Як скласти для себе відповідну програму занять спортом
04.06.2019 692 0 newsdaily.org.ua

Як скласти для себе відповідну програму занять спортом

В закладки

Як скласти для себе відповідну програму занять спортом

© jacoblund/iStock

Важко вибрати відповідний тип фізичних навантажень, адже деякі заняття можуть зашкодити здоров'ю або навіть травмувати. Mayo Clinic пропонують відповісти на питання, щоб створити тренування з урахуванням ваших потреб і переваг.

Далі ви дізнаєтеся, що вам більше підійде: пілатес або силові тренування.

Який у вас поточний рівень фізичної підготовки?

Оцінка базових навичок може допомогти встановити цілі в спорті і виміряти прогрес. Щоб оцінити свою аеробну і м'язову форму, гнучкість і витривалість, подумайте про відстеження кількох пунктів:

• частота пульсу до і відразу після ходьби (1,6 км);
• скільки часу займає прогулянка (400 метрів);
• скільки стандартних віджимань ви можете зробити;
• як далеко ви можете нагнутися вперед, сидячи на підлозі, з положенням ніг під собою;
• індекс маси тіла.

©dima_sidelnikov/IStock

У вас є проблеми зі здоров'ям?

Якщо ви старше 50 років, не тренувалися якийсь час, або у вас хронічні захворювання (діабет), то перед початком тренувань краще проконсультуватися із лікарем. Також потрібно пам'ятати, що з віком, м'язи стають слабше і це може призвести до травм.

Це не означає, що ви не повинні виконувати фізичні вправи, а є попередженням про те, що не варто занадто сильно перевантажувати організм і потрібно відвідувати терапевта.

Які у вас цілі?

Подумайте про те, чому ви хочете почати фітнес-програму і поставте перед собою конкретні цілі. Можливо, ваш лікар запропонував відвідувати тренування, щоб схуднути. Якщо ви вже займаєтеся в спортзалі, то може бути, ви хочете збільшити інтенсивність, щоб підготуватися до марафону або змагань. Наявність чітких цілей допоможе вам залишатися мотивованими.

© Halfpoint/iStock

Читайте також 12 яскравих рухів тренування, з якими ви будете пишатися своїм зовнішнім виглядом

Які активні заняття вам подобаються?

Подумайте про те, що вам подобається, адже заняття повинні приносити задоволення, а не пригнічувати вас. Якщо ви любите танцювати, то запишіться на заняття з аеробіки з танцювальними елементами. Якщо вам важко займатися в групі, то розгляньте індивідуальні тренування.

Як ви можете додати різноманітність у своє тренування?

Щоб урізноманітнити заняття, вам варто розглянути перехресні тренування. Вони знижують ризик отримання травми і задіють всі м'язи.

Коли ви плануєте свою фітнес-програму, то подумайте про те, щоб чергувати вправи.

© Khosrork/iStock

Що ви можете собі дозволити?

Переконайтеся, що ваш фітнес-вибір відповідає вашому бюджету. Якщо членство в тренажерному залі або домашнє тренажерне обладнання занадто дорогі, розгляньте більш дешеві варіанти. Можна тренуватися вдома, купити тренажер разом з одним або знайти зали, які роблять хороші знижки.

Пам'ятайте, що кожна тренування робить вас на один крок ближче до досягнення цілей. Якщо ви втратили інтерес до своєї фітнес-програмі — не бійтеся спробувати щось нове. За допомогою тренувань ви поліпшите фізичну форму і здоров'я.

Читайте також Кращі ідеї ранкових тренувань на найближчі 20 днів

5 кроків, які допоможуть долучитися до спорту
© UberImages/IStock Фізична активність може знизити ризик розвитку хронічного захворювання, покращити рівновагу і координацію. А щоб вам було легше долучитись до спорту,
Як скласти оптимальний режим тренувань завдяки власним пульсом
©Foremniakowski/IStock Пульс – це показник кількості ударів серця за конкретний відрізок часу. З допомогою пульсу ви можете контролювати інтенсивність фізичних
5 додатків для занять спортом вдома
© jacoblund/IStock Вам зовсім не обов'язково купувати абонемент у спортивний зал. Домашній фітнес теж може бути ефективним. Особливо якщо ви скористаєтеся цими
Топ-6 програм для персональних тренувань
© AndreyPopov/iStock Особистий тренер може скласти для вас план занять і контролювати, як ви виконуєте вправи. Але, що робити, якщо ви не можете оплатити таку послугу у
Коли краще тренуватися: переваги спортивних навантажень вдень і ввечері
© Micah Boerma/Pexels Багато не можуть вибрати, коли краще тренуватися. T Nation розповідають про новому дослідженні, яке допоможе визначитися. Далі ви дізнаєтеся, коли
Часті причини, чому не помітні покращення після занять фітнесом
© yehor/iStock Ви активно займаєтеся спортом, однак не отримуєте від виснажливих тренувань бажаного результату? Можливо, ви допускаєте поширені помилки, які заважають вам