Як навчити дитину тримати голову: поради та вправи
03.04.2019 12 774 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину тримати голову: поради та вправи

В закладки

Як навчити дитину тримати голову: поради та вправи

© StockSnap/Pixabay

Кожен батько хочеться бачити свого малюка здоровим, а також фізично активним. Відразу ж після пологів батьків хвилюють такі питання, як: коли малюк повинен починати тримати голівку сам, без допомоги, як навчити дитину тримати голову, як допомогти йому зміцнити м'язи його шиї. Редакція Newsdaily.org.ua допоможе вам в цьому нехитрому справі, а також призведе корисні методи вирішення ситуації.

Вміст матеріалу

Чому важливо навчити дитину тримати голову?

В перший місяць життя рухова активність дитини обумовлюється рефлексами. М'язи шиї дитини ще слабкі, і головку потрібно весь час підтримувати, щоб він не відкидав її назад. Якщо цього не робити, то можна пошкодити шийні хребці. Тому знати, як навчити дитину тримати голову потрібно вже зараз.

Вже у 2-тижневому віці малюк може намагатися тримати голівку, лежачи на животі. Поки йому це погано вдається, але до 1,5 місяців вже будуть помітні успіхи. Так, дитина зможе утримати головку близько 60 секунд.

Якщо малюк вже до місячного віку утримує головку без чиєї-небудь допомоги, то це скоріше відхилення від норми. Воно може говорити про підвищеному внутрішньочерепному тиску, наприклад.

Перебуваючи на руках у мами вертикально, дитина може утримувати голівку приблизно в 8 тижнів. При цьому, не можна зловживати таким його вмінням. М'язи тіла і шию дитини, в тому числі, ще не можуть витримувати тривалі навантаження.

Без сторонньої допомоги самі утримують голову діти у віці близько 4-х місяців – у вертикальному положенні впевнено, а лежачи на животі – протягом пари хвилин.

Чому дитина не може тримати голову?

Коли дитині виповниться 6 місяців, то він не тільки зможе впевнено утримувати голову, але і крутити нею в різні боки, шукаючи поглядом брязкальце або того, хто з ним говорить. Якщо до цього часу малюк не може тримати голівку без допомоги, варто показати його спеціалісту.

Існує список поширених причин, за якими дитина не може тримати голівку:

 • Незбалансоване або погане харчування.
 • Недоношеність.
 • Крива шия або інші порушення в м'язовому апараті.
 • Травма при пологах.
 • Проблеми неврології.
 • Недостатньо часті тренування з викладанням на животик, які потрібно робити з 2-3 місяців.
© Victoria_Borodinova/Pixabay

Як навчити дитину тримати голову без підтримки?

Спробуйте прислухатися до наших рекомендацій. Вони допоможуть зміцнити шийні м'язи за допомогою спеціальних вправ.

Поради, як навчити дитину тримати голову без вашої підтримки:

 • З 3-тижневого віку викладайте дитини на живіт в проміжку між прийняттям їжі. Діючи рефлекторно, він буде намагатися підняти голову і укладати її на щоку. Ці дії допоможуть зміцненню шийних м'язів.
 • Дитина не повинна спати весь час в одному положенні, поверніть його у різні боки, щоб він не звик засинати в одній і тій же позі.
 • Масаж тіла розтираючими і м'якими рухами погладжують добре розвиває і зміцнює м'язову мускулатуру. Починайте його з шиї і поступово опрацьовуйте всі м'язи тіла дитини.
 • Раціон малюка повинен включати всі потрібні поживні речовини, які сприяють його хорошому розвитку і зростання. При годуванні груддю мама повинна правильно харчуватися і стежити за приростом ваги і зросту немовляти.
 • Плавання, особливо в спеціальному колу, допомагає зміцнити шийні м'язи. Тренування плаванням можна починати з 30-денного віку. Робити їх можна не тільки в басейні, але і у ванні.
 • З 2-х місяців можна дозволяється його у вертикальному положенні, притримуючи головку руками, поступово послаблюючи руку і даючи можливість самому деякий час утримувати голівку.
 • Тримати малюка головкою вниз животиком на своїй руці, а другою притримуючи головку рівне.
 • Як тільки дитина стане вже крутить голівкою в усі боки, можна грати з ним, показуючи іграшку і водячи нею вліво-вправо. Це стимулює його рух головою.
 • Заняття на фітболі також допоможуть зміцнити апарат м'язів.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам навчити дитину тримати голову без сторонньої допомоги. Удачі!

Читайте також Дитина кусається: у чому причина і що робити

Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як навчити дитину плавати на спині
Для багатьох плавання на спині є найбільш легким варіантом. І є проста причина: на відміну від інших видів плавання, особою занурюватися у воду, плавання на спині
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Як навчити дитину чекати без істерик і криків
© Riekkinen/iStock Діти починають кричати і влаштовувати істерики, якщо їх змушують довго сидіти в черзі або чекати замовлення в закладі. В такі моменти батьківське
Як навчити дитину рахувати: поради для дошкільного віку
© MangoStar_Studio/IStock Вихователі та вчителі зазвичай починають вчити дітей рахувати в дитячому саду або в першому класі. Але ви можете допомогти дитині дізнатися, що