Як підібрати бігові лижі по зростанню і вазі
01.03.2019 586 0 newsdaily.org.ua

Як підібрати бігові лижі по зростанню і вазі

В закладки

Як підібрати бігові лижі по зростанню і вазі

Бігові лижі — це аеробна вправа з низьким рівнем впливу, в якому задіяні практично всі м'язи тіла. Воно може поліпшити вашу серцево-судинну систему і м'язовий тонус. Щоб ви могли отримати максимальну віддачу від цього виду спорту, важливо знайти бігові лижі відповідного розміру, так як це зробить ваші поїздки набагато більш комфортними і приємними. Редакція wikihow розповіла, як підібрати бігові лижі за зростом і вагою.

Вміст матеріалу

Як підібрати бігові лижі?

Щоб вибрати бігові лижі, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

1. Тип лиж

Різні типи катання мають різні поріг ваги і зростання. Тип катання, який ви плануєте робити, визначить, який розмір вам потрібний, так як кожен з них має дещо різне використання та дизайн.

Бувають такі лижі:

 • Гоночні (з позначкою Racing і PRO Racing). Подібні лижі розраховані на спортсменів і любителів, що бажають розвивати показники швидкості. Це варіант для спеціально підготовлених трас.
 • Аматорські або прогулянкові (Active, Fitness). Це лижі для тих, хто іноді вибирається покататися в парку, робить це для задоволення і не прагне до рекордів. Лижі трохи ширше гоночних, при їх виробництві рідко використовують дорогі матеріали і технології.
 • Туристичні (Back Country). Це варіант для мисливців, туристів, рибалок, людей, яким потрібно пересуватися по бездоріжжю, без траси і лижні. Такі лижі значно ширше прогулянкових, щоб витримувати вагу людини на пухкому снігу.

2. Вагові характеристики

Перш ніж ви виберіть розмір і довжину, переконайтеся, що ви перебуваєте в діапазоні ваги для кожного комплекту лиж, перш ніж купувати їх. У багатьох випадках вага більш важливий, ніж зростання, щоб визначити лижі правильного розміру. Так, великі лижі розподіляють більшу вагу, чим менші.

 • Деякі лижні компанії навіть перестали використовувати висоту для визначення розміру лиж, натомість використовуючи унікальні діапазони ваги для кожного комплекту лиж, які вони виробляють.
 • Більшість лиж будуть мати «рекомендований діапазон ваги» в інформації, що додається.
© tookapic/Pixabay

3. Компактні лижі бувають декількох готових розмірів в залежності від ваги

Компактні лижі менш різноманітні і зазвичай бувають чотирьох розмірів, від маленьких до дуже великих. Ці розміри змінюються в залежності від компанії, що виробляє їх, але зазвичай рекомендуються в залежності від ваги. Зверніть увагу, однак, що є деякі збіги. Якщо у вас короткі ноги і ви потрапляєте між двома діапазонами, візьміть лижі меншого розміру. Якщо у вас довгі ноги, візьміть більший розмір, але знайте, що це в основному залежить від уподобань.

4. Параметр вигину лиж

Зокрема, для гоночних лиж довші лижі необхідні для збільшення швидкості. Але більш важливим, ніж довжина, є «вигин» лижі. Правильний вигин можна знайти, обчислюючи відсоток від вашої ваги. Щоб розрахувати відсоток від вашої ваги, просто помножте свою вагу в кілограмах на відсоток. Таким чином, якщо ви важите 100 кг, ви повинні прагнути до розвалу близько 125 (100 кг * 1,25 = 125).

 • Новачки: прагніть до вигину близько 100-115% маси тіла в кг
 • Середній рівень: 110-125% маси тіла в кг
 • Додатково: 120-130% маси тіла в кг

5. Додаткові рекомендації

Візьміть на замітку наступні поради. Вони допоможуть вам підібрати ідеальні лижі:

 • Намагайтеся, щоб лижі були приблизно на 10 см вище, ніж ви, коли встали в повний зріст. Знову ж таки, точний розмір відповідає рівню комфорту, але ви дійсно хочете, щоб лижі були на кілька сантиметрів вище, ніж ви. Бігові лижі часто призначені для більш досвідчених лижників зі своїми уподобаннями та комфортом, а ви повинні перевірити лижі перед покупкою. Переконайтеся, що вони підходять вам і вашим лижного стилю, перш ніж витрачати купу грошей.
 • Спробуйте «паперовий тест», щоб побачити, чи добре підходять лижі для вашої ваги. На тверду підлогу покладіть шматок звичайного паперу під лижі. Зробіть крок в них, як звичайно, і ковзаєте вперед і назад. Коли ви рівномірно розподіляєте вага на обох лижах, папір повинна легко ковзати. Коли у вас є вага лише на одній лижі, папір не повинна ковзати взагалі.
 • Орендуйте 1-2 розміру на день, щоб побачити, в яких вам зручніше. Якщо ви знаходитесь між діапазонами двох розмірів або просто не впевнені в них, то візьміть їх для тіста. Багато лижні магазини також дозволять вам випробувати лижі, і немає ніяких виправдань, щоб не приміряти лижі перед покупкою.
 • Якщо ви застрягли між двома розмірами лиж, враховуйте довжину ніг, а не загальне зростання. Довжина ваших ніг важливіше, ніж ваш загальний ріст. Тим не менш, найкраще, що можна зробити, це приміряти обидві пари і подивитися, яка з них найкраще підходить для вашого тіла.
 • Вибір палиць для лиж. Як правило, катання на ковзанах вимагає більш довгих палиць, так як ви розширюєтеся в сторони. Традиційні лижники зазвичай люблять більш короткі палиці, хоча і не набагато. В обох випадках вони повинні наближатися до ваших пахв, стоячи прямо (90 або 85% зростання).
5 правил при виборі домашньої бігової доріжки
© epickidstoys Smith/Flickr Бігові доріжки для дому з рік у рік набирають все більше популярності, адже більшість сучасних людей ведуть переважно сидячий спосіб життя. Це
Adidas випустила нові бігові кросівки DPR City Lights
© adidas.com Компанія adidas продовжує спортивну лінійку PureBOOST нової моделі кросівок DPR City Lights, яка покликана забезпечити безпеку ніг і максимальний комфорт під
4 забавні тренування, які можна робити всією сім'єю
@ wojciech_gajda/iStock Будучи батьком, ви повинні розуміти, що дітям, особливо маленьким, потрібно якомога більше рухатися, інакше в закритому приміщенні вони
Топ-8 спортивних навантажень, які вплинуть на вас краще бігу
© gzorgz/iStock Фізичні вправи важливі для всіх, але всі вони вимагає мотивації. Однак неможливо відчути мотивацію, коли ви ненавидите те, що робите. З іншого боку,
Плюси і мінуси тренування на біговій доріжці
©Shutter2U/IStock Бігова доріжка може бути відмінною альтернативою бігу на відкритому повітрі. Він підійде людям, у яких зовсім немає часу на тренування, а також вона
Сноуборд або лижі: вибираємо свій ідеальний зимовий відпочинок
©ViewApart/IStock Катання на лижах та сноуборді – найбільш популярні зимові види спорту, яким віддають перевагу любителі активного відпочинку. Якщо вас приваблює