9 питань, які можуть образити розведеного людини
11.04.2019 535 0 newsdaily.org.ua

9 питань, які можуть образити розведеного людини

В закладки

9 питань, які можуть образити розведеного людини

© Nathalie Vesty/Flickr

Складно підібрати вірний час для того, щоб розповісти знайомим про своє розлучення. Напевно, ідеальний спосіб це зробити – нічого не казати спеціально, а лише у разі прямого запитання про сім'ю коротко пояснити ситуацію.
Але до цього можна йти довго, терпляче зносячи нав'язливі, а іноді і дурні питання і обговорення обставин, що склалися.

© AnaBGD/iStock

Отже, топ-9 незручних запитань, які можуть бути задані нещодавно розлученій людині.

1. Що сталося?

Уявіть, що ви прийшли до кінотеатру. Запитайте у першого зустрічного людини: «Який фільм ви подивилися? Розкажіть мені в подробицях кожну хвилину від початку і до кінця». Природно, людині буде складно і незручно переказувати фільм, до того ж, це займе чимало часу.
Аналогічно і в разі розлучення. Невже тільки що пережив розлучення чоловік не втомився розповідати про це і переживати знову і знову? Особливо, коли ви запитуєте у нього про це біля магазинних полиць.

2. Ти щасливий

Нещодавно пара розлучилася, і тепер ви підтримуєте свого друга (подругу) після розлучення, кажучи, що він (вона) щасливий (-а). Вони тільки з'ясували, як розповісти дітям, поділити витрати, рахунки, майно, організувати графік відвідувань дітей, виділити час для спільних друзів. Ви дійсно думаєте, що зараз кожен з них щасливий?
Бажаючи допомогти звести до мінімуму стрес вашого друга, і з'ясовуючи його (її) достаток розлученням, ви піддаєте переживань.

3. «Як твій (-я) колишній (-а)?»

З усіх дивних запитань, які задаються недавно пережили розлучення, найбезглуздішим є питання про життя колишніх чоловіка/дружини після розлучення. І якою ж має бути відповідь?
Необхідно зосередитися на людину, з якою ведеться розмова, а не на його вже тепер минулому, адже розлучення міг бути і болючим, і тема все ще актуальною.

4. Готовий посперечатися, ти з кимось зустрічаєшся

Особистий час кожного – це час, який він витрачає так, як йому заманеться. Може, і зустрічається, а може просто відпочиває на дивані з книжкою. Запитувати про особисте життя тільки що розведеного людини – знову ятрити свіжі рани. Особливо, якщо ця інформація просто для вашого розваги.

©Wavebreakmedia/IStock

5. Напевно, ти більше ніколи не захочеш відносин

Максималізм – не завжди здорове сприйняття реальності. І навіть якщо ви дбайливі, не варто з-за однієї невдачі ставити хрест на майбутніх відносинах вашого друга. Адже це його особиста справа, чи не так?

6. Це незмивний ганьба

Деякі шлюби просто потрібно закінчити. Тимчасові перемир'я не змусять їх триває далі, це лише затягування часу перед неминучістю. Просто прийміть це розлучення, тим більше, що він не ваш.

7. Мій шлюб не так вже й хороший

Зупиніться. Розповіді про ваших сімейних негараздах нещодавно розлученій людині просто ні до чого. Він і так перебуває у стресовому стані через свого розриву, а тим більше йому не дуже-то приємно буде давати вам поради тільки тому, що він вже це пережив.

© Tharakorn/IStock

8. Як справи?

Ви посилено робите вигляд, що нічого не сталося, просто справляєтеся про те, як справи, як робота. Але ці благі наміри знову і знову повертають недавно розведеного до його думок про розірвання, до почуттів, які він переживав. Це, напевно, найгірший питання, який можна задати, роблячи вигляд, що нічого не сталося.

9. А що ж сказати?

Будьте відвертими і послідовні. Якщо ви вже знаєте про розлучення, просто скажіть: «Я чув (-а) про розлучення. Якщо хочеш поговорити про це – готовий (-а) вислухати. Ось за такий підхід дійсно будуть дякувати.

© rawpixel.com/Pexels

 

Читайте також 6 важливих порад, які допоможуть пережити розлучення

Основна причина невдалих стосунків, – думка експерта
© Nathalie Vesty/Flickr Чому мої відносини розвалюються? Це питання, яке багато хто з нас задають собі. Експерт Kobieta. Pl пояснює, що є основною причиною розпаду
Які сказані вами слова можуть негативно впливати на самооцінку людей
©Marjan_Apostolovic/iStock Дослідження встановили, що в більшості мов є слова, що описують 7 основних емоцій: радість, страх, гнів, смуток, відраза, сором і почуття
9 ознак, що вам більше не потрібно берегти ці стосунки
© Nathalie Vesty/Flickr Ніхто не казав, що стосунки – це просто. Навіть у найсильніших та гармонічних пар трапляються конфлікти, непорозуміння. Закоханим Часто вдається
Повертатися до колишнього? 6 необґрунтованих причин для прийняття рішення
© Nathalie Vesty/Flickr Завершення відносин найчастіше пов'язане зі сльозами і істерикою, рідше — з досвідом або полегшенням. Деяким людям розрив допомагає. Але що краще
10 видів конфліктів, які зустрічаються абсолютно у всіх відносинах і шлюбах
© Nathalie Vesty/Flickr Не існує ідеальних відносин, все стикаються з проблемами. Конфлікти можуть виникати з-за відмінностей в образах життя і інтересах. Але протиріччя
Дослідження з'ясувало: розлучення може бути заразним і навіть носити позитивний характер
© mofles/iStock Розлучення не трапляється за 5 хвилин. На це рішення впливають не тільки багато життєві події, але і ваше оточення. Нове дослідження показує, як на ваших