Плюси і мінуси тренування на біговій доріжці
01.03.2019 1 433 0 newsdaily.org.ua

Плюси і мінуси тренування на біговій доріжці

В закладки

Плюси і мінуси тренування на біговій доріжці

©Shutter2U/IStock

Бігова доріжка може бути відмінною альтернативою бігу на відкритому повітрі. Він підійде людям, у яких зовсім немає часу на тренування, а також вона незамінна при поганій погоді.

Редакція Newsdaily.org.ua вирішила розповісти про переваги і недоліки бігової доріжки.

Плюси

© UberImages/IStock

1. Зручність

Бігова доріжка — відмінний варіант для тренування зайнятих людей. Поставили таку будинку, і всі проблеми з тим, щоб викроїти час для тренінгу, вирішені. Не потрібно йти на трасу, не треба повертатися. Можна поєднувати біг зі справами або переглядом телевізора. В результаті, ви витрачаєте набагато менше часу на тренування.

2. Функціональність

Бігова доріжка пропонує широкий спектр функцій: ви можете додавати і збавляти швидкість. Вона змусить вас завжди підтримувати вибраний ритм і не збиватися з нього. Ви будете точно знати дистанцію, пульс і кількість витрачених калорій. Ви можете тренуватися в режимі схуднення, спринтів або ускладнювати біг нахилом тренажера.

3. Ефективність

Деякі ненависники бігової доріжки стверджують, що вправи на ній легше, ніж біг на відкритому повітрі, отже, не так ефективні. Дослідження показали, що частота серцевих скорочень трохи нижче в будь-якому заданому темпі на біговій доріжці, ніж на вулиці, але різниця дуже незначна, і ви можете протидіяти їй, встановлюючи певний нахил на тренажері.

Мінуси

1. Нудьга

Не можна заперечувати той факт, що бігова доріжка — це не так весело, як бігти на відкритому повітрі. Можна стверджувати, що бігуни повинні бути готові трохи понудьгувати у своєму навчанні, але є свідчення того, що нудьга бігової доріжки може зробити її трохи менш ефективною, ніж біг на вулиці.

2. Немає опору

Зустрічний або бічний вітер створюють додаткове навантаження для бігуна і частково змінюють його техніку бігу. Вважається, що при бігу на природі людина більше нахиляється вперед, ніж при бігу в умовах приміщення.

3. Рівне полотно

Бігове полотно тренажера занадто рівне, чого не буває в природному середовищі. Поставити техніку бігу на доріжці можна, але велика ймовірність, що початківець бігун відтворить її з помилками, коли опиниться на вулиці. Тому бігову доріжку нерідко називають «теплицею для бігунів»: зайвий комфорт і рівність поверхні не завжди йдуть на користь тренувань — особливо, якщо ви готуєтеся до змагань.

Купити або ходити в тренажерний зал?

©Shutter2U/IStock

Більшість бігунів, які тренуються на бігових доріжках, використовують їх у фітнес-клубах. Лише деякі використовують свої власні бігові доріжки будинку. Причина проста: бігові доріжки дорогі. Але деякі бігуни вважають, що вартість варта того, щоб бути в змозі тренуватися вдома у будь-який час.

Очевидно, що першим чинником, який необхідно враховувати при прийнятті рішення про купівлю бігової доріжки, є ваш бюджет. Чи Можете ви дозволити собі купити бігову доріжку чи ні? Другий важливий чинник, який слід враховувати, — це те, як часто ви бігаєте або плануєте бігаєте на ній. Чим частіше ви будете використовувати свою бігову доріжку, тим більше ви отримаєте результатів від своїх інвестицій.

Є менш дорогі бігові доріжки, але, як і в більшості інших продуктів, ви отримуєте те, за що платите. Більш дорогі моделі, як правило, більш міцні і більш точні, міцні, довговічні і надійні. У них також є більше можливостей. Тим не менш, є дуже хороші бігові доріжки, які можна знайти недорого.

10 вагомих причин, щоб тренуватися на біговій доріжці
© nd3000/iStock Якщо ви досі не тренуєтеся на біговій доріжці, то настав час це змінити. Такі пробіжки володіють рядом переваг у порівнянні з заняттями на вулиці, вже не
Як правильно бігати на біговій доріжці: техніка від школи бігу
© shironosov/iStock Бігова доріжка – корисний винахід, яке допомагає залишатися в тонусі в будь-яку погоду. Але дощ і сніг не єдині причини, чому цей тренажер так
15-хвилинне тренування на біговій доріжці для спортивної фігури
©nd3000/iStock Якщо у вас немає часу на багатогодинні тренування достатньо приділити всього 15 хвилин бігу на біговій доріжці. Ефективна та швидка кардіотренування від
11 причин, чому варто полюбити кардіо на біговій доріжці
© epickidstoys Smith/Flickr Відомо, що біг позитивно впливає на здоров'я. У західних країнах цього спортивного заняття приділяють достатньо велике значення. Популярна
Як схуднути всього лише за допомогою бігової доріжки
© Bell H Franklin/Flickr Деякі з нас у пориві спортивного натхнення починають активно займатися на тренажерах і навіть купують бігову доріжку. Але через деякий час цей
Корисні поради по здійсненню повноцінного тренування на біговій доріжці
Бігова доріжка — це спортивний тренажер для ходьби і бігу, з допомогою якого можна провести відмінну кардиотренировку. Вона допомагає прибрати зайву вагу, спалюючи жирові