Корисні поради по здійсненню повноцінного тренування на біговій доріжці
13.03.2019 312 0 newsdaily.org.ua

Корисні поради по здійсненню повноцінного тренування на біговій доріжці

В закладки

Корисні поради по здійсненню повноцінного тренування на біговій доріжці

Бігова доріжка — це спортивний тренажер для ходьби і бігу, з допомогою якого можна провести відмінну кардиотренировку. Вона допомагає прибрати зайву вагу, спалюючи жирові відкладення, так і просто поліпшити загальне самопочуття після довгого робочого дня. Більше того, людям, які не мислять свого життя без бігу, завдяки цьому винаходу не доводиться шукати парки і стадіони для ранкових або вечірніх пробіжок: досить встановити в своїй спальні бігову доріжку або ж зайти в чистий і сухий спортзал, щоб побігати пліч-о-пліч зі своїми однодумцями.

© Pixabay

Однак багато початківців бігунів здійснюють ряд помилок, займаючись на цьому тренажері. Для того щоб час, проведений на біговій доріжці, не було витрачено даремно, дотримуйтесь цих шести правил:

Перше правило

Заздалегідь складіть план, якому будете слідувати на біговій доріжці. Конкретна мета (збільшення швидкості, часу тренування або зміна нахилу) для кожного сеансу допоможе максимізувати вашу продуктивність.

Друге правило

Розігрійте м'язи перед тим, як почати бігти на доріжці. Починайте тренування на маленькій швидкості, поступово збільшуючи її. Це допоможе уникнути швидкої втоми та травм.

Третє правило

Використовуйте режим «Підйом в гору», щоб прокачати свої сідниці, підколінні м'язи і гомілки. Почніть з невеликого нахилу, збільшуючи його після того, як відчуєте достатню силу в ногах.

Для того щоб уникнути травм під час виконання підйому, напружте м'язи преса — вони будуть підтримувати нижній відділ спини. Робіть маленькі кроки і поставте стопу так, щоб від неї можна було провести вісь до центру вашого тіла. Ставте ногу на центральну частину стопи і упирайтеся на шкарпетки з акцентом на великий палець ноги, щоб відштовхнутися.

Четверте правило

Кілька разів міняйте швидкість під час тренування — від ходьби до спринту. Спочатку пройдіться і пробіжіть підтюпцем близько двох хвилин, а потім пробіжіть на великій швидкості ще 60 секунд. Міняйте швидкість ще 20-30 хвилин.

© Women Who Lift Weights

П'яте правило

Крім звичайного бігу, виконуйте та інші вправи на доріжці: наприклад, ходьба боком і тому, випади. Вони допоможуть зробити більший акцент на м'язах ніг. Під час виконання даних вправ сповільніть швидкість доріжки і тримайтеся за поручні для підстраховки.

Правило шосте

Зробіть вправи на розтяжку протягом 10-15 хвилин після завершення занять на біговій доріжці. Постарайтеся задіяти всі групи м'язів, включаючи сідниці, квадрицепси, підколінні м'язи, гомілки та щиколотки. Тримайтеся в точці найбільшого натягу по 30 секунд, при цьому вдихайте носом і видихайте ротом.

Порада: не займайтеся на доріжці частіше одного разу на добу — дозвольте своїм м'язам відпочити і відновитися.

Перед початком нового виду тренування, проконсультуйтеся зі своїм лікарем, якщо у вас є які-небудь хронічні захворювання або травми.

Як правильно бігати на біговій доріжці: техніка від школи бігу
© shironosov/iStock Бігова доріжка – корисний винахід, яке допомагає залишатися в тонусі в будь-яку погоду. Але дощ і сніг не єдині причини, чому цей тренажер так
Як схуднути всього лише за допомогою бігової доріжки
© Bell H Franklin/Flickr Деякі з нас у пориві спортивного натхнення починають активно займатися на тренажерах і навіть купують бігову доріжку. Але через деякий час цей
Плюси і мінуси тренування на біговій доріжці
©Shutter2U/IStock Бігова доріжка може бути відмінною альтернативою бігу на відкритому повітрі. Він підійде людям, у яких зовсім немає часу на тренування, а також вона
10 вагомих причин, щоб тренуватися на біговій доріжці
© nd3000/iStock Якщо ви досі не тренуєтеся на біговій доріжці, то настав час це змінити. Такі пробіжки володіють рядом переваг у порівнянні з заняттями на вулиці, вже не
15-хвилинне тренування на біговій доріжці для спортивної фігури
©nd3000/iStock Якщо у вас немає часу на багатогодинні тренування достатньо приділити всього 15 хвилин бігу на біговій доріжці. Ефективна та швидка кардіотренування від
3 способи спалити більше 200 калорій на біговій доріжці
© epickidstoys Smith/Flickr Якщо ви не спалюєте необхідну кількість калорій на біговій доріжці, треба внести деякі зміни у ваше тренування, щоб вона приносила результат,