Як не передати дитині негативні емоції, якщо ви перебуваєте в стані неспокою
28.04.2019 375 0 newsdaily.org.ua

Як не передати дитині негативні емоції, якщо ви перебуваєте в стані неспокою

В закладки

Як не передати дитині негативні емоції, якщо ви перебуваєте в стані неспокою

©Sasiistock/IStock

Кажуть, що яблуко від яблуні не далеко падає, однак це судження не у всіх випадках є правильним. Характер батьків не завжди визначає характер дітей. Виховання дитини депресивними батьками ще не означає, що малюк буде страждати від депресії протягом всього свого життя. Дитина не приречений на нещасливе життя тільки тому, що його мама і тато нещасні. Однак, якщо батьків переслідує стан неспокою і тривоги, є ймовірність, що це відіб'ється на їх дитину. Редакція порталу Psychcentral розповідає, як не передати дитині негативні емоції, якщо ви відчуваєте занепокоєння.

Вміст матеріалу

Як не передати дитині негативні емоції?

Занепокоєння – дуже небезпечний стан, що негативно впливає на психічне здоров'я вас і ваших дітей. Батьки, які постійно відчувають почуття тривоги, ведуть себе певним чином, викликаючи стан занепокоєння у дитини. Вчені провели безліч досліджень на тему стресу, тривоги і занепокоєння. Їм вдалося зрозуміти, як батькам захистити від цього своїх дітей. Зверніть увагу на поради.

Знайдіть причину свого занепокоєння

Чи знаєте ви, що саме сильне занепокоєння, яке ви відчуваєте у дорослому житті, бере свій початок ще в дитинстві? Крім того, ви не можете ефективно боротися з цим почуттям, не знаючи, що його викликає. Щоб визначити причину, запишіть ті моменти, які турбують вас найбільше. Це можуть бути люди, місця, ситуації і т. д. Наявність цієї інформації допоможе вам подолати стан занепокоєння.

Моделюйте правильне поводження в стресових ситуаціях

Ваша реакція на певні стресові ситуації неодмінно врізається в пам'ять вашої дитини. Навіть якщо ви намагаєтеся пригнічувати свою тривогу і паніку, це все одно відображається у ваших словах і поведінці. Ваше завдання – змоделювати правильну реакцію на стрес і навчити цьому дитину. Ви повинні пояснити дитині, що тривога – це керована емоція, яку можна взяти під контроль.

Зберігайте позитивний настрій, навіть у складні моменти

Всі ми по-різному дивимося на світ і ваше сприйняття певних подій формує не тільки вашу реакцію на них, але і реакцію ваших дітей. Маленькі діти переймають у батьків і спостерігають за їх поведінкою. Якщо ви вважаєте світ страшним і небезпечним, найімовірніше, ваша дитина буде боятися всього навколо. При цьому, позитивний настрій допоможе вам позбавитися від стану неспокою і полегшити вирішення складних ситуацій. Справа не в тому, щоб вважати, що труднощів не існує, а в тому, щоб завжди зберігати промінь надії.

Докладіть зусиль, щоб побороти стан занепокоєння

Пам'ятайте, що досягнення мети вимагає серйозної роботи, а не тільки розмов. Подумайте про те, як ви можете боротися зі своїм занепокоєнням і почніть діяти. Запитайте себе: «Як мені варто вести себе в цій ситуації в наступний раз, щоб уникнути почуття тривоги?».

Шукайте методи боротьби з занепокоєнням, які підходять саме вам

Деякі методи боротьби з тривогою, які працюють для інших, не спрацюють для вас. Все індивідуально. Якщо вам нічого не допомагає і стан занепокоєння стає для вас нормою, не бійтеся звернутися за допомогою до професіонала. Пам'ятайте, що немає нічого важливішого вашого здоров'я і здоров'я ваших дітей.

Читайте також Як виховати дитину незалежним від «зависання» в смартфоні, — покрокове дію від експерта

Яблуко від яблуні: 3 звички, яким діти вчаться у нас
©monkeybusinessimages/IStock Як відомо, діти є відображенням батьків. Тому, скільки б ви не намагалися прищепити дітям потрібні якості і виховати характер, вони все одно
У чому зв'язок між тривожністю і проблемною поведінкою дитини і як йому допомогти
© Evolution Labs/Flickr Поведінка дітей завжди зумовлене емоціями, але що, якщо все, що рухає цими емоціями, невидимо? Є багато причин, по яких діти іноді ведуть себе
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Що робити, якщо дитина плаче: як розумно вирішити проблему чада
©Halfpoint/Istock Якщо дитина плаче, значить він не може висловити свої бажання, почуття та емоції іншим способом. У цьому випадку завдання батьків – навчити дитину