5 кроків, які допоможуть долучитися до спорту
09.04.2019 585 0 newsdaily.org.ua

5 кроків, які допоможуть долучитися до спорту

В закладки

5 кроків, які допоможуть долучитися до спорту

© UberImages/IStock

Фізична активність може знизити ризик розвитку хронічного захворювання, покращити рівновагу і координацію. А щоб вам було легше долучитись до спорту, ми поділили програму на 5 етапів.

1. Оцініть свій рівень

Докладний аналіз дасть вам орієнтири щодо поліпшення прогресу. Щоб оцінити свою аеробну і м'язову форму, гнучкість і складу тіла, перевірте наступне:

 • частота пульсу до і відразу після ходьби (1,6 км)
 • кількість часу на прогулянку в 1,5 км або їзду в 2,5 км
 • кількість метрів, яке ви подужаєте, пересуваючи ногами, сидячи при цьому на підлозі
 • окружність талії, трохи вище кульшових суглобів
 • індекс маси тіла
©bruce mars/Pexels

2. Створіть свою фітнес-програму

Вам потрібен план, який допоможе вам зробити тренування цікавіше. Розробляючи свою фітнес-програму, врахуйте наступні моменти:

 • Розгляньте свої цілі в фітнесі. Наявність чітких цілей може допомогти вам оцінити ваш прогрес і залишатися мотивованим.
 • Збалансуйте вправи. Займайтеся не менше 150 хвилин помірної аеробікою або 75 хвилин активної в тиждень. Також включіть в фітнес-програму силові тренування всіх основних груп м'язів (хоча б 2 рази в тиждень).
 • Почніть з малого і повільно набирайте темп. Повільно просувайтеся вперед. При наявності травми або поганому стані здоров'я проконсультуйтеся з вашим лікарем або фізіотерапевтом. Вони допоможуть розробити фітнес-програму, яка поступово поліпшить витривалість і діапазон рухів.
 • Увімкніть різні види діяльності. Чергуйте ходьбу, плавання і силову підготовку, щоб уникнути нудьгу.
 • Виділіть час на відновлення. Робіть перерви, щоб тіло могло відпочити.
 • Запишіть все. Письмовий план може спонукати вас не здаватися.

3. Зберіть обладнання

Якщо ви плануєте придбати обладнання для вправ, виберіть практичний і простий у використанні. Для цього перед покупкою спробуйте такі ж у фітнес-центрі.

4. Початок роботи

Дайте собі достатньо часу, щоб зігрітися і охолонути з легкої ходьбою або ніжним розтягуванням. Креативничайте і слухайте своє тіло. Якщо воно вам говорить, що потрібен відпочинок, зробіть перерву.

©nd3000/IStock

5. Контролюйте прогрес

Якщо ви втратили мотивацію, встановіть нові цілі або спробуйте нову діяльність. Запуск програми вправ не повинен пригнічувати, тому тренування з одним або заняття у фітнес-центрі також можуть допомогти.

Читайте також 5 занять спортом, які малоефективні в питанні схуднення

3 ради, як прийти в себе після свят
3 ради, як прийти в себе після свят
3 ради, як прийти в себе після свят
25.05.19 Поради про саморозвиток
© YanLev/IStock Свята — чудовий час для відпочинку з сім'єю і зустрічей з друзями. Але вони також можуть порушувати наші графіки і влаштовувати безлад в дієті. Щоб
Як скласти для себе відповідну програму занять спортом
© jacoblund/iStock Важко вибрати відповідний тип фізичних навантажень, адже деякі заняття можуть зашкодити здоров'ю або навіть травмувати. Mayo Clinic пропонують
Чому 10 000 кроків на день корисні для вашого здоров'я
© GeorgeRudy/IStock Ми не раз чули про те, що потрібно щодня робити 10 тисяч кроків, щоб залишатися здоровим, молодим і худим. Але чому саме це кількість? «Батьком»
Достатньо проходити 10 000 кроків на день
© jacoblund/IStock Коли ви ведете підрахунок здійснюваних кроків у день, ви замислюєтеся: достатньо 10 тисяч, або це занадто багато? Mayoclinic пропонують дізнатися, як
5 способів залишатися активними навіть в самий насичений день
©Wavebreakmedia/iStock Фізична активність протягом дня дозволяє нам залишатися продуктивними, енергійними і працездатними. Безумовно, бувають дні, коли часу на спорт
5 моделей фітнес-браслетів для занять спортом
© AKKet Майже у кожного фаната спорту є фітнес-браслет, який контролює пульс і вважає кількість пройдених кроків. Якщо ви ще не обзавелися таким помічником або не можете