Як наші брати і сестри здатні вплинути на наш успіх в житті
27.03.2019 1 011 0 newsdaily.org.ua

Як наші брати і сестри здатні вплинути на наш успіх в житті

В закладки

Як наші брати і сестри здатні вплинути на наш успіх у житті

Наші родинні відносини мають вплив на те, ким ми стаємо і на наш успіх. Ми можемо сказати, що наші досягнення обумовлені батьківського підтримкою, соціальними зв'язками і, зокрема, нашими особистими якостями, включаючи важку роботу та інтелект. Тим не менше, наші брати і сестри формують нашу самосвідомість, індивідуальність, навички і, в кінцевому рахунку, наш життєвий вибір. 99u розповідають, чому, якщо б у вас був інший брат, ви б були іншою людиною.

Вміст матеріалу

Як брати і сестри здатні вплинути на наш успіх: передісторія

© Giulio Fornasar/iStock

Коли Майку Томпсону було всього чотири роки, він міг їздити на двоколісному велосипеді без тренувальних коліс. Це була не хитка їзда новачка. Він тримався однією рукою, робив стрибки і намагався виконувати трюки. Він був прихильником їзди на велосипеді, і люди помітили це. Сусіди, сім'я, листоноша і все коментували, наскільки неймовірно талановитим був юнак.

Поки Майк використовував кожну можливість, катаючись на галявині перед будинком, його старший брат Бен, сидів на сходах і читав, він ніколи не намагався їздити на велосипеді, і коли його спитали, він сказав, що йому це не цікаво. Хто міг його звинувачувати? Його перші спроби були незграбними порівняно з майстерністю його брата.

Бен і Майк тепер дорослі. Як і слід було очікувати, Майк провів більшу частину свого життя в спорті, спілкуючись з іншими спортсменами і знайомлячись з їх культурою. В школі і коледжі спортсмени вважаються одними з популярних учнів. Ці події сформували особистість і самооцінку Майка. Тепер він впевнений у собі керівник. Бен, для порівняння, проводив більшу частину свого часу з дітьми схожих інтересів, зі всезнайками. Він познайомився з абсолютно іншим колом друзів з унікальною соціальною культурою. Бен виріс, вважаючи себе розумним і цікавим, і тепер є успішним професором університету.

Грунтуючись на вираженні їх талантів у ранньому віці — і їх порівнянні з талантами їх братів і сестер — все інше в їх життя змінилося. Цей досвід мав вирішальне значення для успіху кожного.

Якби Бен зріс з рідним братом, який був менш спортивним, ким би він був? Можливо, він би поїхав на своєму велосипеді, захопився спортом і менше зосередився б на академічних заняттях. Те, що у нас є брати і сестри, впливає на нашу індивідуальність, прагнення, відносини та інтереси. Отже, вони мають великий вплив на життєвий вибір і успіх. Тим не менш, всі зміни відбуваються дуже непомітно.

Додатковий важливий момент: не весь успіх вимірюється грошима. Успіх у кар'єрі не означає успіх у шлюбі, дружбі або як спілкування з батьками. Фактори, які сприяють фінансовому та освітнього успіху, не обов'язково сприяють здоровим шлюбів, вихованню дітей або дружбу.

Як брати і сестри здатні вплинути на наш успіх: фактори

© Maksim Kamyshanskii/iStock

Так чому ж деякі люди досягають успіху, а інші немає? В останні роки зростає та вражаючий обсяг досліджень демонструє, що брати і сестри надають великий вплив на розвиток людини, можливо, навіть більше, ніж батьки або однолітки. Хоча дослідження про те, як брати і сестри безпосередньо сприяють індивідуального успіху, обмежені, є деякі переконливі факти, які можна отримати з результатів досліджень. Наступні п'ять елементів — це те, як наші брати і сестри впливають на наш власний успіх.

• Генетика

Гени, безумовно, важливі, але якщо б вони відповідали за успіх і таланти, то деякі родини були дуже успішними. Не часто можна зустріти знаменитих співаків або спортсменів, чиї брати і сестри на стільки ж популярні. Дослідження показали, що брати і сестри, незважаючи на загальну генетику, сильно відрізняються один від одного.

Фактично, вони так само відрізняються один від одного в тестах на особистість та психологічну адаптацію. Чому брати і сестри такі різні? Здається, що дорослішання один з одним породжує відмінності. Кожен переслідує траєкторії, які мають сенс, з огляду на генетичні структури.

Читайте також Що робити з поведінкою дитини: вирішуємо проблеми плачу, гніву, роздратування і схвильованості

• Навколишнє середовище

Брати і сестри живуть в одних і тих же будинках, відвідують одні й ті ж школи, дотримуються тих же культурних і родинних традицій і так далі. Знову ж таки, ви можете припустити, що одна і та ж середовище призведе до однакового рівня успіху серед усіх жителів, так що ж такого в середовищі, яка сприяє відмінностей між братами та сестрами?

По-перше, дослідники виявили, що брати і сестри активно прагнуть відрізнятися один від одного, особливо якщо вони близькі за віком.

По-друге, є безліч емпіричних даних про те, що батьки ставляться до кожного з своїх дітей по-різному і по-різному розподіляють ресурси. Всупереч часто чутним заявами батьків, що вони ставляться до своїх дітей однаково, вони цього не роблять. У дітей різні індивідуальні потреби, темпераменти і інтереси. В іншому випадку батьки ставляться до своїх дітей з точки зору прагматики та емоційних вкладень. Ці відмінності часто мають вплив.

Дослідження показали, що в сім'ях з обмеженими ресурсами батьки іноді вкладають більше коштів на одну дитину, який, здається, володіє найбільшим потенціалом.

По-третє, брати і сестри використовують особливі стратегії розподілу ресурсів, які, схоже, залежать від порядку народження. Дослідження показують, що брати і сестри вибирають різні «ніші», щоб збільшити батьківські інвестиції, уникаючи при цьому прямої конкуренції. Перворожденные, як правило, більш прихильні правилами і академічно орієнтовані (особливо первістки), тоді як пізніші, як правило, більш ризиковані.

Як і Бен, і Майкл, брати і сестри зазвичай вибирають різні галузі знань, щоб відзначитися і заробити батьківську увагу без необхідності боротися з ними.

По-четверте, батьки по-різному оцінюють захоплення дітей. Батько може бути зацікавлений інтересом дитини до спорту, але не до мистецтва.

По-п'яте, сім'ї також живуть в умовах, які або сприяють, або перешкоджають успіху з конкретними зусиллями. Люди, які виросли в районах, близьких до полів для гольфу, мають більше шансів на успіх у цьому виді спорту, ніж у міських умовах. Існують культурні, релігійні та гендерні очікування, які можуть підтримати або обмежити успіх. Культура впливає на доступні позакласні заходи дітей. Діти, які закінчують коледж і шукають роботу під час економічних підйомів, мають більше можливостей знайти роботу в економічно вигідних ситуаціях, ніж брати і сестри з тієї ж родини, які виходять на ринок під час економічних спадів.

• Близькість рідного брата/сестри

© AntonioGuillem/iStock

Підтримка братів і сестер опинилася в дослідженнях особливо корисною. Було показано, що це захищає дітей від шкідливих наслідків таких обставин, як розлучення, насильство в сім'ї та зловживання психоактивними речовинами. Близькі брати і сестри заохочують і забезпечують ресурси для успіху.

Недавнє і найбільш цікаве дослідження показало, що щасливі люди мають більше шансів на економічний успіх. Здається, що гроші не тільки купують щастя (до певного моменту), але факти свідчать про те, що щастя також купує гроші. Близькість братів і сестер пов'язана з підвищеним рівнем задоволеності життям, що є важливим фактором економічного успіху.

• Конкуренція

Змагання братів і сестер збільшує набір навичок і є складовою загального успіху. Люди не стають краще без змагань. Змагання вчать вас перемог і поразок, вони допомагають вам програвати і підніматися, вигравати і використовувати цей успіх.

Кожне змагання дає можливість випробувати нові методи, щоб підняти планку і стати кращим за інших. Конкуренція, проте, може бути як корисною, так і руйнівною.
Щоб обидва рідних брата були успішними в рамках одного і того ж починання, змагання повинно бути повчальними, а не проводитися з метою психологічного нанесення шкоди іншому.

• Порівняння

Ні в яких інших відносинах люди не порівнюються так сильно, як брати і сестри. Батьки і браття і сестри часто описують себе з точки зору протилежностей, і ці порівняння можуть бути перебільшені. Оцінки починаються ще до того, як у світ вступає друга дитина. Вагітна мати може відчути, як її майбутній дитина активно штовхається, і сказати: «Цей більш енергійний, ніж наш первісток».

Протягом усього життя брати і сестри використовують один одного як орієнтири для досягнення успіху. Одне дослідження навіть повідомляло, що люди, які, як вважалося, заробляли більше грошей, ніж їхні брати та сестри, повідомляли про більшої задоволеності життям. Експерти давно припускають, що активне батьківське порівняння може бути проблематичним, особливо якщо воно ставить одну дитину в невигідне становище, наприклад, позначаючи ярлик «поганий».

Недавнє дослідження показало, що брати і сестри, яких часто порівнюють батьки, відчувають більше занепокоєння про їх економічному успіху у дорослому віці.

Щоб сприяти успіху всіх своїх дітей, батьки повинні уникати порівнянь і замість цього вчити дітей тому, як змагатися, щоб досягти особистого успіху, підтримуючи один одного.

Чим більше ми знаємо про наших родинних відносинах і як вони впливають на нас, тим краще ми можемо зробити свідомий життєвий вибір, що сприяє успіху. В цілому, позитивні відносини між братами і сестрами допомагає зміцнити фізичне і психічне здоров'я.

Як брати і сестри впливають на формування нашої особистості
© pixabay.com Брати і сестри – це наші перші суперники і, одночасно, самі близькі друзі! Вони дуже сильно впливають на нас і наше життя, і заперечувати цього не можна.
Як виховувати братів і сестер: 8 фактів для свідомих батьків
© twinsterphoto/iStock Відомо, що немає гірше ворогів, ніж брати і сестри. Іноді батькам важко виховувати різностатевих дітей. Fatherly розповідають про факти, які вам
25 знаменитостей і їх брати чи сестри, про яких ви не знали
Немає нічого важливішого сім'ї. А між братами і сестрами з самого дитинства існує особливий зв'язок. І, як би вони не сварилися, не билися раніше, важко уявити, ким вони
4 маленьких кроки, які зроблять вас щасливішими
© Natalia_Grabovskaya/iStock Слова в нашому житті грають безліч ролей. А як щодо того, що слова здатні втілювати наші бажання? Адже думки ж вважають матеріальними. Уявіть
Як підготувати дитину до поповнення в сім'ї
© NataliaDeriabina/iStock Ви зовсім недавно дізналися про те, що вагітна другою дитиною? Народження ще одного малюка повністю переверне світ первістка, і у ваших силах
5 звичок, якими володіють найрозумніші в світі люди
© nortonrsx/iStock Більшість людей вважає, що для успіху треба працювати цілодобово. Але насправді трудоголіки не завжди стають успішними і багатими. Одні з найрозумніших