11 фраз, які не варто говорити батькам однієї дитини
06.06.2019 642 0 newsdaily.org.ua

11 фраз, які не варто говорити батькам однієї дитини

В закладки

11 фраз, які не варто говорити батькам однієї дитини

Деякі батьки вирішують зупинитися на одній дитині. Причин може бути безліч: іноді справа в здоров'ї, іноді у фінансах або в будь-яких переконаннях. Тому питання про другу дитину, які час від часу лунають від рідних, друзів і просто приятелів, звучать некоректно.

Редакція Newsdaily.org.ua зробила добірку найбільш дратівливих фраз, які часто чують батьки однієї дитини.

© Pixabay

«Коли підете за другим?»

Здавалося б, невинних питання... Але чому ви вирішили, що пара взагалі хоче другу дитину? А що якщо вони дуже хочуть, але з-за проблем зі здоров'ям зачаття не відбувається? В кожному із зазначених випадків запитання буде некоректним. Так що якщо у відповідь почуєте щось в стилі «Ти першим про це дізнаєшся», знайте, ви всунули ніс туди, куди не потрібно.

«Дитині необхідний брат або сестра»

Так, відмінно завжди мати когось під рукою, з ким можна пограти і на кого покластися в майбутньому, але не забувайте, що не завжди брати і сестра виростають самими близькими людьми в світі. Не рідкісні випадки, коли люди мають більш довірчі відносини з друзями, ніж з рідними братами і сестрами.

«Ви прирікаєте її на самотність»

Самотність — це проблема, яка не вирішується наявністю брата/сестри. Уміння налагоджувати зв'язки з іншими людьми не обов'язково залежить від кількості дітей в сім'ї. Крім того єдиний дитина більш схильний розвинути здібності до творчої грі і більш усвідомленого відчуття власного Я з-за постійного спілкування з дорослими, а не малюками.

«Він не навчиться ділитися»

Діти нікому не хочуть віддавати свої іграшки — навіть своїм братам і сестрам. Тут навіть коментарі зайві.

«Йому не на кого покластися в майбутньому»

Не забувайте, що рідний брат може бути кращим іншим, так і... найгіршим ворогом. Повірте, єдина дитина зможе вибрати з кола друзів, людей, з якими захоче підтримувати довірчі стосунки протягом всього життя. Так що не варто прищеплювати батьками почуття провини за те, що вони нібито прирікають своє чадо на повне самотність.

© Pixabay

«Він буде занадто розпещені»

Це правда, що при наявності однієї дитини всі гроші витрачаються на нього. Однак наявність можливостей і розпещеність не завжди йдуть рука об руку. Більше того, подивіться на більшість представників «зіпсованої» золотої молоді — майже у всіх є брати і сестри.

«Ви обрали легкий шлях»

Якщо батькам не доводиться постійно розбороняти забіяк дітей, це ще не означає, що вони весь час прохолоджуються, попиваючи вино. Справжня відповідальність приходить тільки з наявністю багатьох дітей, а не одного? Звучить непереконливо. Спробуйте розслабитися в п'ятничний вечір, коли дитина висить у вас на шиї, вимагаючи пограти в машинки чи ляльки... В родині з однією дитиною тато і мама замінюють йому брата і сестру.

«Ой, а з ким же він грає?»

Ви думаєте, єдиній дитині заборонений вхід в дитячу кімнату або парк атракціонів? І він сумно дивиться услід дітям, катається на американських гірках в компанії братів і сестер, і відмовляється від поїздки з батьком? Навряд чи...

«Ви, напевно, добре економите, маючи тільки одну дитину»

Діти — це дорого! Одяг, іграшки, дитячий сад, школа, різноманітні гуртки навіть для однієї дитини коштують не мало. Тому не варто рахувати чужі гроші, вважаючи, що хтось може дозволити собі більше, ніж ви.

«Він погано себе веде, бо один у сім'ї»

А ось це припущення, взагалі, не допустимо. Якщо хочете когось звинувачувати, то звинувачуйте батьків, а не дітей, і пам'ятайте, що всі малюки іноді ведуть себе погано.

«Мені шкода його»

Будь ласка, не треба нікого жаліти. У більшості випадків такі діти стають творчими, самодостатніми і незалежними особистостями, у яких немає вибору, окрім як навчитися грати і розважатися як самостійно, так і в компанії інших. Шкодуєте їх? Не потрібно. У них все відмінно!

5 образливих фраз, які не варто говорити дітям
©KatarzynaBialasiewicz/iStock В сучасних методах виховання молоді батьки досі роблять банальні помилки, здатні зашкодити психічному здоров'ю дитини. Часто буває так, що
10 фраз мам, які зарікалася не говорити в дитинстві
© IStock Багато мам часто помічають за собою фрази, які зарікалася не вимовляти по відношенню до власних дітей. Зазвичай, це фрази родом з дитинства, які колись казали
8 фраз, які важливо повторювати своїм дітям
© yacobchuk/IStock Кожен батько має величезний вплив на розвиток своєї дитини. Щоб заохотити дітей і висловити свої почуття, одного лише визнання в любові недостатньо.
9 кроків до більш ефективному вихованню дитини
© iStock Виховання дитини – це безперечно одна з самих складних робіт у світі. Справа в тому, що до цього не можна підготуватися заздалегідь. Але буде не зайвим, якщо ви
Що варто говорити людині, у якого був викидень
© fizkes/IStock Втрата дитини – сильний удар для будь-якої жінки. В цей період вона відчуває себе самотньою і абсолютно розбитою. На жаль, близькі люди воліють мовчати,
Як стати батьками, з якими дітям захочеться говорити
© shironosov/iStock Доктор Ерін Леонард є практикуючим психотерапевтом ось вже 15 років. Вона отримала безліч нагород та пише книги про взаємини людей. Вона також не раз