Дитина боїться уколів: 7 порад, які допоможуть батькам
14.06.2019 963 0 newsdaily.org.ua

Дитина боїться уколів: 7 порад, які допоможуть батькам

В закладки

Дитина боїться уколів: 7 порад, які допоможуть батькам

© Choreograph/iStock

Ваша дитина боїться уколів? Це не дивно, адже навіть багато дорослих впадають в ступор при вигляді шприца. Але дорослі вміють терпіти і брати себе в руки. А як допомогти дитині не боятися уколів? Ці поради від Parents допоможуть усунути занепокоєння дитини і зменшити страх голок.

Вміст матеріалу

Допоможіть дитині впоратися з боязню голок!

Як допомогти дитині перестати боятися уколов: 7 порад

Лікування багатьох хвороб вимагає внутрішньовенного або внутрішньом'язового введення ліків. Але навіть якщо дитина абсолютно здорова, йому, швидше за все, доведеться терпіти щеплення. Це важливий процес, тому варто приділити трохи уваги, і допомогти дитині легше переносити такі маніпуляції.

Говоріть правду

© shironosov/iStock

Якщо дитина запитує, чи йому робити укол, не відмахуйтеся і не заперечуйте. Краще докладіть максимум зусиль, щоб донести дитині необхідність цієї процедури. Розкажіть, що укол і ліки в ньому потрібно для захисту малюка від хвороб. Переконайтеся, що дитина не вважає це покаранням за щось. Не кажіть, що боляче не буде, тому що це неправда. Дитина зрозуміє, що ви збрехали і втратить довіру до вас. Краще скажіть правду, що буде боляче, але всього кілька секунд. Коли все закінчиться, посміхніться і покажіть дитині, що він молодець і все витерпів.

Менше деталей

Не варто розписувати дитині всі деталі процедури перед візитом до лікаря. Якщо ви заздалегідь розкажіть дитині про майбутню процедуру, він буде переживати до самого кабінету лікаря. Занадто багато інформації, поданої заздалегідь, тільки посилить тривогу.

Запобіжите фізичний біль

Деякі експерти радять нанести трохи крему-анестетика на місце уколу за 20 хвилин до уколу. Це позбавляє шкіру, і дитина майже нічого не відчує. Порадьтеся з лікарем, який засіб краще використовувати. Під час самого уколу відволікайте дитину, стискаючи його руку, корчачи смішні пики або розповідаючи йому смішні історії. Можете також заспівати вашу улюблену пісеньку або разом розповісти віршик.

Знайте, коли відступити

© SeventyFour/iStock

Якщо у вашої дитини істерика, кращим виходом може бути відступити і передати дитину в надійні руки доктора. Діти іноді занадто бурхливо реагують на уколи, бо чекають на реакцію батьків (наприклад, відмова робити укол). Якщо дитина впав в істерику, подумайте, може вам варто залишити кабінет і дати лікарям зробити свою справу. Інший варіант – станьте в іншому кінці кабінету і підтримуйте зоровий контакт з дитиною. Це дасть підтримку і не перешкодить процесу.

Читайте також 5 заборонених фраз, які гарні батьки ніколи не скажуть своїм дітям

Забезпечте дитину моментальним полегшенням

Візьміть дитину на коліна і посидьте з ним кілька хвилин, щоб у малюка не закрутилася голова. Потріть місце уколу, якщо воно болить і, по можливості, прикладіть лід або щось холодне.

Продумайте нагороду

Часом навіть маленька винагорода – льодяник або наклейка допомагає полегшити дитині біль. Таке частування дає дитині зрозуміти, що після «страшної» процедури обов'язково буде щось хороше. Ну і звичайно, сміливість і терпіння малюка повинні бути винагороджені. Як варіант, можна пообіцяти дитині, що після уколу ви зробите щось разом – поїсте морозива, або сходіть в ігрову кімнату. Головне, виконайте обіцянку.

© SeventyFour/iStock

Спостерігайте за станом

Деякі щеплення мають побічні ефекти. Запитайте у лікаря, чого вам варто очікувати. Деякі уколи і щеплення можуть спричинити головний біль, підвищення температури, набряк у місці ін'єкції і швидку стомлюваність. Уважно спостерігайте за дитиною. Якщо у малюка з'являються такі симптоми, як алергічна реакція, судоми, сплутаність свідомості або утруднене дихання, негайно викликайте швидку допомогу.

На жаль, дитинство без щеплень і уколів уявити складно. Тому, кожен з батьків замислюється про те, як допомогти дитині не боятися укола. Повністю цей страх прибрати неможливо, але полегшити тривогу малюка вам під силу. Будьте здорові.

12 порад батькам, чия дитина боїться уколів
Кожен похід до лікаря випробування для вашої дитини, а укол взагалі викликає сльози і істерику? Це не дивно, адже всі ці дядьки і тітки в білих халатах — один із самих
Що робити, якщо дитина боїться уколів: 12 порад, без яких ніяк
© kzenon/iStock Здоров'я дитини – те, про що думають батьки в першу чергу. Більшість намагається робити профілактику захворювань і максимально убезпечити малюка і його
14 кумедних коміксів про різницю між старшим і молодшим дитиною
Іноді парам складно пояснити, що саме змінюється, коли в сім'ї з'являється друга дитина. А адже відмінності і правда є: скільки б досвіду ви не набралися з першою
Чи потрібно втручатися, якщо ваших дітей задирають в школі
©Choreograph/iStock Експерти в області філософії і психології встановили, що знущання між дітьми починаються з 4-х років, а не в середній школі, як всі звикли думати.
11 порад психолога, які придадуться батькам першокласника
© White77/Pixabay Школа – це серйозне випробування не тільки для дітей, але і для їх батьків. Дитині досить важко звикнути до нових обов'язків і розпорядку дня, тому ви
Що робити, якщо дитина плаче: як розумно вирішити проблему чада
©Halfpoint/Istock Якщо дитина плаче, значить він не може висловити свої бажання, почуття та емоції іншим способом. У цьому випадку завдання батьків – навчити дитину