Що робити, якщо дитина подавився або задихається: гід по наданню першої допомоги
07.06.2019 1 032 0 newsdaily.org.ua

Що робити, якщо дитина подавився або задихається: гід по наданню першої допомоги

В закладки

Що робити, якщо дитина подавився або задихається: гід по наданню першої допомоги

© olesiabilkei/iStock

Діти різного віку, особливо від 1 до 5 років люблять тягнути в рот різні предмети. Це нормальна частина того, як вони досліджують світ. Але деякі маленькі предмети – камінці, намистинки і батарейки-таблетки» — часто стають проблемою. Вся справа в їх розмірі – він здатний перекрити дихальні шляхи дитини і викликати задуху. Найкращий спосіб цього уникнути – тримати такі предмети далеко від дитини. Тим не менш, як би уважні та обережні ви не були, дитина таки може чимось вдавитися. Що робити, якщо дитина подавився і починає задихатися? NHS дають рекомендації.

Вміст матеріалу

Перша допомога дитині, який подавився і задихається

© RossHelen/iStock

Якщо у вашої дитини є звичка засовувати в рот дрібні предмети, вам варто бути особливо уважними. Якщо ви, наприклад, бачите, що дитина закашлявся без причини і не будучи хворим – шанси, що він подавився чомусь і задихається великі. Ось, що потрібно робити:

  • Якщо ви бачите предмет в горлі – спробуйте прибрати його. Але не варто сліпо засовувати пальці і намагатися «намацати» його. Так ви можете погіршити ситуацію, затолкнув предмет ще глибше.
  • Якщо дитина голосно кашляє – це добре. Нехай продовжує кашляти, так як це може допомогти виштовхнути предмет назовні.
  • Якщо кашель слабкий, тихий, і дитина не може нормально дихати, негайно кличте на допомогу.
  • Якщо дитина ще в свідомості, але не кашляє (або кашель малоефективний), використовуйте поплескування по спині, поштовхи і т. п.

Поплескування по спині

Дітям до 1 року. Сядьте і покладіть дитину до себе на коліна обличчям вниз. Притримуйте його голівку своєю рукою. Приготуйтеся і нанесіть до 5 влучних ударів-хлопків нижньою частиною долоні посередині спини дитини, між лопатками.

Дітям старше 1 року. Можна використовувати той же метод, що і з дітьми до року. З дітьми старшого віку можна проводити такі маніпуляції в стоячи нахилившись вперед.

Грудні поштовхи дітям до 1 року

© RossHelen/iStock

Покладіть дитину обличчям вгору до себе на коліна. Знайдіть грудну кістку, покладіть на неї 2 пальця і зробіть 5 точних поштовхів, здавлюючи груди приблизно на третину.

Читайте також 5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям

Поштовхи в живіт дітям старше року

Станьте на коліна позаду дитини. Обхопіть дитини руками під його руками і навколо верхньої частини живота. Стисніть кулак однієї руки і покладіть його між пупком і ребрами. Візьміть цю руку іншою рукою і різко підтягніть дитини до себе. Рука повинна тиснути всередину і трохи вгору. Повторіть 4-5 разів. Будьте уважні – не тисніть на нижні ребра, так як їх легко зламати.

© RossHelen/iStock

Подальші дії

Якщо предмет все ще не дістали, і дитина в свідомості, продовжуйте поплескування і поштовхи. Обов'язково надішліть за допомогою або самостійно викличте швидку допомогу. Ні в якому разі не залишайте дитину одну. Продовжуйте виконувати поштовхи і поплескування, поки не прибуде швидка допомога.

Навіть якщо вам вдалося самостійно витягти предмет з дихальних шляхів, не відмовляйтеся від медичної допомоги. По-перше, предмет міг залишити частинки усередині дитини і вийти не повністю. По-друге, дитина міг отримати травму від процедури вилучення.

Що робити, якщо дитина без свідомості

Якщо дитина, який подавився, втрачає свідомість, покладіть його на тверду рівну поверхню і кличте на допомогу. Негайно телефонуйте в швидку допомогу і відразу поставте телефон на гучний зв'язок, щоб руки залишалися вільними. Не залишайте дитину одну в жодному разі. Відкрийте рот дитини і постарайтеся розглянути предмет, який викликав ядуха. Якщо він на увазі, і ви можете його легко схопити – діставайте його. Якщо предмет не видно, або ви не можете його дістати, починайте робити штучне дихання рот-в-рот.

Дуже важливо стежити за тим, щоб дрібні предмети не були легкодоступні вашому малюкові. Також, необхідно знати, що робити, якщо дитина подавився – це дійсно може врятувати життя. Обов'язково вивчіть схему дій, а якщо у вас є маленькі діти – роздрукуйте і тримайте на видному місці.

Як зібрати автомобільну аптечку для подорожей в 2019 році
Наявність добре укомплектованою і готової до використання аптечки є одним з кращих способів підготовки до надзвичайних ситуацій. Що повинно бути в автомобільній аптечці?
Дитина в домі: з якими предметами слід бути обережніше, щоб не нашкодити малюкові
© Halfpoint/iStock Немає нічого важливішого безпеки дитини: батьки купують трекери з GPS, щоб бути в курсі, де знаходиться їхня дитина, позбавляються від потенційно
Ранні ознаки аутизму, які батьки можуть самостійно визначити у маленьких дітей
©ehaurylik/IStock Ознаки аутизму у дітей зазвичай починають проявлятися у віці від 1 до 2 років. Однак деякі з'являються вже в 8-місячному віці. Деякі аспекти поведінки є
13 наочних прикладів, як дитина бачить світ до року
Давно відомо, що немовлята при народженні бачать світ розпливчастим і ніби в тумані. Поступово зір адаптується до нових умов і після першого року життя діти так само
Як навчити дитину тримати голову: поради та вправи
© StockSnap/Pixabay Кожен батько хочеться бачити свого малюка здоровим, а також фізично активним. Відразу ж після пологів батьків хвилюють такі питання, як: коли малюк
Як допомогти дитині навчитися ходити: 12 рад
©Pixabay Перші спроби ходити самостійно малюки починають робити у віці 9-12 місяців. Якщо ви не знаєте, як допомогти дитині навчитися ходити, сайт Bellamy's Organic