8 життєвих уроків, які можуть дати нам наші діти
28.05.2019 235 0 newsdaily.org.ua

8 життєвих уроків, які можуть дати нам наші діти

В закладки

8 життєвих уроків, які можуть дати нам наші діти

©Pixabay

Ми часто настільки зайняті, намагаючись навчити життя наших дітей, що не розуміємо, як багато ми можемо дізнатися від них! А адже деякі речі, які роблять малюки, дуже прості і природні, тільки ми чомусь забуваємо про це.

Сайт Wellness Mama розповів, чому діти можуть навчити дорослих. Ось лише кілька з цих речей:

Вміст матеріалу

1. Спіть досить

Сон дуже важливий для здоров'я, а багато дорослі просто не отримують його достатньо. Уві сні тіло відновлюється, а деякі дослідження показали, що навіть одна ніч недостатнього сну може створити тимчасовий переддіабетичним станом, не кажучи вже про скачках кортизолу та лептину. Діти (як правило) більш здорові, і вони також зазвичай більше сплять вночі, а іноді можуть подрімати вдень. Тому поставте свій сон пріоритет і будьте настільки ж безкомпромісні у цьому, як діти!

2. Не тренуйтеся, а рухайтеся

Діти не займаються спортом, але вони завжди рухаються! Вони не ходять в спортзали і не пробігають нескінченні марафони, а бігають, підстрибують, сідають навпочіпки і постійно роблять багато інших функціональних рухів. Ще одна річ, яку діти не можуть робити протягом довгого періоду часу – це сидіння на місці. Будучи дорослими, легко вести сидячий спосіб життя протягом більшої частини дня, ніколи не підвищувати частоту серцевих скорочень і недостатньо рухатися, а ось для малюків це просто неприйнятно! Тому рухайтеся, але не зосереджуйтеся на вправах. Рухайтеся функціонально, швидко і часто. Як діти!

©Pixabay

3. Навчитеся виражати емоції

Діти відмінно проявляють емоції і дуже добре розуміють, що вони відчувають. Будучи дорослими, ми часто вчимося пригнічувати або уникати емоцій, які можуть створювати стрес. Звичайно, діти повинні навчитися виражати емоції відповідально, але ми можемо багато чому навчитися, бачачи, як яскраво вони відчувають!

Діти не тримають образи. Якщо їм боляче, вони плачуть. Якщо вони щасливі, вони посміхаються або сміються. Вони також є майстрами соціального взаємодії, поки ми не навчимо їх не розмовляти з незнайомцями. Вони слухають інших, коли говорять. Вони дивляться, як інші люди рухаються. Вони відповідають посмішкою, коли хтось посміхається їм. Навіть якщо здатність дитини виражати емоції засмучує нас як дорослих, у них є чому повчитися. Вони просто швидко переживають емоцію, відпускають її і йдуть далі, в той час як ми схильні придушувати справжні почуття, а потім довго роздумувати про це. Тому вчіться у дітей виражати емоції здоровим способом і не фіксуватися на них.

4. Їжте, коли голодні

Багато батьків стурбовані тим, що їх діти їдять занадто багато, не їдять достатньо чи не їдять правильну їжу. Але у більшості дітей є вроджене почуття голоду! Вони їдять, коли голодні (навіть якщо це не час їжі) і часто відмовляються від їжі, якщо вони не голодні (навіть якщо це час їжі). Це насправді дуже корисна річ, на яку ми, дорослі, повинні звернути увагу і прийняти до відома. Багато дорослі люди втратили здатність бачити ці природні ознаки, і це, безумовно, може ускладнити життя! Тому прислухайтеся до свого тіла і вчіться чути його сигнали.

©Pixabay

5. Завжди продовжуйте вчитися

Будь-який, у кого коли-небудь був чотирирічний дитина, знає, що діти задають питання. Це природний спосіб, за допомогою якого діти вчаться, але це також дає прекрасне уявлення про їх постійному цікавості і бажання вчитися. Будучи дорослими, легко прийняти речі за чисту монету або зрозуміти, що щось працює, не розуміючи, як це відбувається. А адже вивчення нового досвіду (особливо нової мови чи музичного інструмента) загострює розум і зберігає його молодим! Тому задавайте питання, будьте допитливими і освоюйте нові навички з відкритістю дитини.

6. Будьте безстрашними

Будь-яка мама, у якої коли-небудь був однорічна дитина, знає, якими безстрашними можуть бути діти. Вони стрибають, щоб побачити, що відбувається. Кидають речі, щоб дізнатися про закони Ньютона (і соціальній взаємодії, якщо вони когось б'ють). Вони знаходяться в ненажерлевому прагненні бачити, навчатися, рухатися. Це ми, батьки, з віком вчимо дітей бути обережними, щоб не заподіяти собі або комусь шкоди. Але насправді діти наші, як і ми, повинні бути трохи авантюрними. Тому не бійтеся пробувати нові речі!

7. Насолоджуйтеся дрібницями

Ви подарували дитині нову іграшку на Різдво, і чим він грає годиною пізніше? Правильно, коробкою. У дітей природне захоплення дрібницями. Вони не шукають модні підгузки або дорогі коляски. У них є природний творчий потенціал, щоб грати з простими речами і зробити їх цікавими з допомогою уяви. Наскільки щасливіший були б дорослі, якщо б могли згадати хоча б невелике схоже захоплення? Тому не завантажуйтесь дрібницями, а насолоджуйтеся ними! Навчіться цінувати речі і те, що у вас є.

©Pixabay

8. Не забувайте грати

Гра – це робота дітей, і вона важлива для розвитку дитини. Виявляється, гра важлива і для дорослих! Гра приносить радість, і це життєво важливо для вирішення проблем творчості і стосунків. Тому знаходите речі, які самі по собі приносять задоволення, і займайтеся ними!

Ці уроки, якими діти можуть навчити дорослих, є дуже цінними. Подумайте над ними і починайте впроваджувати в своє життя!

5 фінансових уроків, яким варто навчити своїх дітей
@ zenstock/IStock Діти, які вміють поводитися з грошима, виростають у дорослих, які вміють поводитися з грошима. Ось чому фінансова грамотність – це те, чого батьки
Як навчитися поважати емоції своєї дитини, не розуміючи їх
Діти дивні: однією своєю посмішкою вони здатні викликати розчулення дорослих, а їх досягнення змушують батьків відчувати гордість. Вони виражають свою любов обіймами і
5 причин нічного пробудження малюків, про які потрібно знати
© pixabay Батьки подумки підготовлені до того, що малюки будуть прокидатися вночі і потребувати батьківської допомоги, щоб заснути. Все більше число пар задумається над
Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
© MangoStar_Studio/IStock Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що
Як вижити в декреті: 5 способів, якими мами можуть подбати про себе
© Milkos/IStock Батьківство і материнство передбачає повну самовіддачу і турботу про дитину. Але разом з тим не варто забувати і про себе. Як подбати про себе в декреті?
Діти не відчувають відрази до самих себе, поки батьки не навчать їх цього
© andy_Q/iStock Діти не знають про відразі до чотирьох років. До цього, вони мажуть особа їжею, без проблем використовують для сміття ігор, а з екскрементів роблять