10 правил виховання, які допоможуть виростити впевненого дитини
05.04.2019 617 0 newsdaily.org.ua

10 правил виховання, які допоможуть виростити впевненого дитини

В закладки

10 правил виховання, які допоможуть виростити впевненого дитини

© pexels.com

Успішні люди, завжди впевнені в собі, ви помітили? Звичайно, базові якості характеру закладаються ще в дитинстві, але головна роль у їх розвитку належить батькам.

Скористайтеся цими правилами, щоб допомогти вашій дитині стати впевненим у собі людиною.

© Josh Willink/Pexels

1. Поважайте прагнення дитини пізнавати нове

Не заважайте його починанням. Заохочуйте ініціативу, але не робіть за дитину. Будьте поруч, вірте в його сили, підказуйте, якщо знадобитися. Не обмежуйте дитину в іграх, не наполягайте на тому, що саме вам здається більш корисним для нього. Нехай займається, чим хоче: скрипкою, футболом чи малюванням.

2. Щиро радійте досягнень дитини

© pexels.com

Нехай це на ваш погляд незначне досягнення, але для дитини – це великий крок вперед.

3. Розмовляйте з ним

Розмовляйте з дитиною про все: про добро, зло, дружби, любові, взаємодопомоги, про дитинство і доросле життя. Коли буде час, і поговоріть про статеве виховання. Намагайтеся пояснювати доступно і відверто.

4. Поважайте його думку

Уважно вислуховуйте думку дитини з кожного питання. Якщо навіть дитина не прав, спробуйте м'яко і без насмішок переконати його. Розмова не повинен перерости у сварку.

5. Займайтеся розвитком дитини

© pixabay.com

Виділяйте час для того, щоб подивитися хороший мультфільм або обговорити цікаву книгу.

6. Не порівнюйте дитину

Ніколи не порівнюйте дитину з чужими дітьми. Особливо в їх присутності. Не беріть на себе роль посередника у відносинах між дітьми. Вони самі повинні навчитися спілкуватися один з одним.

7. Зверніть увагу на ваші відносини з партнером

Діти дуже гостро переживають проблеми в сім'ї. Тому намагайтеся налагодити стосунки з партнером, виявляйте повагу, тоді і дитина буде почувати себе впевнено.

8. Не ізолюйте дитину

© pixabay.com

Іноді, щоб уберегти дитину від усіх можливих і неможливих проблем, батьки ізолюють його від інших дітей, тримають під «скляним ковпаком».

9. Враховуйте індивідуальні особливості вашої дитини

Є від природи і не дуже товариські, сором'язливі діти. Такої дитини навпроти не потрібно тягнути в коло дітей і змушувати спілкуватися. Краще допоможіть розібратися з цією проблемою: чи проводите заняття, усувають комунікативні бар'єри.

10. Ставтеся до нього як до особистості

У такому випадку дитина буде цілком впевненим у собі.

І головне – любіть свою дитину, поважайте його права, піклуйтеся про нього.

7 правил виховання, які допоможуть виростити успішного дитини
© monkeybusinessimages/iStock Існує величезна різниця між тим, як виховуємо своїх дітей ми, і як це роблять євреї. Їх діти зазвичай виростають геніями і стають успішними
Як виростити впевненого в собі, а не зарозумілого дитини
© BrianAJackson/iStock Яке значення має впевненість для розвитку дитини? Величезна. По мірі дорослішання впевненість допоможе дітям освоїти нові, більш складні навички,
Як виростити дитину емоційно підкованим і одночасно щасливою людиною
© MarianVejcik/iStock Емоційний інтелект – це здатність людини розуміти і керувати емоціями, які відчуває він сам і ті, хто поруч. Тим, хто має високий рівень EQ,
10 важливих порад, які варто подати молодому батькові
© UberImages/IStock Папи відіграють значну роль у розвитку особистості дитини, навіть якщо не надто охоче беруть участь у виховному процесі. Ось 10 важливих порад молодим
Як допомогти дитині відчути себе сильнішими
© Vasyl Dolmatov/iStock У батьків завжди багато обов'язків: принести попити, спекти печиво, відвести дитину в парк і т. п. Але може іноді варто дати дітям більше свободи?
20 рад щодо розвитку і вихованню згідно з методикою Монтессорі
© aaron00023/Pixabay Батьки хочуть, щоб їх чадо було найкращим, але часто вони біжать за ідеалом, забуваючи, що перед ними лише маленький чоловічок зі своїми страхами,