Як навчити дитину читати, писати і рахувати
28.06.2019 306 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину читати, писати і рахувати

В закладки

Як навчити дитину читати, писати і рахувати

Готуючись до школи, батьки цікавляться, як навчити дитину читати, писати і рахувати. Це добре, але врахуйте, що у кожної дитини свій ритм навчання і своє сприйняття інформації. Він може бути ще не готовою до навчання, тому не потрібно її примушувати. Але якщо ви бачите, що ваш син або дочка виявляють інтерес, то можете скористатися нашими порадами.

Вміст матеріалу

Як навчити дитину читати

©Pixabay

Сайт icanteachmychild.com опублікував просте керівництво, яке допоможе вам навчити дитину читанню. Зверніть увагу, що це не послідовні етапи, тобто ви можете впроваджувати ці поради в будь-якому порядку.

 • Читайте для дитини

Навчання вашої дитини читання – це процес, який починається з дитинства. Якщо читати малюкам з самого раннього віку, це прищепить їм любов до книг і полегшить процес навчання пізніше. Те, скільки ви читаєте своїй дитині, повністю залежить від вас і вашої родини, але прагнете читати, принаймні, по кілька хвилин на день, навіть якщо ваша дитина дуже маленький.

 • Задавайте питання

Задавайте дитині питання про прочитане, щоб спонукати його взаємодіяти з книгою і розвивати його здатність розуміти те, що він читає. Якщо дитина не може зрозуміти, про що він читає, то немає сенсу читати! Коли вашій дитині виповниться 2 або 3 роки, почніть задавати питання до, під час і після прочитання книги. Покажіть йому обкладинку книги і запитайте, що він думає про її зміст. Під час читання запитайте його думку про те, що станеться в історії, або чому персонаж зробив певний вибір. Якщо персонаж зображує сильну емоцію, визначте цю емоцію і запитайте свою дитину, чи відчував він коли-небудь це. В кінці книги запитайте, чи справдилися його прогнози. Після цього попросіть його розповісти, що він згадав про те, що відбувається в книзі.

 • Будьте гарним прикладом

Навіть якщо ваша дитина захоплюється книгами з раннього віку, його захоплення швидко зникне, якщо він не побачить прикладу читання в своєму будинку. Якщо ви не завзятий читач, прикладіть свідомі зусилля, щоб ваші діти бачили, як ви читаєте, принаймні, кілька хвилин кожен день!

 • Купуйте іграшки і декор у вигляді літер

Якщо дитина буде постійно бачити великі яскраві (або дерев'яні літери у своїй кімнаті, то рано чи пізно він запитає, що вони означають. Це допоможе йому швидше вивчити букви і складати їх у слова.

 • Перетворіть навчання в гру

Існує безліч способів об'єднати кілька областей розвитку щодо розпізнавання букв і навичок раннього читання. Виготовлення алфавіту своїми руками дозволяє вашій дитині вивчити форму літери разом зі звуком, використовуючи при цьому дрібну моторику в процесі різання, склеювання і створення. Гра в ігри, в яких задіяні грубі моторні навички (наприклад, кидання м'яча у відповідні літери), також є прекрасним способом включити рух.

 • Вчіть вірші

Навчання дітей римованим рядками – це фонематичні усвідомлення, яке допомагає дітям бачити закономірності в читанні. Це важливий навик, тому що він дозволяє дітям почати «читати», групуючи набори букв в слові. Крім того, розпізнавання римуються слів само по собі є чудовим мовним навиком!

Універсальної формули для навчання дитини читанню не існує, але ви можете скористатися різними підходами. Спробуйте застосовувати перераховані стратегії по одній або всі разом, а також шукайте способи зацікавити дитину книгами.

Як навчити дитину писати

©Pixabay

Коли ваша дитина вперше вчиться писати, це може бути одночасно захоплюючим і розчаровує досвідом. Сайт wikihow.com розповів, як допомогти малюкові освоїти чистописання.

 • Тренування спритності

Нехай ваш малюк спочатку помалює. Дайте йому кольорові олівці, спеціально призначені для дітей молодшого віку. Як і для будь-якої частини тіла, діти повинні наростити м'язову масу і спритність у руках, перш ніж вони навчаться писати. Для додаткового розвитку дрібної моторики рук можна зробити з дитиною намисто з макаронів або великих намистин, дати йому пограти з пластиліном або пальчиковими ляльками. Дуже корисно також вирізання з паперу ножицями.

 • Вивчення правильного захоплення і постави

Спробуйте дати вашій дитині що-небудь маленьке, наприклад, наполовину списаний олівець, щоб він спробував утримати його. Покажіть дитині, як правильно тримати маркер або ручку. Навчіть його не вистачати занадто сильно. Занадто міцне утримування ручки або олівця може пошкодити руку вашої дитини з плином часу. Використовуйте мольберт або похилу поверхню. Мольберт буде тримати папір на місці для дитини, плюс він вчить його, як тримати його зап'ясті для письма.

 • Додайте елементи гри

Якщо дозволити вашій дитині писати кремом для гоління на підносі або в сковороді, процес стане ще веселіше! Ви також можете використовувати збиті вершки або фарби для пальців. У спекотний день на вулиці використовуйте шланг або водяний пістолет, з допомогою яких можна писати букви на асфальті.

Увімкніть вивчення літер у вашу повсякденне життя. Попросіть своїх дітей визначати літери, коли ви знаходитесь в магазині або на вулиці. Порівнюйте повсякденні предмети з літерами. Коли ви бачите щось, схоже на літеру, покажіть це вашій дитині.

 • Починаємо писати

Напишіть ім'я вашої дитини на папері великими літерами маркером. Допоможіть малюкові простежити кожну букву пальцем. Направте його руку в перший раз, коли він спробує написати ці букви сам, слідуючи по готовій основі. Потім нехай ваша дитина перепише літери свого імені. Цей процес зміцнить його знання, оскільки тепер він повинен сам розпізнавати і перемальовувати фігури.

Знайдіть способи заохочувати практику письма. Попросіть дитину написати імена всіх членів сім'ї або навчіть писати імена своїх вихованців. Якщо ваша дитина любить якусь книгу оповідань, попросіть його переписати деякі слова з неї.

 • Навчіть фонематичної обізнаності

Фонематическая обізнаність – це розуміння, що слова складаються зі звуків. Шукайте слова зі схожими початковими звуками. Наприклад, ви можете сказати: «Намет починається з літери «П». Які ще слова мають схожий звук на початку?» Ви можете допомогти своїй дитині, давши йому кілька прикладів.

 • Використовуйте прописи

Ви можете купити прописи в магазині або завантажити з інтернету. Ці листи допоможуть вашим дітям працювати з буквами індивідуально, так як кожен аркуш фокусується на одній букві. Він покаже вашим дітям, як їх писати, і буде включати області, де потрібно відстежувати букви, і області, де потрібно написати букву самостійно.

Заохочуйте вашу дитину писати кожен день. Нехай він використовує свою уяву, щоб створювати невеликі історії, і записує їх. Якщо ваша дитина буде зв'язувати букви зі значенням слів, його написання покращиться. Один зі способів заохочення щоденного листи – це привчити вашу дитину вести щоденник. Ви можете попросити його написати про те, що відбулося за день, або ви можете використовувати підказки, щоб допомогти. Наприклад, попросіть його написати про одну зі своїх іграшок і про те, чому він любить її.

Як навчити дитину рахувати

©Pixabay

Педагоги зазвичай починають навчати дітей принципами підрахунку в дитячому саду і в першому класі, але ви можете почати вчити своїх дітей математики раніше. Навчання рахунку дошкільнят поліпшить їх готовність до математичних концепцій, які будуть викладатися їм у майбутньому. Сайт verywellfamily.com назвав прості способи навчити дітей дошкільного віку рахувати.

Приклади навчання основам рахунку малюків

При розфарбовуванні дайте дитині олівець і скажіть: «Це один олівець». Дайте йому два і скажіть: «Ось два олівця». Вкажіть на предмети у вашому домі і порахуйте їх для своєї дитини.

Робіть уроки короткими і шукайте можливості вважати, коли це можливо, але не перестарайтеся. Дошкільнята мають короткі інтервали уваги, так що будьте винахідливі в пошуку можливостей, не втрачаючи інтересу вашої дитини. Ви можете виявити, що ваша дитина захоче порахувати з вами. Коли це можливо і безпечно, дайте дитині торкнутися об'єктів під час підрахунку.

Під час розфарбовування, коли ваша дитина починає вважати по одному, ви можете попросити його помістити один предмет, наприклад, олівець, у вашу руку. Почекайте, поки він відповість. Якщо він не відповідає, візьміть олівець і скажіть: «Це один олівець». Продовжуйте питати періодично. Зрештою, ваша дитина зробить те, що ви просили, і покладе олівець в вашу руку.

Після того, як він зробить це, попросіть його поставити два предмета в вашу руку. Коли він робить це послідовно, попросіть три і так далі. Коли ваша дитина виконує це завдання, він посилює навички рахунку та розвиває розумові навички, необхідні для навчання складанню.

Моделювання рахунку для дітей старшого віку

Для дітей від 3 до 4 років ви можете попрактикуватися у підрахунку з використанням декількох звичайних іграшок. М'які іграшки розміром з кулак і складені кільця – хороший варіант для початку. Ви також можете вивчити назви кольорів, коли граєте з такими іграшками. При роботі з вашою дитиною у віці 3-4 років важливо зберігати ігрову активність. Гра і приємне спілкування є найбільш важливими аспектами викладання і навчання в цьому віці.

Тепер вам відомо, як навчити дитину читати, писати і рахувати. Пам'ятайте, що ці заняття повинні бути веселими і безтурботними. Їх мета – продемонструвати і змоделювати поняття, поки ваша дитина не засвоїть їх і не зможе змоделювати їх назад. Лаяти дитину не слід, так як це може викликати занепокоєння і тривогу. Діти розвиваються своїми темпами, і коли вони будуть готові, вони будуть вчитися і реагувати.

Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
© MangoStar_Studio/IStock Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Як навчити дитину правильно пояснювати час
© SerrNovik/iStock Навчитися розуміти по годинах буває нелегко для дітей. Але ви, як вчитель або батько, можете перетворити процес навчання в веселе заняття. Перед тим,
Як навчити дитину правильно реагувати на оцінки в школі
© Pixabay/Pexels Наближається вересень, а це означає, що дітям належить робити домашнє завдання і писати контрольні. Це не подобається багатьом, але що робити якщо погані
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.