У чому зв'язок між тривожністю і проблемною поведінкою дитини і як йому допомогти
13.06.2019 237 0 newsdaily.org.ua

У чому зв'язок між тривожністю і проблемною поведінкою дитини і як йому допомогти

В закладки

У чому зв'язок між тривожністю і проблемною поведінкою дитини і як йому допомогти

© Evolution Labs/Flickr

Поведінка дітей завжди зумовлене емоціями, але що, якщо все, що рухає цими емоціями, невидимо? Є багато причин, по яких діти іноді ведуть себе шкідливо, і одна з цих причин — неспокій.

Редакція Рsychcentral розповідає детальніше, яка зв'язок між тривожністю і поганою поведінкою дитини, а також як з цим боротися.

У чому полягає суть дитячого занепокоєння?

©BrianAJackson/IStock

Багато діти будуть переживати занепокоєння на якомусь етапі свого життя. З більшістю з цих тривожних фаз буде навіть важко впоратися, але вони є нормальним явищем, яке зазначає розвиток дітей. За даними Асоціації неспокою і депресії США, нормальне занепокоєння є частиною дитинства.

Діти нерідко зображують поведінка, пов'язана з турботою, коли їм доводиться залишати на час своїх батьків, зустрічатися з новими людьми або брати участь у певних заходах, таких як плавання або навіть відвідування школи. Мало хто з батьків уникнув стресу, пов'язаного з занепокоєнням про розлуку. Страх — одне з найпоширеніших почуттів, які відчувають діти, і він часто призводить до поведінки, пов'язаного з тривожністю. Неспокійний дитина може бути тривожним, він може боятися щось зіпсувати, або діяти певним чином, особливо в складних ситуаціях, таких як відвідування школи в перший раз.

Однак бувають випадки, коли занепокоєння у дітей призводить до проблемного поведінки. Найбільша проблема при роботі зі складними емоціями, такими як неспокій, полягає в тому, що, як і для дорослих, поняття складних емоцій не завжди легко дається. Ваша дитина може не знати, які емоції він відчуває і що вони означають, і це може призвести до того, що він буде діяти недоречно, намагаючись впоратися зі своїми важкими емоціями.

Як допомогти дитині впоратися з тривожністю?

1. Пам'ятайте, що зрозуміти складні емоції важко, навіть дорослим

© LightFieldStudios/iStock

Емоції повинні прийматися такими, якими вони є. Люди, яких вчили, що емоції повинні ховатися, борються зі складними емоціями все своє життя.

Допомагати дитині справлятися з великими емоціями — важливий крок, який мають зробити батьки, щоб допомогти йому навчитися справлятися зі складними емоціями. Забезпечення середовища, в якій емоції розглядаються як нормальні, і проведення розмов навколо цих емоцій є важливим етапом у сприянні створення умов з низьким рівнем занепокоєння.

2. Створіть емоційно безпечні умови

©Weedezign/iStock

Емоційна безпека належить до середовища, в якому люди здатні ідентифікувати свої почуття і відчувати себе в безпеці, щоб випробувати їх. Хоча поняття «емоційна безпека» частіше використовується в терапії відносин, вона також працює у стосунках між батьками і дітьми, оскільки вона сприяє розвитку умов, в яких обидві сторони відчувають себе досить комфортно, щоб виразити себе.

3. Розкажіть про свій особистий досвід

© Irina_Timokhina/iStock

Дитина, яка страждає від занепокоєння, часто вважає, що тільки він переживає цю емоцію. Розмова про вашому особистому досвіді щодо занепокоєння може допомогти йому побачити, що тривога зачіпає всіх. Окрім розмов про турботу, розкажіть про те, що ви робите, щоб справлятися з тривожними ситуаціями.

4. Знайте, коли потрібно турбуватися про тривожності вашої дитини

©Sasiistock/IStock

Нормальне занепокоєння рідко буває надмірним. Якщо ви вважаєте, що поведінка вашої дитини щодо тривоги надмірне, руйнівний, неспівмірний фактичним ситуацій і негативно впливає на його соціальне життя або його академічну успішність, фахівець може допомогти вашій дитині визначити відповідну стратегію, щоб зменшити занепокоєння.

Читайте також Як вижити батькам під час дитячих істерик, – поради психолога

Як і коли проколювати вуха своїй дитині
©generalplaces.top Ви вирішили, що настав час проколоти дитині вуха? Mommyish ділиться з батьками важливою інформацією про те, як зробити це безпечно та своєчасно.
Як виростити життєрадісного дитини
©Pixabay Як виховати життєрадісного дитини? Поки наші діти не навчаться звичайними правилами поведінки, вони не раз будуть набивати собі шишки життєвого досвіду. По мірі
Як навчитися поважати емоції своєї дитини, не розуміючи їх
Діти дивні: однією своєю посмішкою вони здатні викликати розчулення дорослих, а їх досягнення змушують батьків відчувати гордість. Вони виражають свою любов обіймами і
10 цікавих причин поганої поведінки дитини
©Pixabay Діти використовують свою поведінку, щоб показати, що вони відчувають і що вони думають. Найчастіше вони повідомляють через свою поведінку щось, що вони не
Як не передати дитині негативні емоції, якщо ви перебуваєте в стані неспокою
©Sasiistock/IStock Кажуть, що яблуко від яблуні не далеко падає, однак це судження не у всіх випадках є правильним. Характер батьків не завжди визначає характер дітей.
7 помилок батьків при поганій поведінці дитини
© Evolution Labs/Flickr Мішель Борба, автор книги «Велика книга батьківських рішень», вважає, що батькам потрібно навчитися розпізнавати знаки, які подають їх діти при