Як виховувати братів і сестер: 8 фактів для свідомих батьків
29.04.2019 888 0 newsdaily.org.ua

Як виховувати братів і сестер: 8 фактів для свідомих батьків

В закладки

Як виховувати братів і сестер: 8 фактів для свідомих батьків

© twinsterphoto/iStock

Відомо, що немає гірше ворогів, ніж брати і сестри. Іноді батькам важко виховувати різностатевих дітей. Fatherly розповідають про факти, які вам варто знати, якщо ви виховуєте хлопчика і дівчинку.

Вміст матеріалу

№ 1: брати і сестри — різні люди з різними потребами

Батьки роблять чесні спроби ставитися до братів і сестер як до унікальних особистостей. Але часто не звертають уваги на їхні уподобання. Саме в такі моменти можуть виникнути розбіжності. Цей пункт відноситься не тільки до загальним уподобанням (колір, їжа, іграшки), але і до методів виховання. Тактика, яка підходить одній дитині, може бути неприйнятна для другого. Важливо, щоб обидві дитини відчували, що до них ставляться по-різному.

№ 2: у батьків зазвичай є фаворит

Зрозуміло, що батьки хочуть показати справедливість в любові. Але бувають випадки, коли до однієї дитини ставляться краще. Згідно з недавнім опитуванням, близько 23 % батьків зізналися в тому, що у них є улюблений дитина. У чому причина? У простоті виховання. Але знову ж, це може бути пов'язано з різними тактиками. Найчастіше батькам більше подобається молодший дитина. Це пов'язано з тим, що старші діти стають більш самостійними. Визнання фаворитизму і чесність допоможуть рівноцінно ставиться до дітей.

№ 3: брати і сестри будуть заражати один одного

Як би діти не стежили за гігієною, але поширення захворювань (особливо простудних) в будинку неминуче. Брат і сестра стають рознощиками інфекцій. Головне завдання батьків полягає в тому, щоб вчасно звернутися до лікаря і зробити всі необхідні щеплення.

№ 4: загальні погані звички

Діти часто копіюють своїх старших братів і сестер. Відмінно, якщо це хороші риси характеру, але часто можна зіткнутися з поганими. Дослідження показують, що старші брати та сестри можуть прищепити молодшим шкідливі звички. Наприклад, в одному з досліджень Університету Брауна було виявлено, що ті, у кого є старші родичі, курять частіше на 25 % і п'ють частіше на 36 %. Порада для батьків: добре виховайте першої дитини, щоб бути спокійними за другого.

Читайте також Як залишатися красивою, якщо вас відвідала застуда

№ 5: діти оберуть собаку своєму братові

Домашній вихованець — прекрасний спосіб привнести енергію і радість в дім. Але тварина може мати несподівані результати. Але не обов'язково погані. В одному недавньому дослідженні Кембриджського університету було встановлено, що брати і сестри менше сваряться, якщо у них є кіт або собака. Домашні тварини — хороші слухачі. Вони пропонують безумовну любов і рідко беруть іграшки, не питаючи.

№ 6: відносини між братами і сестрами часто носять насильницький характер

Суперництво між братами і сестрами може особливо жорстоким. Фактично, дослідження показали, що випадки фізичного насильства в сім'ях частіше зустрічаються між дітьми, ніж між подружжям. Батьки повинні розуміти, що конфлікт неминучий. Важливо вчасно зупинити їх і допомогти знайти компроміс.

№ 7: молодші діти частіше починають конфлікт

Кожен раз, коли спалахує конфлікт, виникає спокуса покласти провину на старшого дитини. Для цього є певні логічні аргументи: він старший і повинен знати, як потрібно себе вести. Але для батьків важливо пам'ятати, що молодші діти — це не просто безневинні ангели. Вони можуть бути настільки ж винними в конфлікті, як і старші. Батьки повинні прислухатися до всіх сторін, які беруть участь у сварці, і дотримуватися збалансованого підходу до дисципліни.

№ 8: батьки – це спільні вороги

Коли конфлікт дійсно відбувається, батьки можуть допомогти, заохочуючи створення команди між братами і сестрами. Це може приймати форму спільних ігор і применшувати конкуренцію. Якщо мама і тато стануть ворогами для дітей, то це допоможе їх об'єднати. Але не переигрывайте, щоб не зайти надто далеко.

Ці факти є маленькими кроками на шляху до збалансованою і люблячої сім'ї. Тепер батьки точно будуть знати, як виховувати братів і сестер.

Читайте також 5 видів друзів, яких потребують абсолютно всі мами

Як брати і сестри впливають на формування нашої особистості
© pixabay.com Брати і сестри – це наші перші суперники і, одночасно, самі близькі друзі! Вони дуже сильно впливають на нас і наше життя, і заперечувати цього не можна.
Як наші брати і сестри здатні вплинути на наш успіх в житті
Наші родинні відносини мають вплив на те, ким ми стаємо і на наш успіх. Ми можемо сказати, що наші досягнення обумовлені батьківського підтримкою, соціальними зв'язками
11 фраз, які не варто говорити батькам однієї дитини
Деякі батьки вирішують зупинитися на одній дитині. Причин може бути безліч: іноді справа в здоров'ї, іноді у фінансах або в будь-яких переконаннях. Тому питання про другу
25 знаменитостей і їх брати чи сестри, про яких ви не знали
Немає нічого важливішого сім'ї. А між братами і сестрами з самого дитинства існує особливий зв'язок. І, як би вони не сварилися, не билися раніше, важко уявити, ким вони
Підбірка кращих фентезі книг для дітей
©fatherly.com Одне з найбільш невдячних занять для батьків просівати сотні рекомендацій про те, яку книгу вибрати для дитини. Сучасна дитяча література рясніє
5 брутальних фактів про привчанні дитини до горщика
© romrodinka/iStock Як би того не хотілося батькам, процес привчання до горщика рідко йде за планом. Зазвичай все відбувається зовсім не так, як пишуть книги по