Корисні заняття для розвитку спритності і координації
19.05.2019 1 936 0 newsdaily.org.ua

Корисні заняття для розвитку спритності і координації

В закладки

Корисні заняття для розвитку спритності і координації

© BurakHayko/iStock

Координація рухів представляє собою точність переміщення тіла в просторі відносно команд головного мозку з одночасним збереженням рівноваги. Ця здатність розвивається у дитинства, але навіть у дорослому віці її допоможуть прокачати деякі вправи.

Редакція Newsdaily.org.ua ділитися деякими корисними заняттями, які допоможуть вам розвинути спритність і координацію.

Розвиток спритності і координації з дитинства

@ KatarzynaBialasiewicz/iStock

Чим більше дитина займається спортивними розваг, наприклад, настільним тенісом, акробатикою, так і просто активними іграми, тим краще у нього розвиваються ці навички.

Спритність при народженні у різних дітей, як правило, розрізняється незначно. Але потім, в залежності від способу життя, потенціал втрачається. В результаті хтось не може зловити тенісний м'ячик, кинутий йому з 10 м, а хтось потрапляє з 20 м баскетбольним м'ячем у кільце, стоячи до нього спиною. Чому ж так виходить?

Найзручніший час для закладання потрібних фізичних характеристик – дитячий вік. М'язова пам'ять запам'ятовує всі рухи, надійно зберігаючи їх на довгий час. Потім, у міру дорослішання, здатність до навчання починає зменшуватися. Звичайно ж, вчитися ніколи не пізно. Але в 18-20 років тренування якогось фізичного навику буде вже складніше, ніж у 13-14. А після 30-ти років для рішення тієї ж задачі потрібно буде ще більше часу і зусиль. Точно так само відбувається і з координацією. Чим раніше ви почнете над нею працювати, тим простіше буде домогтися результатів.

Вестибулярний апарат

@ Joel-Hageman/iStock

Вестибулярний апарат — сегмент головного мозку, який допомагає нашому тілу визначити низ і верх, право і ліво. Працює він за рахунок гідравлічного тиску на спеціальні рецептори. Якщо прибрати силу тяжіння, вестибулярний апарат просто загубиться.

Вестибулярний апарат відповідає за рівновагу і спритність. Його також можна розвинути, що допоможе швидше пристосовуватися до різких незвичним руху.

З часом, якщо не тренувати вестибулярний апарат, він деградує і тіла стає складніше адаптуватися після обертань і різких змін положення. Може з'являтися нудота та запаморочення.

Спосіб розвинути вестибулярний апарат:

  • Встаньте прямо, руки схрестіть на грудях або додайте вздовж тулуба.
  • Поверніться 10 разів за годинниковою стрілкою за рахунок попереку. Обертається все, що вище тазу, ноги стоять на місці.
  • Різко зупиніться, прислухайтеся до відчуттів. Якщо з'явилася нудота – зробіть ще 10 поворотів, але повільніше.
  • Якщо нудоти немає, зробіть 10 поворотів вже проти годинникової стрілки.
  • Повторіть на наступний день вправа, але збільште кількість обертань у 2 рази.

З часом, можна збільшити обертання до 10-30 хвилин. Це допоможе підкачати бічній прес і низ спини, ну і вестибулярний апарат буде в нормі.

Вправи на розвиток координації

@ PavelRodimov/iStock
  1. Щоб розвинути зорово-моторну координацію, візьміть м'ячик для тенісу, встаньте на одну ногу і підкидає його, ловлячи по черзі то лівою, то правою рукою. Потім підкидає лівої, ловіть правою. І навпаки. Коли вам стане це легко робити цю вправу, візьміть ще один м'ячик.
  2. Настільний теніс відмінно справляється з прокачуванням координації. Це проста і захоплююча гра дозволяє концентрувати погляд на м'ячику, з наступним відбиттям його ракеткою. Висока швидкість і концентрація добре розвивають моторику і реакцію рухів.
  3. Щоб розвинути рівновагу можна постояти на одній нозі, займаючись паралельно іншими справами — читати книгу, кидати м'ячик, обертати головою.
  4. Ускладните вправи на координацію, додавши нові елементи. наприклад, спробуйте пожонглювати 2-ма м'ячиками, стоячи на одній нозі. А ще краще – стрибайте через невисоке перешкоду боком, або стрибати по черзі на правій і лівій нозі.
  5. Ще один вид вправи на координацію – бій з тенісним м'ячиком. Він дуже сподобається боксерам і просто тим, хто хоче навчитися швидко і точно бити. Відео цієї вправи:

4 корисних вправи для юних баскетболістів
Розвиток техніки і умінь — головне завдання тренерів більшості дитячих спортивних секцій, в тому числі і баскетбольних, тоді як загальний фізичний розвиток іноді
7 елементів спортивної екіпіровки, які допоможуть тренуватися в подорожах
Гарна новина полягає в тому, що, якщо ви дійсно хочете потренуватися, ви можете провести тренування навіть зі свого готельного номера без особливих матеріальних витрат.
5 причин, чому варто зайнятися бойовими мистецтвами
© gorodenkoff/iStock Ми всі знаємо, що виконання вправ, як правило, має багато переваг, таких як поліпшення фізичної підготовки і сили. Але що ви знаєте про наслідки
Що таке роуп скіппінг і як він допоможе вам скинути вагу
© Nikolas_jkd/iStock Не лякайтеся, коли чуєте назву «роуп скіппінг» — це всього лише стрибки зі скакалкою. Всім відома річ з дитинства допомагає позбутися зайвих
5 причин відправити дитину займатися музикою
© Pixabay Всі навколишні так і ви самі давно помітили, що ваш малюк дуже музикальний? Він легко запам'ятовує будь-яку мелодію, постійно щось наспівує собі під ніс,
14 щоденних занять для стимуляції розвитку дитини
Завдання кожного батька – добре виховати своєї дитини, вклавши в нього знання, моральні якості, погляди і переконання. Батьки повинні відігравати активну роль у розвитку