Як творчо мотивувати дитину робити домашнє завдання
17.04.2019 597 0 newsdaily.org.ua

Як творчо мотивувати дитину робити домашнє завдання

В закладки

Як творчо мотивувати дитину робити домашнє завдання

Дуже важко примусити дитину робити те, чого робити він не хоче. Приміром, є овочі, рано лягти спати, зробити домашню роботу. Є, правда, і такі діти, які люблять вчитися: вони охоче читають, навчаються вдома і без розуму від своєї школи. Але зазвичай все по-іншому. Якщо ваша дитина бунтує і говорить про те, що не хоче чогось робити, потрібно докласти максимум зусиль, щоб переконати його у зворотному. Вірніше, є способи, як зацікавити його і змотивувати зробити домашнє завдання.

Ось 7 корисних і ефективних порад про те, як домогтися бажаного.

Барвисте робоче місце

Навіть дорослі розуміють, що яскраві та креативні речі на столі надихають, збільшують продуктивність і налаштовують на творчий лад. Тому для початку прикрасьте робоче місце вашої дитини (будь то його стіл в дитячій або стіл у вітальні): кольоровими олівцями, забавними ластиками. Потрібно зробити так, щоб діти поставилися до домашнього завдання як до чогось захоплюючого, а не нудного.

Заохочуйте і винагороджуйте

Деякі сперечаються про те, чи потрібно лише давати дитині винагороду за домашнє завдання. Але якщо він його зробив правильно і повністю завершив, чому б і ні? Хтось купує дітям щось смачненьке, або нову іграшку, а інші вибирають більш прості винагороди: можливість подивитися телевізор протягом години, пограти на комп'ютері і т. д. Потрібно враховувати інтереси вашої дитини: задумайтеся, заради чого він точно зробить домашню роботу.

Читайте також: 12 дитячих симптомів, які не варто ігнорувати

Хваліть дитину

Винагороджувати чадо можна не тільки подарунками, але і словами. Використовуйте похвалу в якості нагороди за виконану роботу. Дітям важливо думка батьків: вони хочуть, щоб їм догодити, тому їм буде приємно почути про себе щось хороше. Заради добрих слів дитина почне регулярно робити домашню роботу.

Увімкніть виконання домашньої роботи в режим дня

Діти працюють краще, коли мають чіткий розпорядок дня. Потрібно відвести певний час після школи для виконання домашньої роботи. Причому необов'язково її робити відразу після школи: дитина може близько години витратити на відпочинок або на те, щоб перекусити.

Нехай дитина вирішує, коли потрібно робити домашню роботу

Дайте дітям трохи свободи і право вибору, це може вмотивувати їх до виконання домашньої роботи. Замість того, щоб наказувати дитині, коли йому треба зробити, поцікавтеся, що йому більше подобається: прийти після школи і відразу взятися за домашнє завдання або спочатку відпочити і зробити перерву від навчання.

Читайте також: 10 незвичайних ігор для дітей зі всього світу

Заохочуйте використання девайсів

Замість того, щоб просити дитину прибрати всі пристрої під час виконання домашньої роботи, задумайтеся про те, як вони можуть допомогти йому в цьому. Більшість учнів вже з першого класу користуються телефонами, комп'ютерами та іншими гаджетами. Вони можуть бути корисними для навчання: в інтернеті чимало цікавої інформації, яка допоможе у виконанні домашнього завдання. До того ж таким чином можна зацікавити дитину і спонукати його зробити навіть саму нудну домашню роботу.

Поясніть їм всю відповідальність за невиконане завдання

Домашнє завдання – це відмінний спосіб навчити дітей відповідальності. Адже тільки від них залежить, чи виконають вони його чи ні. Поясніть дитині, як важливо вчитися вдома, виконувати все те, про що попросив учитель. Розкажіть про наслідки невиконання роботи. Усвідомлюючи, що на них покладена відповідальність, що з ним розмовляють серйозно і по-дорослому, вони будуть більше старатися.

Читайте також: Ефективні лайфхаки, коли дитина скаржиться і сумує

Чому варто припинити робити домашнє завдання за свою дитину
© demaerre/IStock Дуже часто батьки, намагаючись допомогти своїй дитині, роблять за нього домашні завдання. В результаті, коли він в класі намагається чогось навчитися
6 порад з виховання, коли дитина бреше
Вдома і в школі дітям пояснюють, що не можна брехати. Але чому вони продовжують це робити? Хтось мовчить і недоговорює, інші ж брешуть легко, дивлячись прямо в очі
Як навчити дитину правильно реагувати на оцінки в школі
© Pixabay/Pexels Наближається вересень, а це означає, що дітям належить робити домашнє завдання і писати контрольні. Це не подобається багатьом, але що робити якщо погані
Як допомогти дитині відчути себе сильнішими
© Vasyl Dolmatov/iStock У батьків завжди багато обов'язків: принести попити, спекти печиво, відвести дитину в парк і т. п. Але може іноді варто дати дітям більше свободи?
Як навчити дитину порядку і дисципліни
© Juan Pablo Arenas/Pexels Батькам важливо знати, як привчити дитину до порядку й дисципліни, так як це допоможе йому в майбутньому. All Pro Dad діляться порадами, які
Несподівані причини, чому домашнє завдання шкідливо для дитини
© tatyana_tomsickova/iStock Школа є важливим аспектом в житті кожної дитини. Знання, отримані в школі, є безцінними і незамінними. Однак дослідження показали, що надмірні