9 кроків до більш ефективному вихованню дитини
28.05.2019 693 0 newsdaily.org.ua

9 кроків до більш ефективному вихованню дитини

В закладки

9 кроків до більш ефективному вихованню дитини

© iStock

Виховання дитини – це безперечно одна з самих складних робіт у світі. Справа в тому, що до цього не можна підготуватися заздалегідь. Але буде не зайвим, якщо ви сформуєте для себе стратегію, на яку зможете спиратися в майбутньому. Ці кроки допоможуть вам зробити виховання дитини більш ефективним.

1. Працюйте над самооцінкою дитини

З першого дня ви робите величезний вплив на дитину. Кожне ваше слово і рух має величезне значення для формування психіки дитини, тому варто бути гранично обережним. Навіть саме маленьке досягнення дитини повинно бути зазначено в позитивному тоні. Різкі зауваження краще повністю виключити, адже це обов'язково позначиться на самооцінці в майбутньому.

© monkeybusinessimages/iStock

2. Мотивуйте дитини до дій

Критикувати дитину за невдачі – не тільки марно, але й дуже небезпечно. Уявіть, як би ви ставилися до людини, яка постійно акцентує увагу на промахах. Хваліть дитину навіть за спробу щось зробити і допомагайте порадами. Мотивація має величезне значення для дітей будь-якого віку.

3. Не забувайте про дисципліну

У кожному будинку повинен бути звід правил, порушувати які не можна. Але в першу чергу потрібно пояснити дитині, чому деякі речі йому робити не можна. Правила важливі для розвитку самоконтролю. Покарання за невиконання домашніх законів необхідні, але вони повинні бути м'якими. Не можна позбавляти дитину мультиків на тиждень. Одного дня буде цілком достатньо для усвідомлення помилки.

© AntonioGuillem/iStock

4. Знаходьте час для спільного дозвілля

В сучасних умовах складно знайти час, щоб просто поговорити з дитиною. Але до цього потрібно прагнути. Погана поведінка дітей часто є наслідком нестачі уваги. Використовуйте кожну зручну хвилину, щоб чимось допомогти своїй дитині. З іншого боку, дуже важливо не упустити той момент, коли діти вже не так залежні від батьків. У підлітковому віці зайва увага може бути сприйняте негативно.

Читайте також: 11 фраз, які не варто говорити батькам однієї дитини

5. Станьте добрим прикладом

Маленькі діти прагнуть у всьому наслідувати своїх батьків. Перш ніж сказати що-то в присутності дитини, ви повинні гарненько подумати. Це не означає, що кожна дія батьків буде негайно повторено, але модель поведінки формується саме з різних побутових дрібниць. Ви повинні проявляти в собі ті риси, які хочете бачити у своїй дитині.

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

6. Налагодьте хорошу комунікацію

Батьки повинні розуміти, що діти не будуть виконувати якісь дії тільки тому, що дорослі вважають це необхідним. Для дитини важливо розуміти причину і значення кожної дії. Підготуйтеся до того, що пояснювати доведеться навіть найбільш очевидні речі. Дозволяйте дитині задавати стільки питань, скільки він вважатиме за потрібне. Відповіді – це найкращий спосіб донести інформацію.

7. Будьте готовими до зміни стилю виховання

Підготуйтеся до того, що в якийсь момент ваша дитина може стати цілком неконтрольованим. Діти швидко ростуть, тому ваш стиль виховання повинен бути гнучким. Те, що працювало вчора, може перестати давати результати завтра. У віці від 2 до 4 років тактику виховання потрібно переглядати майже щомісяця, адже діти дуже швидко розвиваються.

© LittleBee80/iStock

8. Демонструйте, що ваша любов безумовна

Дисципліну необхідно виробляти, але дитина не повинна відчувати, що ви стали менше любити із-за поганої поведінки. Навіть коли ви в чомусь обмежувати дитину, не забувайте нагадувати про своє ставлення до нього.

9. Визнавайте свої помилки

Вчинених батьків не існує, адже у кожної людини є свої недоліки. Не бійтеся визнавати свої помилки. Це допоможе вам уникнути їх у майбутньому. Прагнете стати краще, адже ви – єдиний приклад для дитини.

Читайте також: 10 психологічних проблем у дітей, що виникають із-за неправильного виховання

3 кращих способу виховання дбайливого дитини
@ Pixabay/Pexels Чуйний, турботливий, безкорисливий дитина не виходить випадково, це заслуга тільки його батьків. Тому що ключовий вплив на нього чинять саме дорослі.
Як навчитися не підвищувати голос на свого дитини
©LittleBee80/Istock Очевидно, що крик – не кращий спосіб виховання дітей, однак, багато батьки регулярно вдаються до нього під час конфліктів. Зриваючись на крик ви
8 порад, які сприяють незалежності дитини
©Maximkostenko/iStock Хочете, щоб ваша дитина виріс сміливим, впевненим і незалежним? Тоді зверніть увагу на рекомендації по правильному вихованню дітей, якими ми
Корисні поради про обіймах дитини з родичами
Чи знайома вам така ситуація: ви з дитиною прийшли в гості до родичів, а він не хоче з ними обійматися і цілуватися? Зазвичай в таких випадках батьки спонукають малюка
3 простих речей, які допоможуть бути хорошими батьками
© Epiximages/iStock Кожен батьки хоче бути найкращим і прагне виховати свою дитину хорошою людиною. Існує багато методик виховання, але є загальна думка стосовно
10 правил виховання, які допоможуть виростити впевненого дитини
© pexels.com Успішні люди, завжди впевнені в собі, ви помітили? Звичайно, базові якості характеру закладаються ще в дитинстві, але головна роль у їх розвитку належить