3 причини, чому варто тренуватися взимку на свіжому повітрі
05.04.2019 589 0 newsdaily.org.ua

3 причини, чому варто тренуватися взимку на свіжому повітрі

В закладки

3 причини, чому варто тренуватися взимку на свіжому повітрі

© LuckyBusiness/iStock

Може бути досить привабливою в зимову пору займатися спортом в тренажерному залі або будинку. Сніг, низька температура – з-за цього мало кому хочеться виходити на вулицю. А вже тим більше – виконувати якісь вправи. З іншого боку, такі тренування приносять більше користі. Cnn розповіли, чим корисні тренування на свіжому повітрі і в чому потрібно проявити обережність.

Вміст матеріалу

Зимові тренування на свіжому повітрі: користь

Тренування на свіжому повітрі допоможуть вам залишатися у формі, щасливим і здоровим цієї зими. Ось три вагомі причини (і кілька заходів), які спонукають вас зібратися і вийти на вулицю.

Ви спалюєте більше калорій

© Jag_cz/iStock

Дослідження показують, що регулярні фізичні вправи при низьких температурах можуть збільшити вироблення коричневого жиру, спалює калорії, на 45% і значно збільшити загальний обмін речовин. Взимку вага часто збільшується з-за більш низького рівня щоденної активності, скорочення споживання свіжих фруктів і салатів, а також збільшення споживання таких страв, як картопляне пюре і м'ясний рулет. Тренування будуть корисні для запобігання його набору.

Ваш настрій покращиться

©SanneBerg/IStock

Фізичні вправи в цілому покращують настрій і зменшують занепокоєння, стрес і депресію. Але, згідно з деякими дослідженнями, заняття на свіжому повітрі можуть мати додаткові переваги. Дослідження, проведене в 2017 році, показало, що перебування на відкритому повітрі протягом декількох годин поліпшило почуття задоволення і зменшило почуття втоми більшою мірою, ніж ходьба на біговій доріжці в приміщенні. Обидві групи людей після експерименту були спокійнішими, менш тривожними і щасливішими, ніж люди, які ведуть сидячий спосіб життя. Тому, якщо ви дійсно ненавидите холод, вправи в приміщенні, безумовно, краще, ніж нічого.

Ви поліпшите загальний стан свого здоров'я

© ZinaidaSopina/IStock

Фізичні вправи корисні для вашого здоров'я, але вправи на свіжому повітрі принесуть ще більше користі. Відповідно до Національного обстеження здоров'я і харчування, фізичні вправи на відкритому повітрі знижують ризик смерті від серцево-судинних захворювань до 27% (в порівнянні з людьми, що ведуть сидячий спосіб життя). Позитивний вплив на це має збільшення рівня вітаміну D.

Багато відчувають нестачу вітаміну D взимку із-за меншої кількості впливу сонячних променів. Але якщо ви частіше будете бувати на свіжому повітрі, його кількість збільшиться. Чому це важливо? Вітамін D грає важливу роль у здоров'ї кісток, підтримує здорову імунну функцію і допомагає знизити ризики раку, хвороби серця і діабету.

Хоча тренування на свіжому повітрі приносять більше користі, ніж шкоди, є кілька важливих моментів, які потрібно враховувати.

Застереження

Враховуйте здоров'я свого серця

© Deagreez/Pixabay

Якщо у вас в анамнезі є хвороба серця або два чи більше факторів ризику серцево-судинних захворювань, слід бути гранично обережними. Фактори ризику:

  • високий кров'яний тиск
  • високий рівень холестерину
  • сімейний анамнез ранніх вад серця
  • діабет
  • куріння
  • ожиріння
  • малорухливий спосіб життя або погане харчування

У цих випадках тренування в холодну погоду можуть викликати серцевий напад. Китайське дослідження показало, що у людей із серцевою недостатністю ризик смерті від серцевого нападу взимку збільшився на 41%. Австрійське дослідження показало, що більшість серцевих нападів відбулося у перші два дні відпустки туристів, в основному у людей, які не займалися спортом регулярно або у яких було два чи більше факторів ризику серцево-судинних захворювань.

Якщо ви ведете сидячий спосіб життя і схильні до ризику серцево-судинних захворювань, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед тренуванням взимку. Після цього вам потрібно буде почати регулярно займатися в приміщенні, перш ніж тренуватися на вулиці взимку.

Не забувайте пити воду

© seb_ra/IStock

Взимку ми не так сильно потіємо? Ви все одно втрачаєте значну кількість рідини. Дослідження показують, що організм може бути притуплен в холодну погоду і не розпізнати, коли ви відчуваєте спрагу. Тому не забувайте пити воду до, під час і після занять спортом на відкритому повітрі, щоб запобігти зневоднення.

Захистіть свою шкіру

©Ridofranz/IStock

Можливо, на вулиці немає сонця та похмурий день, але це не означає, що ви не можете отримати сонячний опік. Наносите сонцезахисний крем із захистом від UVA і UVB-променів. Використовуйте його повторно, особливо на великій висоті, де ризик пошкодження шкіри сонцем вище з-за близькості до сонця і відображення сонця від снігу.

Холодний різкий вітер також може призвести до сухості шкіри та подразнення. Тому не забувайте також зволожувати шкіру до і після занять спортом на відкритому повітрі. Слід носити спеціальну маску для обличчя, особливо якщо погода непостійна і холодна. Людям з астмою особливо важливо захистити рот, оскільки із-за низької температури у них інколи виникає напад астми.

Одягайтеся «з розумом»

©Lifemoment/IStock

Вправи змушують ваше тіло швидко нагріватися. Тому занадто теплий одяг може призвести до перегріву або надмірному потовиділенню, з-за чого ви швидше замерзнете, коли знизите активність.

Найкраще – щоб одяг був багатошаровою. Щоб ви могли зняти один або додати, якщо потрібно. Шерсть і синтетичні тканини найкраще захищають організм від поту. Бавовна вбирає піт, швидше намокає і може призвести до переохолодження.

Вибір правильної одягу особливо важлива для людей в зрілому віці і тим, хто схильний до ризику серцево-судинних захворювань. Оскільки у вас може бути порушена регуляція температури тіла. З-за цього порушення ви піддаєтеся ризику гіпотермії.

Виконання розігріваючих вправ (стрибки Джека або звичайна розтяжка) допоможуть вам розігріти тіло. Робіть їх перед тим, як виходити на вулицю. Завдяки цьому ваше тіло швидше пристосується до холоду на вулиці.

Як бачите, тренування на свіжому повітрі навіть більш ефективні, ніж в тренажерному залі. Але якщо ви не любите холод, не переживайте. Продовжуйте займатися в приміщенні, якщо вам так комфортніше.

8 причин тренуватися на свіжому повітрі
© nd3000/IStock Згідно з деякими дослідженнями, фізична активність на відкритому повітрі – кращий спосіб схуднути, підняти собі настрій і навіть стати розумнішими. Ми
Тренування на свіжому повітрі, з якими ви отримаєте ідеальну фігуру
© Bojan89/IStock Засновник школи фітнесу Skinny Bitch Club Рассел Бэйтмэн розповів VOGUE як тренуватися, щоб бути в найкращій формі. Тренування на свіжому повітрі
Дивовижні тренування на відкритому повітрі, які дістануться вам абсолютно безкоштовно
©m-imagephotography/iStock Багато хто думає, що заняття спортом вимагають великих фінансових вкладень, однак, ніхто не відміняв тренування на свіжому повітрі, за які не
Як не припиняти тренуватися на вулиці в холодну пору року
©temposhop Багатьох дуже приваблюють тренування саме на вулиці. Деякі люблять комбінувати спорт на свіжому повітрі і в залі. Однак у будь-якому випадку, коли настає
5 веселих ігор на свіжому повітрі, які варто спробувати на пікніку
© bosmanevents.nl Коли на вулиці чудова погода, дуже важко змусити себе йти в тренажерний зал. Але разом з тим не хочеться позбавляти себе тренування. Що ж робити в
10 помилок літніх тренувань, які слід уникати
©PointImages/iStock З настанням літа багато віддають перевагу тренувань на свіжому повітрі, здійснюючи при цьому банальні помилки, які шкодять здоров'ю. Сьогодні ми