Чому спільний сон з дитиною - зовсім не погана ідея для вашого шлюбу
25.05.2019 285 0 newsdaily.org.ua

Чому спільний сон з дитиною - зовсім не погана ідея для вашого шлюбу

В закладки

Чому спільний сон з дитиною — зовсім не погана ідея для вашого шлюбу

© Liderina/iStock

Багато молоді матері стикаються з дилемою: спати з дитиною в одному ліжку або все ж привчати його до самостійного сну у власному ліжечку ще з пелюшок. І хоча Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно рекомендує спільний сон з дитиною для нормалізації процесу грудного вигодовування, багато всезнаючі сусідки і подруги лякають тим, що така практика може поставити хрест не лише на статеве життя з чоловіком, але і на самому шлюбі в цілому.

Щоб позбавити жінок від подібних страхів, редактор популярного «мамского» ресурсу Mom.me Венді Уіснер вирішила поділитися власною історією:

«Ми з чоловіком ділили нашу двоспальне ліжко з одним і навіть двома дітьми протягом 11 років. Були часи, коли ми спали всі вчотирьох на одному ліжку або ж просто в одній кімнаті. Бувало і так, що чоловікові доводилося спати в іншій кімнаті, тому що в спальні було надто людно.

Вам може здатися, що такий досвід міг спровокувати серйозний конфлікт у нашому шлюбі. Я погоджуся з тим, що поява в будинку маленького дитини іноді стає випробуванням для сім'ї, проте спільний сон ніяк не причетний до розпаду шлюбу.

Я сотні разів чула аргументи про те, що спільний сон «здатний зруйнувати будь-які стосунки», і не тільки тому, що нібито позбавляє пару сексуального життя. Люди впевнені, що як тільки закохані впустять у своє «священне ложе» дитини, то це буде початком кінця.

Це має сенс тільки в тому випадку, коли один з партнерів є противником спільного сну з дитиною. Так, це може стати причиною конфлікту. І я згодна, що ні одна подружня пара не повинна робити те, що їй не хочеться. Однак сам по собі факт спільного сну ніяк не впливає на довговічність шлюбу, якщо і чоловік і дружина не проти такої практики.

Спільний сон з дитиною, навпаки, може зблизити вас. Я пам'ятаю багато ночей, особливо коли діти були ще немовлятами, коли чоловік тримав одного з них на руках. В такі моменти моя любов і захоплення ним досягали свого піку. Це так чудово і заспокійливе, коли вся сім'я «гніздиться» в одному місці, на одному ліжку.

Також не забувайте про спільної відповідальності, що особливо актуально вночі. Всім дітям, незалежно від того, сплять вони з вами або окремо, іноді по ночах потрібні батьки. Зазвичай вся «нічна робота» лягати на плечі мами, чи не так? Якщо другий партнер буде перебувати поруч під час таких нічних пробуджень, то прийме більш активну участь або хоча б в курсі, що ви не спите. Тим більше, хіба це не сексуально, коли партнер прокидається серед ночі (підморгування)?

Ось ми і підійшли до питання сексу. Повторюю всоте: ліжко — це не єдине місце, де можна займатися сексом. Якщо у вас є інша кімната, всі свої втіхи можна перенести туди, як тільки діти заснуть або будуть захоплені якимось шоу, тільки не забувайте закривати двері на замок.

Ніхто не говорить, що ви зобов'язані ділити ліжко зі своєю дитиною. Кожна сім'я повинна виробити схему, яка працює у їхньому випадку. Але якщо хтось спробує вбити вам в голову, що спільний сон з дитиною — це квиток в один кінець, путівка до розлучення, не вірте йому. Слухайте свої інстинкти, приймайте обопільне рішення і чиніть так, як вважаєте за потрібне».

Читайте також Топ-10 науково обґрунтованих порад, які допоможуть дитині краще спати

Поради працюючій мамі з грудного вигодовування
Молоді мами стикаються з багатьма проблемами і в перші місяці після народження дитини. Однією з таких проблем є поєднання роботи і годування груддю. Тому ми підготували
Facebook запустив функцію, яка дозволяє дивитися відеоролики декільком користувачам разом
© FirmBee/Pixabay Соціальна мережа Facebook офіційно запустила довгоочікувану нову функцію Watch Party для всіх користувачів. Вона дозволяє організовувати спільний
8 переваг грудного вигодовування, про яких не говорять лікарі
Годувати грудьми чи ні — одне з перших рішень, які приймають молоді мами. Незалежно від того, який вибір ви зробите, необхідно заздалегідь розглянути всі за і проти.
7 звичок, що зміцнюють зв'язок батьків і дитини
© GeorgeRudy/IStock Щоб зміцнити зв'язок із дитиною і налагодити стосунки з ним, потрібно додати наступні звички у своє життя: Спільний прийом їжі
Як ефективно провести час з дитиною, якщо ви перетворилися в недільного батька
© Josh Willink/Pexels Деякі батьки можуть проводити час з дітьми тільки на вихідних. І у багатьох виникають проблеми з плануванням часу. Якщо ви не хочете, щоб спільний
Що робити, якщо над дитиною знущаються в школі
©Pexels Ситуації, коли над дитиною знущаються в школі, на жаль, не так вже й рідкісні в наш час. Свідомі батьки повинні знати, як правильно себе вести і як підтримати