Як розвинути баланс і координацію: кращі вправи та види спорту
24.05.2019 3 290 0 newsdaily.org.ua

Як розвинути баланс і координацію: кращі вправи та види спорту

В закладки

Як розвинути баланс і координацію: кращі вправи та види спорту

Є дві вагомі причини по яких варто розвивати баланс і координацію. По-перше, активація глибоких м'язів преса. По-друге, зменшення кількості травм із-за втрати рівноваги. Далі ви дізнаєтеся, які вправи та види спорту допоможуть вам поліпшити ваш фізичний стан.

Вміст матеріалу

Кращі вправи для розвитку балансу і координації

Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж виконувати наступні вправи.

• Балансування на одній нозі

Почніть з цього вправи для новачків, тримаючи стілець або стіну в межах досяжності руки. Склавши ноги, підніміть одну ногу коліном вперед або в сторону. Поміняйте ногу і повторіть по чотири повторення для кожної ноги.

Якщо який-небудь рух здається вам неправильним або небезпечним, зупиніться і проконсультуйтеся з тренером. В залежності від вашого здоров'я і фізичного стану, деякі вправи можуть бути не рекомендовані.

© Pinterest

• «Гойдалки»

Встаньте на праву ногу і підніміть ліву на кілька сантиметрів від підлоги. Тримаючи руки з боків, поверніть ліву ногу вперед і назад, торкаючись підлоги для рівноваги, зберігаючи при цьому тулуб випрямленою. І, нарешті, поверніть ліву ногу в ліву сторону, витягнувши праву руку. Поміняйте ноги і повторіть.

© Pinterest

• «Годинник»

Станьте рівно, випряміть спину, поставте руки на стегна і підніміть одну ногу. Візуалізуйте годинник і скеруйте руку прямо на 12, потім в сторону на 3, після на 6 і 9, не втрачаючи рівноваги. Збільште складність, попросивши партнера називати різний час. Перейдіть на протилежну руку і ногу і повторіть.

© Pinterest

• «Годинник» на нестійкій поверхні

Як тільки ви освоїте руху балансу на твердій поверхні, спробуйте їх на нестійкою. В цілях безпеки стійте біля стіни або іншої опори. Почніть з середини дошки на двох ногах. Коли ви відчуєте себе комфортно, то перейдіть на одну ногу.

© Pinterest

• Присідання на одній нозі

Встаньте рівно, поставивши ноги на ширині стегон. Направте ліву ногу вперед, ледь торкаючись підлоги для рівноваги, і штовхніть стегна назад і вниз для виконання присідання. Праве коліно повинно бути зігнуто, груди випрямлена, а руки спрямовані вперед.

© howcast

• Тяга на одній нозі

Балансуйте на лівій нозі, задіюючи прес і нахиліться вперед, одночасно досягаючи землі правою рукою. Візьміть невеликі ваги і підніміть праву ногу позаду себе для противаги. Тримайте коліно розслабленим, а спину рівною протягом усього вправи. Поміняйте ноги.

© bankerwin/iStock

• Інструменти для балансу

Тренування балансу і координації може бути досить простий: вам достатньо закрити очі або стояти на одній нозі. Але для додаткової складності використовуйте балансні дошки, балансувальні подушки або міцні ролики з піни. Завжди пам'ятайте про безпеку: прибирайте предмети навколо себе і стійте біля стіни або стійкої поверхні на випадок, якщо ви втратите рівновагу.

© Khosrork/iStock

Найкращі види спорту для розвитку балансу і координації

© 422737/Pixabay

Цей рейтинг допоможе вам визначитися з вибором спорту, якщо ви хочете попрацювати над розвитком балансу і координації.

• Серфінг

Серфінг — це водний спорт на відкритому повітрі, який в основному проводиться на берегах океанів і морів. У цьому виді спорту атлет, якого зазвичай називають серфером, починає з певної відстані від берега і рухається, стоячи на дошці для серфінгу, використовуючи хвилі для руху.

Сучасний серфінг зародився на початку двадцятого століття на Гавайських островах, а професійні змагання з серфінгу не починалися до 1975 року. Раніше дошки для серфінгу виготовляли з дерева, що робило їх більш важкими і об'ємними. Але сучасні варіанти виробляють з скловолокнистих матеріалів, завдяки чому вони дуже легкі.

У професійних змаганнях з серфінгу, серфери оцінюються по кількох факторів: ступінь складності, новаторські та прогресивні маневри, поєднання основних маневрів, різноманітність маневрів, швидкість і потужність.

• Сквош

Сквош — це вид ракетного спорту, в якому грають в закритих приміщеннях. Цей вид спорту зародився у Великобританії, і в даний час в нього грають практично у всіх країнах світу.

Використовуваний корт має прямокутну форму і розділений на дві половини-передню і задню, з допомогою горизонтальної лінії маркера. Задня половина розділена на дві частини вертикальною лінією.

Гра починається з подачі. Після первісної подачі гравці по черзі ходять, щоб повернути м'яч назад на передню частину. М'ячі можуть підстрибувати тільки один раз на підлозі, перш ніж вони будуть повернуті. М'ячі можуть багаторазово підстрибувати на бічних стінках, але повинні досягати передньої стінки, не підстрибуючи на підлозі.

Всесвітня федерація сквошу, вищий орган управління спортом, проводить протягом року кілька міжнародних турнірів, з яких найпопулярнішим є Світова серія PSA.

• Мотокросу

Мотокрос — це мотогоночный спорт, в якому гонщики змагаються на позашляхових трасах, використовуючи мотоцикли. Завдання мотокросу – подолати відстань в найкоротші терміни.

Траси, що використовуються для мотокросу, спеціально розроблені з кількома пандусами і поворотами. В кожній гонці допускається участь від 25 до 30 гонщиків. Перегони включають в себе їзду по трасі на певну кількість кіл, де гонщик, який першим перетне фінішну лінію, оголошується переможцем. У змаганнях чемпіонату проводяться гонки в форматі заїздів, де кращі гонщики проходять відбір на наступний раунд, поки не буде визначена фінальна група.

• Дайвінг

Дайвінг — це водний спорт, де змагання засновані на тому, як спортсмен пірнає в басейн з піднятою стартового майданчика, виконуючи акробатичні рухи.

Грунтуючись на стартових майданчиках, дайвінг ділиться на два типи. Стрибки з трампліну здійснюються з двох рівнів висоти: 1 метр і 3 метри. Занурення на платформі мають декілька рівнів висоти від п'яти до десяти метрів. Обидва типи занурень мають дві дисципліни, індивідуальну і синхронізовану.

Занурення поділяються на кілька типів у залежності від злітної позиції: вперед, назад, всередину, поворот і стійка на руках. У змаганнях дайвери отримують шість спроб виконати одне занурення кожного типу.

• Кінний спорт

На початку 20-го століття кінний спорт був введений на Олімпійських іграх. Деякі змагання включають в себе витривалість, управління і стрибки. Ці заходи відносяться до Всесвітніх кінних ігор, організованим FEI. Вони проводяться кожні чотири роки. Керівним органом є Міжнародна федерація кінного спорту.

Є багато інших видів кінного спорту. Навіть існують гонки на упряжках, які проводяться по всій Європі, Новій Зеландії та Австралії. Кінний спорт також застосовують у реабілітаційних цілях, вважають, що спілкування з тваринами сприяє одужанню.

• Стрільба

Стрільба як вид спорту демонструє точність, керованість і швидкість стрілка при наведенні на ціль з використанням зброї, такого як пістолети і гвинтівки. Спортивна стрілянина відома вже більше 500 років.
Існують різні категорії в залежності від використовуваної зброї і формату змагань. Є три основні зброї, які широко застосовуються: гвинтівки, пістолети, дробовики.

Гвинтівки являють собою плечове вогнепальну зброю з довгими стволами і нарізними отворами. Зазвичай вони довгі і вимагають двох рук. Популярні види: стрільба з рушниці впритул, стрільба з гвинтівки великої потужності, біатлон (комбінація стрільби і бігових лиж), стрільба по мішенях з повноцінних стовбурів на 300-1200 мм. м.

Пістолети використовуються на більш коротких дистанціях і мають меншу точність у порівнянні з гвинтівками. Призначені для використання тільки однією рукою.

Дробовики — це вогнепальна зброя, яка являє собою двоствольну плечове зброю. Вони дуже схожі на гвинтівки. Користуються популярністю в країнах, де заборонені пістолети.

• Гімнастика

Гімнастика — це подія на Олімпіаді, яке включає в себе фізичну силу, міць, спритність, гнучкість, грацію, контроль, координацію і баланс. Слово «гімнастика» походить від грецького слова «gymnons», що означає «голий» і «тренуватися».

Змагання зі спортивної гімнастики — найпопулярніші гімнастичні заходи. Іншими видами гімнастики є художня гімнастика, естетична групова гімнастика, стрибки на батуті і акробатика, акробатична гімнастика і аеробна гімнастика.

Цим видом спорту можуть займатися, як дорослі, так і діти. В гімнастичних змаганнях всі учасники починають з однакових результатів. Відрахування виробляються, коли вони не можуть виконати хід. Гімнастика регулюється Міжнародною федерацією гімнастики.

• Гольф

Гольф — це спорт, в якому гравці використовують ключку, щоб забити м'яч у ряд лунок на полі, використовуючи найменшу кількість ударів. Цей вид спорту не вимагає стандартизованої ігрового майданчика. Традиційний гольф грають на полі, яке має упорядковану послідовність з дев'яти або вісімнадцять лунок.

Гольф, як правило, розігрується гравцем з найменшою кількістю ударів, відомим як гра в удари. Це відмінна вправа для розвитку балансу і координації, завдяки тому, що ви максимально зосереджені на м'ячі.

• Спортивне фехтування

Фехтування — це сучасне мистецтво бойового спорту, також відоме як олімпійське фехтування. У цьому виді спорту можна використовувати декілька видів зброї, наприклад, шпагу або шаблю. Правила для кожної зброї різняться в залежності від того, які частини тіла є допустимими цілями. Фахові фехтувальники по всьому світу вважають за краще спеціалізуватися тільки на одному з видів зброї.

Фехтування є видом спорту на Олімпійських іграх і фактично є одним з п'яти видів спорту, які були представлені на всіх сучасних Олімпійських іграх.

• Трекові велогонки

Велогонки проводять на велодромах або інших спеціально розроблених трасах з крутими поворотами. Спортсмени використовують спеціально розроблені велосипеди без гальм з однією передачею спереду і ззаду.

Існує два формату проведення змагань. Перший – це спринт. Гонки коротше по довжині, зазвичай від 8 до 10 кіл, де основну увагу приділяється швидкості. Існує чотири коду спринтерських гонок: спринт, командний спринт, кейрін і гонка на час.

Другий — перегони на витривалість. Вони довші, зазвичай 12-16 кіл, і фокусуються на витривалості спортсменів. Різні види гонок на витривалість: індивідуальна гонка, командна гонка, скретч-гонка, медісон і омніум.

Тепер ви знаєте, як розвинути баланс і координацію. Виконуйте наведені вище вправи, щоб поліпшити свої навички.

За матеріалами: active.com, topendsports.com, topendsports.com.

Вправи з м'ячем, які зміцнять ваше тіло
©Liderina/IStock Зміцнити тіло, а також розвинути витривалість, силу і координацію вам допоможуть ефективні вправи із м'ячем, про яких ми сьогодні розповімо. Бічна планка
Корисні заняття для розвитку спритності і координації
© BurakHayko/iStock Координація рухів представляє собою точність переміщення тіла в просторі відносно команд головного мозку з одночасним збереженням рівноваги. Ця
Топ-6 вправ для розвитку почуття рівноваги
© POPSUGAR У гонитві за накачаними сідницями і кубиками преса багато дівчата забувають про вправах на баланс, який є одним з головних складових всіх рухів людського
5 кроків, які допоможуть долучитися до спорту
© UberImages/IStock Фізична активність може знизити ризик розвитку хронічного захворювання, покращити рівновагу і координацію. А щоб вам було легше долучитись до спорту,
Кращі види тренувань для екстравертів
© Wavebreakmedia/IStock Сьогодні ми розповімо про види активних тренувань в команді, які можуть сподобатися екстравертам. Танці Ми рекомендуємо екстравертам спробувати
Елементи правильної тренування, які приведуть вас до успіху
©jacoblund/IStock Незалежно від того, чи починаєте ви починати перші кроки з фітнесу або станете фаном різних вправ в надії оптимізувати свої результати, необхідна