Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
25.03.2019 1 234 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку

В закладки

Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку

© MangoStar_Studio/IStock

Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що таке числа, ще раніше. Навички, які з'являться у малюка, які допоможуть йому в подальшому навчанні. Verywellfamily розповіли про простих і веселих способи, як навчити дитину рахувати. Вони посприяють розвитку любові вашого чада до чисел.

Вміст матеріалу

Як навчити дитину рахувати?

Навчання дітей рахунку підготує їх до математичних концепцій, про які вони дізнаються в майбутньому. Їм буде простіше, приміром, зрозуміти принцип додавання і віднімання.

Навчаємо на пальцях

© AntonioGuillem/iStock

Якщо дитині близько року, ви можете вже познайомити їх з числами і підрахунком.

Наприклад, скажіть дитині, скільки йому років, показуючи вік на пальцях. Потім попросіть його зробити те ж саме. Якщо ваша дитина не готовий моделювати це поведінка, продовжуйте періодично показувати потрібну кількість пальців. Одного разу він зробить те ж саме. Коли він це зробить, скажіть: «Правильно!».

Звичайно, потрібно пам'ятати, що навчання рахунку повинне бути веселим і невимушеним. Тиск на малюка не спрацює. Він відчуває напругу і не зможе зосередитися на завданні. Не сваріть його, якщо він не може повторити за вами підрахунок. Діти розвиваються з різною швидкістю. Коли ваше чадо буде готове, воно змоделює вашу поведінку.

Вчимо вважати предмети в будинку

Існує безліч простих способів спонукати малюка лічити. Наприклад, коли ви кладете на тарілку малюка їжу ложкою. Рахуйте вголос кількість ложок. Коли ви граєте в розмальовки, дайте малюкові олівець і скажіть: «Це один олівець». Дайте йому ще один олівець і скажіть: «Це два олівця». Вказуйте дитині на предмети у вашому домі і вважайте їх. Це буде природно і легко: малюк не зрозуміє, що він чогось навчається.

У дошкільнят низька концентрація уваги, тому займайтеся недовго. Проявіть творчий підхід до уроків, щоб зацікавити дитину. Якщо у вас вийде, ваш малюк проявить бажання рахувати разом з вами. Якщо предмети, які ви вважаєте, безпечні для дитини, дайте йому до них доторкнутися. Моделювання – важлива частина навчання. Не переживайте, якщо дитина поки що не може повторити те, що зробили ви. У підсумку він все ж навчиться рахунку.

Під час гри в розмальовку, попросіть дитину дати вам, приміром, один олівець. Почекайте його відповідь. Якщо він не відповідає, візьміть олівець в руку і скажіть: «Це один олівець». Продовжуйте періодично просити про це малюка. Коли він виконає ваше прохання, ускладните завдання. Попросіть дати вам два олівця. А потім три і так далі. Це проста дія покращує навички рахунку малюка і його здатність до навчання.

Вчимо вважати дітей 3-4 років

© Kaboompics .com

Дітей у цьому віці можна вчити рахувати за допомогою іграшок. Для цього підійдуть м'які іграшки, намисто з бісеру, кільця в кілька рядів. Ви також можете одночасно навчити дитину кольорам, промовляючи їх вголос. Навчання малюків 3-4-х років має бути веселим. Кращими способами навчити їх рахувати буде гра. Дітям буде цікаво і весело. Вони не усвідомлюють, що їх чомусь у цей момент вчать.

Читайте також Як навчити дошкільника писати

Як навчити дитину правильно пояснювати час
© SerrNovik/iStock Навчитися розуміти по годинах буває нелегко для дітей. Але ви, як вчитель або батько, можете перетворити процес навчання в веселе заняття. Перед тим,
Як навчити дитину читати, писати і рахувати
Готуючись до школи, батьки цікавляться, як навчити дитину читати, писати і рахувати. Це добре, але врахуйте, що у кожної дитини свій ритм навчання і своє сприйняття
Як допомогти дитині в навчанні у першому класі: гід з читання, письма, математики і точних наук
Отже, ваш малюк вже досяг шкільного віку і вступив у новий хвилюючий етап свого життя. У цей момент багато батьків замислюються, як допомогти дитині в першому класі.
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.