ваша дитина росте здоровим!

Як вибрати правильне крісло або стілець для школяра
© vadimguzhva/iStock Коли настає пора йти в школу, потрібна не тільки зошит і ручка, а важливо і те, як вибрати крісло для школяра. Від вибору залежить здоров'я
Як облаштувати дитині якісне навчальне місце будинки
© Kerkez/iStock Діти проводять багато часу, виконуючи домашні завдання – саме тому важливо забезпечити правильне робоче місце. Зона для уроків повинна бути комфортною і
Як вибрати пеленальний столик: 4 важливих пункту
©bedroomfurniture.club З появою в сім'ї дитини батьки отримують багатьма корисними речами, які можуть значно полегшити догляд за малюком. Пеленальний столик – одне з
7 ознак правильної парті, які допоможуть дитині зберегти поставу
© alloprof/Flickr Вибір робочого місця для дитини – це дуже важливий фактор, який впливає не тільки на ті, як довго вона зможе робити домашні завдання, але й на її
Антиварусне взуття для дітей: як підібрати правильну модель
©Pixabay Батьки повинні ретельно стежити за здоров'ям і зростанням своєї дитини, і особливу увагу приділяти формуванню опорно-рухового апарату. А уникнути проблем з ним
Як підібрати бігові лижі по зростанню і вазі
Бігові лижі — це аеробна вправа з низьким рівнем впливу, в якому задіяні практично всі м'язи тіла. Воно може поліпшити вашу серцево-судинну систему і м'язовий тонус. Щоб