7 вагомих причин для пропуску тренування, про які потрібно знати новачкам
27.04.2019 244 0 newsdaily.org.ua

7 вагомих причин для пропуску тренування, про які потрібно знати новачкам

В закладки

7 вагомих причин для пропуску тренування, про які потрібно знати новачкам

© undrey/iStock

Звичайно, якщо ви хочете досягти помітних результатів у фітнесі, то повинні відвідувати спортзал на регулярній основі. Пропуск тренування допускається тільки при наявності вагомої причини. Але врахуйте, що при деяких обставинах фітнес може бути зовсім неефективним і навіть небезпечним для здоров'я.

Ось 7 вагомих причин для того, щоб пропустити тренування.

1. Рекомендація лікаря

© SARINYAPINNGAM/IStock

Перед тим, як приступати до тренувань, варто пройти медичне обстеження. Справа в тому, що при багатьох прихованих проблеми зі здоров'ям деякі вправи суворо протипоказані. Якщо лікар рекомендує утриматися від фітнесу, чи то обов'язково прислухайтеся до його поради.

2. Вживання алкоголю

© ELEVATE/Pexels

Алкоголь і спорт – абсолютно несумісні речі. Навіть якщо ви випили всього одну банку пива, то тренуватися в цей день вже не можна. По-перше, ви ризикуєте отримати травму через порушення координації рухів, а по-друге, це прямий шлях до зневоднення організму. Також тренування після вживання алкоголю може порушити роботу серцево-судинної системи.

3. Сильна крепатура

© Cursos gratis/Flickr

Зазвичай з крепатурою стикаються новачки після кількох перших занять. Так, це більш ніж вагома причина для пропуску тренування, оскільки в такому стані ви просто не зможете повноцінно працювати. Ймовірно, вам доведеться забути про спортзалі на кілька днів, але це ще не означає, що ви повинні провести цей час на дивані. Робіть легкі розминки кілька разів в день, щоб прискорити відновлення.

4. Застуда та грип

© mheim3011/IStock

Якщо ви застудилися, то краще відлежатися кілька днів вдома. Справа в тому, що при підвищеній температурі тіла, активні фізичні навантаження строго протипоказані. Також не забувайте про те, що ви можете заразити всіх інших відвідувачів спортзалу.

5. Підозра на травму

© sawaddee3002/IStock

Новачкам буває складно розрізнити звичайну біль у м'язах і симптоми серйозної травми. Якщо у вас є сумніви, то краще зробіть перерву на кілька днів, щоб не погіршувати ситуацію. Консультація у фахівця також буде не зайвою.

6. Відпустку

© puhhha/iStock

Про доцільність тривалої перерви в тренуваннях немає єдиної думки. Багато хто вважає, що після відпустки буде важко повернутися на колишній рівень. Хоча за тиждень пляжного відпочинку ви просто не встигнете розгубити всі досягнуті результати. Головне, не забувайте про правильне харчування і невеликих ранкових розминках.

7. Поганий настрій

© Pixabay/Pexels

Якщо у вас дійсно невдалий день, то не варто посилювати ситуацію тренуванням. Але ні в якому разі не займайтеся самообманом. Депресивний стан є підставою для прогулу, а лінь – ні.

Читайте також 7 фітнес-лайфхаков, які підвищують ефективність тренувань

15 домашніх тренувань, які рекомендують найсильніші тренери
Дуже легко знайти відмовку, щоб пропустити чергове тренування. Погана погода, втома, немає настрою – всі ці причини ми періодично використовуємо, коли лінуємося
10 вагомих причин, щоб тренуватися на біговій доріжці
© nd3000/iStock Якщо ви досі не тренуєтеся на біговій доріжці, то настав час це змінити. Такі пробіжки володіють рядом переваг у порівнянні з заняттями на вулиці, вже не
5 вагомих причин, чому ви не стаєте більш сильними
© IStock Незважаючи на те, що деякі люди тримаються віддалік від силового тренування на користь кардіо, є суттєві переваги, котрі дає вирощування м'ясного язів:
6 вагомих причин по схудненню, чому потрібно зайнятися аеробікою
© Livestrong.com Жодна, навіть сама модна дієта, не зможе підтягнути в'ялі м'язи, позбавити від целюліту і оздоровити серцево-судинну систему. А ось аеробіки, навіть
Кілька причин, чому вам варто частіше тренуватися з вагою
© Vasyl Dolmatov/iStock Силові тренування просто незамінні, якщо ви хочете скинути кілька кілограмів. Робота з вагою не тільки спалює калорії і прискорює обмін речовин,
Як впоратися з лінню і змусити себе піти на тренування
© Bojan89/IStock Зазвичай новачки не мають жодних проблем з мотивацією у перші кілька тижнів занять фітнесом, але цей запал досить швидко вичерпується. З кожним днем