Сноуборд або лижі: вибираємо свій ідеальний зимовий відпочинок
14.03.2019 218 0 newsdaily.org.ua

Сноуборд або лижі: вибираємо свій ідеальний зимовий відпочинок

В закладки

Сноуборд або лижі: вибираємо свій ідеальний зимовий відпочинок

©ViewApart/IStock

Катання на лижах та сноуборді – найбільш популярні зимові види спорту, яким віддають перевагу любителі активного відпочинку. Якщо вас приваблює перспектива покататися зі схилу засніженої гори, проте ви ще не визначилися, який з екстремальних видів спорту вибрати, зверніть увагу на порівняння лиж та сноубордів від порталу differencebetween.

Вміст матеріалу

Лижі або сноуборд?

Ці зимові види спорту дуже схожі між собою і головна їх відмінність полягає у використовуваному спортивному обладнанні. Сноубордисти катаються на одній широкій дошці, а лижники на двох вузьких. Крім того, існує різниця в положенні спортсменів: лижники стоять обличчям до схилу, а сноубордисти боком. Такий характер рухів дає лижникам більше переваг під час втрати рівноваги, оскільки в цьому випадку на лижах можна розставити ноги ширше і підстрахувати себе, відштовхуючись палицями. При цьому, на сноуборді встояти при падінні набагато складніше.

©anyaberkut/IStock

Відрізняється також місцевість для катання. Лижникам простіше долати складні ділянки місцевості і поєднувати катання з гірськими походами. Більш того, на відміну від сноубордистів, лижників можуть підніматися навіть вгору по схилу.

Варто відзначити, що сноуборд важить легше, ніж лижі з палицями. Що стосується травм, при катанні на сноуборді знижується ризик пошкодження колін, проте підвищується ймовірність травмування зап'ясть.

Також варто відзначити, що техніка катання на сноуборді дається більшості спортсменам важче, ніж техніка катання на лижах. Можливо, це пов'язано з тим, що сноуборд знайшов свою популярність тільки в 1970-х роках, в той час як на лижах спортсмени навчилися кататися задовго до цього.

Кращий спосіб дізнатися, що вам подобається більше, сноубординг або катання на лижах – спробувати кожен з цих видів спорту.

Підготовка до катання на лижах чи сноуборді

Перед тим, як відправиться в засніжені гори, щоб встати на лижі або сноуборд, необхідно підготувати тіло до фізичних навантажень. Зимові види спорту вимагають від вас серйозної фізичної підготовки та витривалості. Почніть з виконання простих вправ від Redbull, які допоможуть вам зміцнити м'язи і привести тіло в потрібну форму.

 • Присідання

Присідання допомагають опрацювати 4-х голови м'язи стегон (квадрицепси), які активно задіюються під час катання на лижах і сноуборді. Щоб виконати присідання, встаньте прямо, поставте ноги на ширину плечей, стегна злегка відставте назад. Зігніть ноги в колінах і присядьте до паралелі стегон з підлогою. Слідкуйте за тим, щоб ваші коліна не виступали за лінію ступень. Зробіть 3-4 підходи по 20 разів. Щоб ускладнити вправу, візьміть у руки гантелі.

©studio1901/IStock
 • Присідання зі стрибками

Наступна вправа для тренування м'язів ніг і сідниць – присідання зі стрибками. Ця вправа допоможе розвинути витривалість і зміцнити м'язи, які працюють під час поворотів на крутих схилах. Для виконання вправи встаньте прямо, поставте ноги на ширину плечей, присядьте до паралелі стегон з підлогою, потім підстрибніть як можна вище. Намагайтеся м'яко приземлятися на підлогу. Зробіть 4 підходи по 4 рази.

 • Присідання у стіни

Присідання у стіни допоможуть вам розвинути витривалість, що допоможе долати довгі дистанції. Притисніться спиною до стіни і опускайтесь вниз, поки стегна не будуть паралельні підлозі. Утримуйте положення як можна довше. Зробіть 2-4 повторення з короткими перервами між ними.

©Bojan89/IStock
 • Випади

Випади допомагають розвинути силу і баланс. Встаньте прямо, поставивши ноги разом. Випряміть спину, розпряміть плечі, напружте сідниці і прес. Зробіть крок вперед однією ногою і опустіться у випад, згинаючи коліна під прямим кутом. Ваша задня нога повинна практично стосуватися підлоги. Зробіть 20 повторень.

 • Планка

Вправа планка допомагає зміцнити все тіло, особливо прес і спину. Для виконання вправи поставте лікті на підлогу, ноги з'єднайте. Підніміть стегна так, щоб ваше тіло утворювало одну пряму лінію від голови до ніг. Затримайтеся в цьому положенні на 60 секунд. Після цього виконайте бічну планку з обох сторін.

©g-stockstudio/IStock

Як безпечно кататися на лижах і сноуборді?

Портал thoughtco ділиться правилами безпеки, які необхідно враховувати під час катання на лижах чи сноуборді. Дотримуючись цих порад ви уникнете травм і отримаєте від зимового спорту тільки приємні враження.

 • Підготовка

Заздалегідь підготуйтеся до інтенсивних фізичних навантажень за допомогою регулярних вправ. Якщо ваше тіло буде в хорошій формі, ви знизите ризик травмування під час спуску зі схилу.

 • Шолом

Щоб захистити свою голову під час втрати рівноваги, рекомендується носити міцний шолом. При чому, шолом варто надягати не тільки новачкам, але і професіоналам, оскільки ніхто не застрахований від падіння на схилі.

©anatoliy_gleb/IStock
 • Правильне обладнання

Переконайтеся, що ваше спортивне обладнання є якісним і надійним.

 • Одяг

Одягайтеся відповідно з погодними умовами. Щоб не замерзнути в засніжених горах, носіть кілька шарів термоодежди, шапку, шарф, рукавиці або рукавички.

 • Інструктаж

Якщо ви новачок в зимових видах спорту, візьміть групові або індивідуальні уроки у досвідченого тренера. Професійним спортсменам також необхідно час від часу відточувати свої навички.

©maxoidos/IStock
 • Маска

Носіть лижну маску поверх шолома, щоб захистити свої очі від снігу і вітру.

 • Відпочинок

Якщо ви втомилися, зробіть перерву, щоб відпочити і набратися сил перед наступним спуском зі схилу. Врахуйте, що катання на лижах і сноуборді забирає багато енергії, тому ви повинні своєчасно їсти і пити.

 • Компанія

Набагато веселіше і безпечніше кататися на лижах чи сноуборді з друзями. Тому рекомендуємо вам заздалегідь подбати про гарну компанії замість того, щоб відправляти в гори поодинці.

 • Фізичні можливості

Враховуйте свої фізичні можливості і не намагайтеся зробити неможливе. Вибирайте траси, які ви дійсно можете осилити.

©guruXOOX/IStock

Поради для тих, хто освоює сноубординг

Навчитися кататися на сноуборді досить важко, однак не варто впадати у відчай. Щоб допомогти вам освоїти сноуборд, портал mpora зібрав корисні рекомендації, до яких варто прислухатися.

 • Візьміть уроки у професіонала

Багато починаючі сноубордисти помилково вважають, що можуть освоїти правильну техніку катання самостійно. Тим не менш, щоб навчитися кататися на сноуборді необхідно взяти уроки у професійного інструктора, який пояснить вам всі тонкощі цього виду спорту. Інструктор навчить вас стояти на сноуборді, спускатися зі схилу, повертати і зупинятися.

 • Носіть правильний одяг

Важливу роль у заняттях зимовим спортом відіграє правильна екіпірування. Носіть спортивну термоодяг, сноубордичний комбінезон з водонепроникних матеріалів, шапку, шарф і рукавиці. Також не забудьте про захисному шоломі і масці.

©markos86/IStock
 • Захистіть тіло від травм

Як ви вже зрозуміли, новачки в сноубордингу падають набагато частіше професіоналів. Саме тому вам варто подбайте про сноубордному спорядження для захисту свого тіла при падінні. У комплект захисного спорядження повинні входити шолом, маска, наколінники, рукавички, а також спеціальні жилети і шорти.

 • Визначте провідну ногу

Прийнявши потрібне положення на сноуборді визначте, яка нога буде стояти попереду, а яка ззаду. Щоб визначити провідну ногу подумайте про те, якою ногою ви пинаете м'яч під час гри у футбол. Або попросіть друга злегка підштовхнути вас зі схилу. Нога, яку ви автоматично поставите вперед, буде вашою провідною ногою на сноуборді.

 • Навчіться правильно падати

Немає нічого страшного в тому, щоб впасти, головне – робити це правильно. Навчіться групуватися і уникати травм. При падінні схрестіть руки на грудях, щоб не пошкодити зап'ястя.

©Pilin_Petunyia/IStock
 • Звертайте увагу на знаки

На кожному схилі є позначки, що означають ступінь складності. Зелені позначки встановлені на самих легких схилах, які підходять новачкам. Сині позначки означають, що схил має середній рівень складності, а червоними відзначені найвищі і звивисті траси, які підходять виключно професіоналам.

 • Дивіться вперед

Коли ви спускаєтеся зі схилу, не дивіться вниз. Дивіться прямо перед собою, щоб краще контролювати своє тіло і успішно виконувати повороти.

 • Навчіться гальмувати

Щоб зупинитися перенесіть вагу тіла на п'яти і отклонитесь тому. При цьому, під час спуску зі схилу вага тіла повинен бути розташований на шкарпетках, а тіло направлено вперед.

 • Не забудьте повеселитися

Пам'ятайте, що зимові види спорту придумані не тільки для тренування тіла, але і для розваги. Не забудьте гарненько повеселитися з друзями під час відпочинку на гірськолижному курорті.

©Corr/IStock

Як одягтися для катання на лижах чи сноуборді?

Якщо ви плануєте провести цілий день на засніжених схилах, необхідно подбати про правильну екіпіровці. Портал wikihow розповідає, як одягтися для катання на лижах чи сноуборді, щоб залишатися в теплі і комфорті.

 • Шар №1

Надіньте комплект теромбелья, що складається з футболки з довгим рукавом і штанів. Теромбелье, призначене для занять спортом та активного відпочинку допоможе запобігти перегрівання або переохолодження тіла. Вибирайте синтетичні матеріали або шерсть. Уникайте бавовни, оскільки бавовна не може забезпечити необхідну терморегуляцію. Переконайтеся, що одяг щільно прилягає до тіла.

 • Шар №2

В якості другого зігріваючого шару підійде одяг з флісу Надіньте флісову кофту на блискавці з високим коміром, а також флісові штани.

©molchanovdmitry/IStock
 • Шар №3

Прийшов час надіти лижний костюм, що складається з утепленої куртки і штанів, виконаних з водонепроникних дихаючих матеріалів. Переконайтеся в тому, що костюм добре на вас сидить і утримує тепло. Не забудьте одягнути лижні шкарпетки, які повинні бути тонкими, але при цьому теплими. І нарешті взуйте спеціальні лижні черевики. Якщо у вас таких немає, їх можна взяти в оренду.

 • Захист

Нанесіть сонцезахисний крем на відкриті ділянки шкіри. Робити це потрібно навіть в похмуру погоду, щоб захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Також не забудьте намазати губи зволожуючим бальзамом з SPF не менше 15. Після цього надіньте лижні рукавички, шарф, шапку, рукавички, маску і, звичайно, захисний шолом.

©jlcracroft/IStock
Як запобігти травми і падіння на снігових схилах
© SeventyFour/iStock Завжди є ризик падіння під час катання на лижах і сноуборді. Нікому не хочеться отримати травму і зіпсувати собі відпочинок. Але як же уберегти себе
5 видів цікавих розваг на гірськолижному курорті
© Maridav/iStock Що робити на гірськолижному курорті, крім катання на лижах? Уявіть, що ви і ваші приятелі вирушили в подорож взимку. Ви вирішили відвідати новий
Як залишатися активними, коли на вулиці нестерпно холодно
©Halfpoint/IStock З настанням холодної пори року підтримувати фізичну активність стає все складніше. Погода за вікном викликає лише одне бажання – залишитися вдома під
4 забавні тренування, які можна робити всією сім'єю
@ wojciech_gajda/iStock Будучи батьком, ви повинні розуміти, що дітям, особливо маленьким, потрібно якомога більше рухатися, інакше в закритому приміщенні вони
23 ідеї екстремальних занять спортом
©today.com Для спортсменів, що люблять полоскотати собі нерви, ми приготували список екстремальних видів спорту, на які наважаться лише найсміливіші. 1. Зорбирование
Як підібрати бігові лижі по зростанню і вазі
Бігові лижі — це аеробна вправа з низьким рівнем впливу, в якому задіяні практично всі м'язи тіла. Воно може поліпшити вашу серцево-судинну систему і м'язовий тонус. Щоб