Як допомогти дитині не стати зацикленим на грошах: поради експерта
07.03.2019 714 0 newsdaily.org.ua

Як допомогти дитині не стати зацикленим на грошах: поради експерта

В закладки

Як допомогти дитині не стати зацикленим на грошах: поради експерта

© Nastia11/iStock

Як навчити дитину поводитися з грошима і як допомогти дитині не стати зацикленим на грошах? Багато батьків задаються цим питанням, коли він починає підростати. Нинішнє покоління відрізняється від попередніх.

Що ж повинно включати в себе виховання щодо грошей? Як пояснити чаду, що сімейний бюджет потрібно цінувати?

Вміст матеріалу

7 правил, як допомогти дитині не стати зацикленим на грошах

Fatherly розповіли про стратегії, які допоможуть контролювати матеріалізм дитини. Завдяки їм він буде цінувати те, що у нього вже є.

1. Вчіть його бути вдячним

Дитина повинен уміти не тільки говорити «спасибі». Потрібно дати йому зрозуміти, що є діти, у яких немає того, що є у нього. Тобто гроші і сімейний бюджет не варто сприймати, як само собою зрозумілі речі. Є діти, які не отримують подарунки на свята і на день народження. Щоб ваша дитина увидил все це своїми очима, можна разом взяти участь у благодійній акції. Відправитися в дитячий будинок і подарувати частину іграшок нужденним.

2. Вчіть його заробляти

Якщо дитина хоче, то він повинен це заробити. І мова не про важку працю, немає. Ви можете з раннього дитинства прищепити дитині розуміння того, що речі не падають з неба. Якщо він хоче круту іграшку-робота, він повинен виконати якісь поставлені вами завдання. До речі, не варто включати винагороду за звичайні рутинні речі. Адже таким чином ваша дитина не буде робити нічого без хабара: навіть чистити зуби і прибирати в кімнаті.

3. Відволікайте його під час реклами

Реклама згубно позначається не тільки на дорослих, але і дітей. Навіть дослідження доводять це. Діти, які стали дивитися телевізор менше, рідше просили батьків купити їм іграшку. Відволікайте дитину під час реклами: обговорюйте фільм, улюбленого персонажа і т. д.

4. Станьте для них прикладом

Дякуйте дитини, коли він дарує вам жолудь, навіть якщо той був піднятий з землі. Беріть їх на благодійні заходи. Показуйте своїм прикладом, як потрібно себе вести. Бути вдячним іншим, говорити спасибі. І дитина піде за вашому прикладом.

5. Підготуйте їх до шопінгу

Перед тим, як піти в магазин, скажіть, для чого ви туди йдете. «Нам потрібно купити підгузники для твого братика. Але, так як у тебе скоро день народження, я сфотографую речі, які тобі сподобаються. А потім я відправлю їх бабусі, щоб у неї були ідеї для подарунка». Завжди пояснюйте дитині, навіщо ви йдете в магазин, що саме вам потрібно.

6. Покажіть, як це чудово віддавати щось іншим

Навчіть дитину отримувати задоволення від того, щоб дарувати подарунки іншим. Наприклад, коли ви робите подарунок батькам, попросіть його про допомогу. Складіть сімейний альбом і прикрасьте його. Дитина здивується тому, як цікавий цей процес. Він зрозуміє, що можна не тільки брати, але і віддавати».

7. Винагороджуйте їх не річчю, а новими враженнями

Коли ваша дитина успішно здав тест або науковий проект, вам хочеться його винагородити. Але нехай це буде не матеріальна річ. Візьміть його з собою в поїздку, завітайте на ярмарок, в похід. Зробіть щось запам'ятовується разом. Це допоможе дитині зрозуміти, що досвід і спогади цінніше будь-яких речей.

Читайте також Як з появою дитини заощадити гроші: поради для фінансового благополуччя мам

Що робити, якщо дитину дражнять у дитсадку: поради батькам
© FamVeld/iStock Важливо знати, що робити, якщо дитину дражнять у дитсадку, щоб уникнути неприємних наслідків. Це необхідна інформація для батьків, які хочуть допомогти
Що робити, якщо дитина плаче: як розумно вирішити проблему чада
©Halfpoint/Istock Якщо дитина плаче, значить він не може висловити свої бажання, почуття та емоції іншим способом. У цьому випадку завдання батьків – навчити дитину
Як розмовляти з дітьми про фінансових питаннях
© LittleBee80/IStock Багато дорослі люди хотіли б, щоб їм батьки ще в дитинстві пояснили про те, як потрібно поводитися з грошима. Бесіди на такі базові теми, як пенсія,
Не в грошах щастя: речі, які насправді потрібні дітям для благополуччя
© Studio 7042/Pexels Що кожній дитині необхідно від батьків в першу чергу? Звичайно ж, увага і турбота, які сприяють їх розвитку, виховання і зростання як особистості.
Цікаві уроки, які допоможуть дитині поводитися з грошима
@ Tomwang112/IStock Враховуючи, наскільки важливі фінансові навички в житті, дивно, що в школах не вчать дитину поводитися з грошима. Однак, як батько, ви можете і
Чи потрібно втручатися, якщо ваших дітей задирають в школі
©Choreograph/iStock Експерти в області філософії і психології встановили, що знущання між дітьми починаються з 4-х років, а не в середній школі, як всі звикли думати.