10 порад, які варто дати підлітку
28.04.2019 3 094 0 newsdaily.org.ua

10 порад, які варто дати підлітку

В закладки

10 порад, які варто дати підлітку

Підлітковий вік – не найлегший період як для дітей, так і для батьків. Дорослі розуміють, що проблеми, з якими нам доводилося стикатися, будучи підлітками, готували нас до реального життя, що почалася набагато пізніше. Дуже важливо донести цю думку до підлітка.

Редакція Newsdaily.org.ua розповідає, що саме повинні почути підлітки від батьків, щоб не наробити дурниць.

© Pixabay/Pexels

1. Зупинись і подумай

Підлітки — ризиковані люди, і це добре. Вони не можуть рости, не спробувавши нових речей і, при цьому, не ризикуючи. Також часто вони діють спонтанно, не думаючи про наслідки, а це може спричинити неприємності. Попросіть вашого підлітка зупинитися і подумати.

Найкраще місце для практики – соціальні мережі. Якщо ваш підліток задумався про публікації фотографії або відео, попросіть його запитати себе: «Чому я хочу це зробити? Які ризики можуть бути пов'язані з цим? Чи варто це того?».

Підліток може і не замислюватися, що соціальні медіа можуть розглядатися в якості ризикованої поведінки, надаючи на них тривалий вплив. Практикуючись на одній арені, вони навчаться зупинятися, задаючи одні і ті ж питання, зважуючи різні варіанти.

2. Прислухайся до свого «внутрішнього голосу»

Навіщо радити це підлітку? Чуття пам'ятає ваше справжнє Я і рекомендації вчителів, тренерів, батьків. Воно допоможе в складній ситуації або незнайомій місцевості.

Підліток повинен знати, що ви впевнені в ньому. Скажіть їм, що вміння чути «внутрішній голос» вимагає практики, але воно буде направляти їх у важких ситуаціях, коли вас немає поруч.

3. Якщо ти думаєш, що «всі це роблять» — перевір факти

Якщо перевірити факти, ваша дитина може дізнатися, що насправді всі інші цього не роблять — не п'ють, не курять, не займаються сексом і т. д. Виявлення цього може полегшити тиск з боку однолітків, які можуть спонукати його зробити те, чого він не хоче або до чого він не готовий.

@ Trinity Kubassek/Pexels

4. Виріши зараз, коли для тебе буде нормально почати статеве життя

Підлітки не вміють думати наперед. Коли вони заздалегідь розробляють план, надалі вони звіряють свої дії з цінностями. Але говорити про те, що це станеться, не означає, що ви повністю спокійні чи даєте підлітку «зелене світло». Наприклад, ви можете сказати: «Я хочу, щоб ти почекав з сексом, поки він не стане частиною серйозних відносин».

Також варто переконатися, що ваш підліток знає про захворювання, що передаються статевим шляхом. Він повинен знати, як їх запобігти, де отримати презервативи, екстрену контрацепцію, як використовувати захист і як звернутися до лікаря, навіть якщо він або вона не хочуть, щоб ви про це знали.

Ви повинні донести до підлітка наступні слова: «Я хочу, щоб у тебе була ця інформація, бо ти, швидше за все, будеш потребувати в ній сам або вона придатися тобі в допомогу другові зараз».

5. Практикуйся говорити «ні»

Навіть дорослим іноді важко сказати «ні». Репетиція раніше часу скорочує стрес від необхідності відмовляти і думати про те, як це зробити.

Скажіть, що наявність плану дасть йому більше рішучості і влади в складних ситуаціях. Швидше за все, ваш підліток може придумати свій власний спосіб сказати «ні», але, коли його захоплений зненацька, він повинен відповісти «не зараз». Іншими словами: «Я буду робити те, що мені подобається, коли я цього хочу, а не коли хтось інший цього хоче». Ця відповідь може також скоротити кількість людей, які запитували: «чому?».

6. Не сприймай жодні ліки випадково або навмисно

Підлітки можуть думати, що безпечніше отримати сильнодіючі, що відпускаються за рецептом ліки, такі як «Аддералл» для СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності) або безрецептурні препарати, такі як ліки від кашлю, тому що вони легальні, на відміну від вуличних наркотиків.

Багато підлітки не знають, що будь-які ліки небезпечно, як наркотики, коли ними зловживають. Крім того, оскільки ліки можна легко взяти з домашніх аптек, деякі діти діляться ними з друзями або продають.

Потрібно сказати підлітку, що навіть відпускаються за рецептом та без рецепта ліки несуть ризики і побічні ефекти, і не можна бути впевненим, які побічні ефекти позначаться на ньому, тому що вони різні для всіх.

Зловживання стимуляторами, такими як деякі препарати СДУГ, може викликати судоми або серцеву недостатність. Нехай ваш підліток знає, що його тіло і мозок надто цінні, щоб ризикувати.

@ JESHOOTS.com

7. Алкоголь може пошкодити мозок

Поясніть, що 21 — це не просто випадкове число. Причина, по якій законний вік для вживання міцних спиртних напоїв становить 21 рік, полягає в тому, що алкоголь може викликати довгострокові зміни в мозку підлітка, поки він все ще розвивається.

Підлітки, які п'ють, також більш схильні до незахищеному сексу і піддаються нападам, здійснюють їх з іншими в сексуальному плані, потрапляють в ДТП, беруть участь у бійках і т. д.

8. Знайди свою пристрасть.

Спонукайте свого підлітка стати експертом в тому, що він любить. Це допоможе зменшити надмірне сексуальне потяг.

Так він дізнається, що зможе отримати гострі відчуття від спортивних досягнень, виступів, творчості, а не тільки від сексу, наркотиків або інших ризикованих занять.

9. Вчимось на власних помилках

Це може здатися очевидним, але підлітки повинні бути впевнені, що кожен робить помилки і що вони можуть використовувати їх в якості можливостей для навчання.

Наприклад, дівчина, яка шкодує про те, що займалася сексом, може подумати, що, оскільки вона зробила це якось занадто пізно змінюватися.

Але вона може встановити нові рамки, щоб не зробити помилку двічі. Скажіть підлітку, що вчитися на своїх помилках – це стати мудрішими.

© Pixabay

10. Я люблю тебе

Це не зовсім рада, але це одна з найважливіших речей, які ви можете сказати підлітку. Часто говорите йому, що ви любите і поважаєте його, хочете допомогти йому домогтися успіху у що б то не стало. Якщо ви будете так робити, підліток, швидше за все, стане вас слухати.

Чому у підлітка імпульсивна поведінка: пояснення нейронауки
© doble-d/iStock Чи замислювалися ви, чому ваша дитина-підліток поводиться імпульсивно? Чому він не враховує наслідки перед тим, як щось зробити? Деякі їхні вчинки
4 ризикованих типу поведінки підлітків та поради батькам для вирішення проблеми
©Pixabay У підлітків, як відомо, є схильність до імпульсивності. Навіть вчені прийшли до висновку, що підлітковий мозок просто підключений до ризику. Але які саме види
Поширені помилки, які роблять батьки підлітків
Виховувати підлітка – це непросте завдання. Дуже важливо не упустити той момент, коли ваша дитина починає дорослішати. Це відбувається непомітно, тому ви повинні бути
Як допомогти дитині сформувати свою власну думку
© vadimguzhva/iStock У період статевого дозрівання у дитини відбуваються кардинальні зміни не тільки в тілі, але і в розумі. Навички мислення підлітка розвиваються так
Непростий вік: як допомогти підліткові позбутися стресу
© KatarzynaBialasiewicz/iStock Багато батьків переконані, що підлітковий вік – це безтурботний час, хоча насправді все зовсім інакше. Численні дослідження показують, що
Як збудувати довірчі відносини з підлітком
© michaeljung/iStock Виховання дитини – це важка праця і випробування для багатьох батьків. Це завдання стає особливо непосильним, коли милий малюк перетворюється в