Як навчити дитину правильно пояснювати час
01.03.2019 210 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину правильно пояснювати час

В закладки

Як навчити дитину правильно пояснювати час

© SerrNovik/iStock

Навчитися розуміти по годинах буває нелегко для дітей. Але ви, як вчитель або батько, можете перетворити процес навчання в веселе заняття. Перед тим, як приступити до навчання, переконайтеся, що ваша дитина знає ази. Для деяких батьків велика загадка, як навчити дитину пояснювати час. Вони сподіваються, що вчителі це зроблять за них. Але у ваших силах допомогти дитині не поспішаючи оволодіти цим навиком!

Вміст матеріалу

У ваших силах навчити дитину пояснювати час! Головне, не поспішайте!

Вивчіть ази

Ваша дитина повинна вміти вільно рахувати до 60. Нехай ваша дитина запише на листочку всі цифри від 1 до 60 і назве їх. Повісьте цей листок на видному місці будинку і практикуйтеся частіше в називання чисел. Коли будете в магазинах, просіть дитину називати двозначні ціни на товари. Обов'язково нагороджуйте дитину за найменші успіхи.

© artefy/iStock

Попрактикуйтесь вважати «п'ятірками»

На годиннику хвилини вказані з інтервалом у п'ять. Дитина повинна вміти рахувати ці інтервали – 5, 10, 15 і т.д. Нехай дитина напише хвилини від 5 до 60 з інтервалом у п'ять хвилин. Тобто, перша буде 5, потім 10, 15, 20, 25 і так до 60.

Поясніть дитині загальну концепцію часу

Тобто, розкажіть, що час дня поділено на ранок, день, вечір і ніч. Зв'яжіть кожен період з якимись діями. Потім, розпитайте дитину «Що ти робиш вранці?» і т. д. Створіть розклад дій на день, щоб дитина розумів прив'язку дій до часу.

Зробіть саморобні годинник

Візьміть картонну одноразову тарілку і расчертите на ній циферблат. Можна скористатися наклейками з цифрами, щоб було цікавіше. Назвіть всі цифри. Виріжте з картону велику і маленьку стрілки і прикріпіть їх канцелярської шпилькою до середини годин. Поясніть дитині, що означає кожна стрілка. Потренуйтеся називати простий час – наприклад, маленьку стрілку наведіть на цифру 9, більшу на 12 – поясніть дитині, що годинник показують 9 годин. Поки дитина запам'ятає співвідношення розмірів і значення стрілок – підпишіть їх. Назвіть кожну годину, переміщує стрілку.

© GOLFX/iStock

Попрактикуйтесь на прикладах

Візьміть картинки з сніданком, уроками або сном. Показуйте дитині картинку і питайте, коли він це робить. Він повинен поставити стрілки в певне положення і назвати це час.

Перейдіть до складних моментів

Коли дитина буде вільно називати час без хвилин, перейдіть до більш складних моментів. Розкажіть дитині, що у кожної цифри або числа на годиннику є подвійне значення. Приміром, якщо хвилинна стрілка вказує на 1 – це 5 хвилин, і так далі. Попрактикуйтесь називати час з хвилинами. Для більшої наочності, надпишіть все хвилини навколо циферблата (від 1 до 60).

Перейдіть до справжнім годинах

Коли ваша дитина вільно буде називати час за саморобним годинах, перейдіть до справжнім. Запитуйте час протягом дня, та, коли дитина буде правильно його називати – заохочуйте його приємною дрібницею.

Пам'ятайте, що дитині може бути складно. Приділяйте кожному пункту достатньо часу і не поспішайте. Якщо дитині знадобиться кілька днів, щоб запам'ятати, де яка стрілка – дайте йому це час. Неспішно ускладнюйте завдання, і дитина всьому навчиться! Як навчити дитину пояснювати час? Зробіть саморобні барвисті годинник, і – вперед до нових знань!

Читайте також Як легко навчити дитину говорити

Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
© MangoStar_Studio/IStock Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
6 способів навчити дитину плавати у воді
@ Pixabay/Pexels Навіть якщо ви вмієте плавати лише по-собачому, є маса способів навчити вашої дитини плавати і відчувати себе впевнено на воді. Але для початку
Цікаві ігри, з якими дитина навчиться розуміти час
@ magda_istock/IStock Час — дивна абстрактне поняття. Його не можна побачити чи помацати. А адже визначати час, розуміти годинник і користуватися ними — важлива і
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.