Коли краще тренуватися: переваги спортивних навантажень вдень і ввечері
20.05.2019 510 0 newsdaily.org.ua

Коли краще тренуватися: переваги спортивних навантажень вдень і ввечері

В закладки

Коли краще тренуватися: переваги спортивних навантажень вдень та ввечері

© Micah Boerma/Pexels

Багато не можуть вибрати, коли краще тренуватися. T Nation розповідають про новому дослідженні, яке допоможе визначитися. Далі ви дізнаєтеся, коли краще йти в спортзал: вранці або ввечері.

Вміст матеріалу

Коли краще тренуватися: дослідження

© Victor Freitas/Pexels

Фінські учені вирішили розібратися в цьому питанні і розробили спортивну програму для 42 чоловіків. Тренування складалися з силових вправ і вправ на витривалість. Мета полягала в тому, щоб визначити, чи впливає час занять (ранковий або вечірній) і порядок навчання (спочатку силові вправи, а потім на витривалість) на результат. Чоловіки були розділені на 5 груп:

• тренування в проміжку з 7:30 до 10:00 (кардіо перед силовими вправами);
• заняття в проміжку з 7:30 до 10:00 (силові вправи, потім кардіо);
• тренування в проміжку з 17:30 до 20:00 (кардіо перед силовими вправами);
• заняття в проміжку з 17:30 до 20:00 (силові вправи, потім кардіо);
• відсутність будь-яких фізичних навантажень.

Силові тренування постійно ускладнювалися, завдяки збільшенню ваги. Кардіо-програма складалася з 30-50-хвилинних сеансів.

Читайте також Як тренувати спину: 5 вправ, від яких буде ефект

Коли краще тренуватися: результати

© Victor Freitas/Pexels

Під час експерименту вчені проводили вимірювання концентрації тестостерону і кортизолу. Дослідження з'ясували, що показники не змінювалися в залежності від часу тренувань.

Що стосується того, чи були ранкові або вечірні тренування краще для нарощування м'язів, то тут ці показники були не важливі тільки протягом перших 12 тижнів. Після цього періоду це відігравало важливу роль. Вечірнє тренування призвела до більшого збільшення м'язової маси.

Крім того, що стосується вироблення витривалості, то випробовувані досягли більшого прогресу, коли виконували кардіо перед силовими вправами. Однак значення послідовності ніяк не відбилося на силових тренуваннях.

Коли краще тренуватися: висновки

© Victor Freitas/Pexels

Новачки можуть займатися в будь-який час, неважливо, коли саме. Однак, приблизно через 12 тижнів найкраще звернути увагу на вечірні заняття. Якщо ви націлені на розвиток силових навичок, то виконуйте вправи в будь-якій послідовності. Якщо ваша мета – це витривалість, то спочатку зосередьтеся на кардіо.

Але незважаючи на тривалий період досліджень і деякі точні результати, до цих пір не ясно як варто правильно комбінувати ранкові та вечірні тренування.

Тепер ви знаєте, коли краще тренуватися і як це вплине на результати. Головне не забувайте регулярно відвідувати спортзал, щоб досягти своєї мети.

5 причин, чому варто вибрати вечірнє тренування
Люди діляться на жайворонків і сов. Перші з ранку встигають все: попрацювати, сходити в зал, розпланувати день. Але другі – люди, яких не бадьорить кава по ранках і
Як переконати себе почати тренуватися вже завтра
© Rawpixel/iStock Найчастіше на спорт не вистачає часу, адже робота, навчання, соцмережі і домашні клопоти собою всі заповнюють. Але почати все ж варто, і ми навчимо як,
Який спорт підходить підлітку: правильний гід по тренуванню
© SerrNovik/IStock У підлітковому віці створити спортивне і мускулисте тіло дійсно простіше. Всьому причина високий рівень гормонів, відповідальних за ріст м'язів і
Чому краще всього тренуватися вранці: 5 переваг
© undrey/iStock Health знають чому краще всього тренуватися вранці і як це вплине на ваше самопочуття. Тому радимо прокинутися на годину раніше і відправитися в спортзал.
Як краще тренуватися. Вибираємо між тренажерами і вільними вагами
© champlifezy/IStock Існує величезна кількість способів, як привести тіло у форму і буває важко визначитися з вибором. Найчастіше люди сумніваються з приводу виконання
Як тренуватися, коли ви не налаштовані на спортивні досягнення, — поради тренера
© SeventyFour/iStock Часом бувають такі дні, що тіло зовсім не налаштований на фізичну активність. Вам хочеться просто лягти і нічого не робити. В тренажерний зал йти