Дитина голодна або йому просто нудно: як зрозуміти постійну тягу малюка до їжі
27.06.2019 626 0 newsdaily.org.ua

Дитина голодна або йому просто нудно: як зрозуміти постійну тягу малюка до їжі

В закладки

Дитина голодна або йому просто нудно: як зрозуміти постійну тягу малюка до їжі

©Pixabay

Діти (а також дорослі) часто вживають їжу з причин, не пов'язаних з угамуванням голоду. Вони часто їдять у відповідь на свої емоції і почуття. Якщо ваша дитина постійно голодний, придивіться до нього уважніше, щоб зрозуміти, що відбувається. Ось що з цього приводу говорить сайт Healthy Children.

Вміст матеріалу

Що викликає голод?

Якщо ваша дитина вживає три добре збалансованих прийому їжі і один перекус в день, але все ще стверджує, що голодний, можуть бути й інші причини його постійної тяги до їжі. Постарайтеся відповісти на наступні питання:

1. Чи може ваша дитина тягнутися до їжі в наступних випадках: нудьга, депресія, стрес, фрустрація, невпевненість, самотність, втома, відчуття образи, гнів, щастя?

2. Ваша дитина їсть не тільки під час регулярних прийомів їжі і закусок? Він жує щось при кожній можливості?

©Pixabay

3. Ви нагороджуєте своєї дитини їжею (наприклад, купуєте морозиво за гарну оцінку)? Це може призвести ненавмисно до його ожиріння.

4. Коли ваша дитина все робить правильно, ви говорите йому про це? Слова схвалення можуть підвищити самооцінку дитини і мотивують його продовжувати приймати правильні рішення для свого здоров'я і ваги.

5. Як ви розмовляєте зі своєю дитиною? Це в основному негатив? Часто це критично? Всім, в тому числі дітям, важко вносити зміни у таке середовище.

Здорові альтернативи

Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина їсть від нудьги, вам може знадобитися відвернути його від їжі з допомогою інших занять. Для початку переконайтеся, що ваша дитина отримує 3 добре збалансованих прийому їжі і 1 перекус в день. Це запобіжить почуття голоду між прийомами їжі.

©Pixabay

Допоможіть своїй дитині вибрати інші речі замість їжі: прогулянки з собакою, вуличні ігри (бадмінтон, футбол, катання на роликах), малювання, робота в саду, прогулянки по місту або навіть по торговому центру (без відвідування кафе).

Вибирайте правильні закуски

Запропонуйте малюкові корисні закуски, такі як сирі овочі, фрукти, легкий попкорн в мікрохвильовій печі, овочевий суп, желатин без цукру і фруктові закуски. Такі закуски, як чіпси і цукерки містять порожні калорії, які не допоможуть вашій дитині відчувати себе ситим.

Вибирати закуску повинні дорослі. Якщо дітям дозволено вибирати власні закуски, вони часто роблять нездоровий вибір. Поговоріть з дитиною про те, чим корисні здорові закуски. Придумайте список закусок, які ви можете тримати під рукою.

©Pixabay

Пам'ятайте: ваші власні відносини з їжею і вагою можуть вплинути на те, як ви виховуєте свого сина чи дочку. Якщо ваша дитина постійно голодний, то ваше завдання – визначити, з яких причин це відбувається.

4 ознаки, що у дитини період стрибка зростання
©Pixabay Діти постійно ростуть, але в деякі періоди свого розвитку вони роблять це більш інтенсивно. Ростові стрибки у дітей найчастіше спостерігаються в перший рік
5 простих способів проявити любов до дитини, про які ми часто забуваємо
child, дитина, діти На думку автора книги-бестселера «П'ять мов любові» Гаррі Чепмена, мови любові точно так само як і на дорослих, впливають і на наших дітей. Якщо ви
7 причин, чому дитина може плакати
© shironosov/iStock «Чому моя дитина плаче?» – багато батьків задаються цим питанням і засмучуються, якщо не знають на нього відповіді. Особливо це важко з'ясувати, коли
Поширені причини, чому у дитини паморочиться голова
© Wavebreakmedia/iStock У батьків будь-яке дитяче нездужання викликає приступ паніки і страху, і це не дивно! Адже кожен мріє, щоб його діти були завжди здоровими,
Ефективні лайфхаки, коли дитина скаржиться і сумує
"По телевізору немає нічого цікавого", "чому я не можу піти в кіно?", "Я не хочу йти на вулицю, тому, що мій друг поїхав і мені не з ким гуляти" — знайомі фрази? Якщо
Що робити, якщо дитина плаче: як розумно вирішити проблему чада
©Halfpoint/Istock Якщо дитина плаче, значить він не може висловити свої бажання, почуття та емоції іншим способом. У цьому випадку завдання батьків – навчити дитину