10 заповідей для новачка у залі
05.04.2019 640 0 newsdaily.org.ua

10 заповідей для новачка у залі

В закладки

10 заповідей для новачка в залі

© Eve Olive/Flickr

Німецький фітнес-тренер і фахівець з бодібілдингу Франц-Хоргель Акэр вирішив дати кілька порад про те, як вести себе в спортзалі новачкові. Завдяки їм ви зрозумієте, з чого потрібно почати, яких не варто допускати помилок і що робити, щоб тренування проходили максимально ефективно і продуктивно.

© Eve Olive/Flickr

Наберіться терпіння

Для початку слід зрозуміти, що ви не досягнете результату в перші тижні. Багато розчаровуються, коли не бачать у дзеркалі ніяких змін, але вони відбуваються: всередині вас, а згодом відіб'ються і на фігурі, і на вашому тілі. Наприклад, якщо ви вирішили зайнятися бодібілдінгом, не забувайте про те, що цей спорт – на все життя.

Для того, щоб стати справжнім професіоналом і отримати атлетична статура, потрібні навіть не місяці, а роки. Не варто кидати план тренування, опускати руки і говорити, що спорт вам ніяк не допоміг. Потрібно набратися терпіння, і потім ви побачите, що слід було просто почекати.

Заведіть щоденник тренувань

Це роблять не тільки новачки, але і досвідчених спортсменів, які вирішили змінити план тренування і спробувати щось нове. Важливо записувати число повторень, підходів, тип вправ, вага обтяження, щоб точно знати, що саме було ефективним для вашого тіла, а які вправи не принесли користі. Ви також можете вказувати те, як ви себе почували після тієї або іншої тренування, як змінився ваш вагу та інші спостереження.

Беріть на тренування секундомір

Деякі види тренувань вимагають чіткого часу відпочинку між повтореннями. Завдяки секундоміром ви уникнете тривалих пауз, не будете довго стояти і розмовляти з іншими хлопцями, не увильнете від останнього підходу (який, можливо, вам дається непросто, тому ви опускаєте), адже секундомір буде для вас напоминалкой – пора знову приступити до виконання вправи.

@ Victor Freitas/Pexels

Читайте також: Корисні вправи для ефективного бодібілдингу будинку

Уникайте «перетрена»

Вам не потрібно проводити в спортзалі кілька годин, щоб досягти мети. А все тому, що після тренування тіло потребує відпочинку – щоб відновитися, продовжити спалювати жир, зарядитися енергією і силою, необхідною для наступного навантаження. Не варто перенапружуватися, так як це загрожує негативними наслідками, у тому числі і проблемами зі здоров'ям.

Качайте м'язи ніг

Кожному будинку потрібен міцний фундамент, ось і вашим ногам потрібно зміцнення. Франц-Хоргель Акэр вважає, що не варто забувати про нарощування м'язів ніг: навіть якщо ви хочете попрацювати над біцепсами і м'язами грудей, приділіть увагу тренуванні ніг, вони вам за це подякують.

@ UberImages/IStock

Приділяйте увагу техніці виконання

Головне – не те, скільки ви вже виконали, а те, як ви виконуєте ці вправи. Люди люблять похвалитися своїми досягненнями, часом забуваючи про техніку: халтурять, виконують жим упівсили. Але в бодібілдингу не варто цього робити, адже це позначиться на загальному результаті. Освойте базові вправи для початку, вдосконалюйте свою техніку і лише потім переходите до більш складним варіацій.

Не порівнюйте себе ні з ким

У тренажерному залі ви повинні забути про всіх, про те, що там займаються інші люди, адже ви робите це не для них, а для себе. Вам не потрібно намагатися покрасуватися перед іншими і почати піднімати більше ваги, щоб когось вразити. Тренуйтеся в своєму темпі, не порівнюючи себе з іншими.

© Bojan89/iStock

Читайте також: 5 кращих програм бодібілдингу, які сподобаються вашому тілу

Не варто голодувати і сидіти на дієті

Не впадайте в крайнощі. Не варто харчуватися лише салатиками, так як вашому організму потрібні білок, вітаміни та інші корисні речовини, щоб справлятися з навантаженням, нарощувати м'язову масу. Звичайно, це не означає, що можна їсти фастфуд і солодощі, і думати, що це ніяк не відіб'ється на вашій фігурі. Деяким спортсменам пощастило з генетикою, і вони без проблем їдять все, що захочуть. Але більшості людей пощастило менше, так що харчуйтеся правильно, звертаючи увагу на кількість калорій і обсяг білка.

Забудьте про стероїдах

Деякі новачки сп'янілі своїм успіхом і радіють з того, що в перші місяці тренувань набрали кілька кілограмів м'язової маси. Коли ж прогрес сповільнюється, і їм важче досягти такого результату, вони вирішуються почати приймати стероїди. Але не варто цього робити, адже це шкідливо і згубно для здоров'я.

Займайтеся спортом «з розумом»

Спостерігайте за тим, як ваше тіло реагує на ту чи іншу тренування. Виконуйте вправи обдумано, враховуючи вашу головну мету тренування і особливості вашого тіла. Тіло кожної людини індивідуально, тому те, що підходить одному, може не підійти іншому. Не поспішайте слухати поради інших людей. А якщо слухаєте, подумайте, чи підійде це вам, чи не потрібно на це витрачати час.

Читайте також: Корисні поради, які допомагають знизити втому після тренування

6 кращих видів вправ для новачків
© IStock Якщо ви раніше не займалися серйозно спортом, але вирішили змінити своє тіло на краще, вам буде складно зрозуміти, з чого потрібно почати і який вид тренування
10 помилок, які змусять усіх ненавидіти вас в спортзалі
© Bojan89/IStock Інструктор з фітнесу Джессіка Метьюз вважає, що тренажерні зали священні. У них є особлива атмосфера і список певних речей, які робити не можна.
5 причин, чому ваша тренування неефективна
© Cursos gratis/Flickr Можливо, спочатку тренування і приносила результат, але несподівано ви стали помічати, що прогресу вже довгий час немає. Або ви не помічали його
5 помилок, які заважають вам отримати фігуру мрії
© iStock Багато потієте у тренажерному залі вже кілька місяців, але ніяк не можете скинути зайву вагу? Зверніть увагу на ці поширені помилки і ви дізнаєтесь, чому у
6 речей, які роблять схуднення більш реальним
© IStock Персональний тренер і фахівець з силовим вправам Сьюзан Нибергалл дала кілька порад Popsugar про те, як швидко і ефективно схуднути. Для початку варто позбутися
Як вибрати правильний робочий вагу в спортзалі для кращого результату
© Bojan89/IStock Тренування з вагою не тільки роблять тіло більш рельєфним, але і сприяють схудненню. Справа в тому, що регулярна силова робота прискорює обмін речовин і