Як брати і сестри впливають на формування нашої особистості
12.04.2019 808 0 newsdaily.org.ua

Як брати і сестри впливають на формування нашої особистості

В закладки

Як брати і сестри впливають на формування нашої особистості

© pixabay.com

Брати і сестри – це наші перші суперники і, одночасно, самі близькі друзі! Вони дуже сильно впливають на нас і наше життя, і заперечувати цього не можна.

Ось як відбивається на нашій особистості і життя поява братів і сестер:

1. Вони вчать нас дружити

Рідний брат чи сестра – це перша людина в нашому оточенні, з ким ми намагаємося налагодити дружні відносини. Саме ця перша дружба потім значною мірою позначиться на те, як ми будемо будувати дружні відносини з іншими людьми.

© romrodinka/iStock

2. Вони не дають нам стати егоїстами

Єдина дитина в сім'ї завжди відчуває себе центром загальної уваги, і в цьому є свої мінуси – він може вирости егоїстом. Але якщо дітей в сім'ї двоє і більше, то вони вчаться ділити любов і увагу батьків між собою.

3. Вони вчать нас співпереживати

У дитинстві відносини між братами і сестрами часто бувають бурхливими і супроводжуються сварками, але в той же час вони вчать один одного співпереживати і піклуватися про оточуючих. Навіть в момент суперництва одна дитина пошкодує іншого, якщо той впаде і розіб'є коліно. Сімейна підтримка ще більше проявляється в старшому віці, коли допомога брата або сестри може виручити у важкій ситуації.

© olesiabilkei/IStock

4. Вони вчать спілкуватися з протилежною статтю

Якщо у дівчинки є брат, їй буде легше познайомитися і почати спілкуватися з хлопчиками. І навпаки: наявність сестрички у хлопчика дасть йому перший досвід спілкування з дівчатами.

5. Вони формують нашу особистість

Особистість людини створюється не просто так – на її формування впливає дуже багато факторів, у тому числі і найближче оточення. Ось чому навички спілкування з рідними братами і сестрами можуть виявитися дуже корисними в дорослому житті.

© aaron00023/Pixabay

6. Вони вчать спокійно ставитися до жартів

Невинне поддразніваніе з боку брата або сестри загартовує характер і робить вас менш чутливими до жартів чужих людей. Це дуже корисно, адже легка самоіронія і гарне почуття гумору допомагають налагоджувати добрі стосунки з оточуючими.

7. Вони вчать нас ділитися

У великих сім'ях діти з раннього віку знають про те, що значить поділитися з близькими. Вони менш егоїстичні, більше думають про оточуючих і краще уміють знаходити компроміси.

8. Вони вчать відстоювати свою думку і захищатися

Здатність постояти за себе не з'являється раптово – цього нас вчать наші перші вчителі, рідні брати і сестри. Завдяки їм у нас з'являється впевненість у собі та вміння відстояти власну думку.

© Zabavna/iStock

9. Вони знижують ймовірність розлучення

Звучить досить дивно, але цей факт доведений вченими: чим більше у вас братів і сестер, тим менше ризик, що ви розлучитеся з часом!

10. Вони вчать моралі

Звичайно, основними вчителями моралі в нашому житті є батьки, брати і сестри, особливо старші, часто мають у цих питаннях навіть більший авторитет. Вони не просто можуть пояснити, що добре, а що погано, але й показати все на власному прикладі.

©Pixabay/Pexels

Якщо у вас є брати чи сестри – ви щаслива людина! Бережіть їх, цінуєте і підтримуйте з ними стосунки, адже ці люди для вас – одні з найбільш близьких!

Читайте також Що таке черофобия і страждаєте ви цим недугою

Як виховувати братів і сестер: 8 фактів для свідомих батьків
© twinsterphoto/iStock Відомо, що немає гірше ворогів, ніж брати і сестри. Іноді батькам важко виховувати різностатевих дітей. Fatherly розповідають про факти, які вам
Як наші брати і сестри здатні вплинути на наш успіх в житті
Наші родинні відносини мають вплив на те, ким ми стаємо і на наш успіх. Ми можемо сказати, що наші досягнення обумовлені батьківського підтримкою, соціальними зв'язками
Сім типів психопатів, з якими ви можете зіткнутися
©Marjan_Apostolovic/iStock Чи знаєте ви, що психопати на перший погляд можуть здатися абсолютно нормальними і врівноваженими людьми? Портал Green Mind Body розповідає
11 фраз, які не варто говорити батькам однієї дитини
Деякі батьки вирішують зупинитися на одній дитині. Причин може бути безліч: іноді справа в здоров'ї, іноді у фінансах або в будь-яких переконаннях. Тому питання про другу
Підбірка кращих фентезі книг для дітей
©fatherly.com Одне з найбільш невдячних занять для батьків просівати сотні рекомендацій про те, яку книгу вибрати для дитини. Сучасна дитяча література рясніє
Як підготувати дитину до поповнення в сім'ї
© NataliaDeriabina/iStock Ви зовсім недавно дізналися про те, що вагітна другою дитиною? Народження ще одного малюка повністю переверне світ первістка, і у ваших силах