Як зацікавити дитину після канікул
28.06.2019 321 0 newsdaily.org.ua

Як зацікавити дитину після канікул

В закладки

Як зацікавити дитину після канікул

© dolgachov/iStock

Зацікавити дитину навчанням складно навіть після довгих вихідних, що вже казати про літніх канікулах. На початку вересня діти абсолютно не готові концентруватися на навчальному матеріалі, всіма думками ще перебуваючи на відпочинку. Так як же повернути їх увагу в клас?

Відомий британський невролог і колишній вчитель Джуді Вілліс розповіла The Guardian, як педагог може допомогти учням налаштуватися на новий навчальний рік.

«Будь-яке навчання ґрунтується на отриманні інформації з допомогою п'яти почуттів: зору, слуху, дотику, смаку та нюху. Є ще мільйони нейронів, розташованих на шкірі, у м'язах і внутрішніх органах, однак мозок здатний обробити лише 1% всієї інформації, а тому віддає перевагу лише певними сигналами. Сенсорна інформація — це те, що допомогло вижити ссавцям. У першу чергу це стосується несподіваної інформації: фільтри нашої уваги заточені на сигнали про щось нове, про зміни», — говорить Вілліс.

Знаючи цю особливість людського мозку, можна налагодити навчальні процес, з першого дня прикувавши до себе і свого предмета увагу учнів.

© Choreograph/iStock

Шість способів зацікавити дітей після канікул:

Обмін історіями

Найгірше, що може зробити вчитель у перший день занять, це відразу ж приступити до вичитки матеріалу. Діти давно не бачили один одного, і їм цікаво, хто і як провів літо. Присвятіть перший урок цього обміну досвідом та цікавими історіями, зробіть з них правильні висновки.

Елемент новизни

Як тільки діти задовольняють свою цікавість і розкажуть друзям про те, як провели канікули, саме час почати повноцінний урок. Ми вже знаємо, що мозок в першу чергу реагує на щось нове: нові візуальні або слухові подразники. Надіньте незвичайний наряд, включіть музику на початку уроці або почніть заняття з програвання якогось відео, яке стане логічним початком тієї чи іншої теми.

Паузи

Зацікавити дітей можна навіть найскладнішої і нудною темою, якщо піднести її правильно. Частіше робіть паузи, зупиняйтеся посередині пропозиції або в самому цікавому місці розповіді. Такі зупинки дадуть мозку сигнал, що зараз прозвучить важлива інформація і її треба обов'язково запам'ятати.

Новий інтер'єр

Прикувати увагу школярів до навчання також можна за допомогою звичайної перестановки меблів та інших невеликих змін в інтер'єрі: переставте парти в іншому порядку, повісьте новий надихаючий постер на стіну на місце старого і приївся. Коли будете заходити в клас, як би ненароком торкніться плечем старого постера — хай від впаде, а під ним відкриється послання на новий навчальний рік.

Ходьба

Замість того щоб стояти на місці, намагайтеся більше ходити по класу. Це не тільки приверне увагу до вашого предмету, але і допоможе наочно пояснити такі поняття, як минулий і майбутній час в граматиці, минуле в історії, негативні числа в математиці і так далі.

Загадки

Зустрічайте учнів класу загадками або листочками з певними словами. Нехай вони знайдуть своє нове місце, розгадавши загадку, що стосується вашої нової теми. Такий елемент інтелектуальної гри підвищить інтерес до навчання і допоможе швидше влитися в предмет.

Читайте також 35 речей, які завжди трапляються у початку навчального року

8 простих способів підготувати дитину до школи
©Wavebreakmedia/IStock Кожна дитина сприймає свій перший навчальний день або повернення в школу після канікул по-різному: хто-то з великим ентузіазмом і бажанням мчить
4 способи прищепити дитині любов до навчання
©Wavebreakmedia/iStock Хочете прищепити своїй дитині любов до навчання? Повірте, зробити це набагато простіше, ніж ви думаєте. Автори книги «What Kids Need to Succeed»
35 речей, які завжди трапляються на початку навчального року
© Nadezhda1906/IStock Літні канікули закінчилися. І починається новий навчальний рік. Ми зібрали 35 моментів, які обов'язково відбуваються на початку навчального року. 1.
Як творчо мотивувати дитину робити домашнє завдання
Дуже важко примусити дитину робити те, чого робити він не хоче. Приміром, є овочі, рано лягти спати, зробити домашню роботу. Є, правда, і такі діти, які люблять вчитися:
10 простих порад, які допоможуть дітям влитися в навчання після канікул або свят
© monkeybusinessimages/IStock Повернення в школу після безтурботних літніх або зимових канікул, а тим більше веселих свят, може стати для дитини справжнім стресом. Нічого
Чим зайнятися з дитиною під час літніх канікул
© Ridofranz/iStock Літо – пора відпочинку і веселощів, але іноді буває складно вибрати розваги для дітей. Головне завдання батьків – все організувати і втілити в життя