5 небезпечних промов для сну дитини, від яких варто відмовитися
06.03.2019 536 0 newsdaily.org.ua

5 небезпечних промов для сну дитини, від яких варто відмовитися

В закладки

5 небезпечних промов для сну дитини, від яких варто відмовитися

© freestocks.org/Pexels

У Сполучених Штатах кожні 6,5 дітей з тисячі не досягають 5-річного віку. Хоча існує цілий ряд різних причин смертей, велика кількість їх відбувається в тому місці, яке мало би бути одним з найбезпечніших у кожному домі: у дитячому ліжечку.

Шокує насправді ті, скільки товарів для сну, які спричинили загибель дітей, все ще доступні для купівлі в Інтернеті чи магазинах, незважаючи на відкликання та попередження владі. Ми зібрали короткий список деяких найбільш небезпечних товарів для сну — від захисних бортів до ковдр, які батьки ніколи не повинні купувати.

© Pexels

Захисні борти для дитячого ліжечка

 • Чому їх не можна використовувати: Товсті захисні борти у вигляді жорстких матраців, як відомо, викликають задишку у маленьких дітей, якщо їх загорнути у такий борт. Адміністрація з харчових продуктів і лікарських засобів (FDA) США рекомендує не використовувати борті для дитячого ліжка. У період з 1985 по 2005 рр. в Америці було зареєстровано 27 смертей через захисні борти. У деяких американських штатах навіть заборонили продажу певних бортів через фатальні ризики.
 • Потенційно небезпечні приклади: будь-які товсті, симпатичні борті продаються з наборами промов для дитячого ліжечка, ви це знаєте. Їх досі часто продають у великих магазинах та в Інтернеті.
 • Що використовувати замість них: якщо вам дуже потрібно використовувати борті, незважаючи на ті, що це не рекомендовано, то єдиним варіантом є використання сітки. Переконайтеся, що вона на липучках, а не зав'язках, тому що існує ризик заплутатися і задихнутися.
© Pexels/Sarah Jane

Подушки-обмежувачі для дитячого ліжечка

 • Чому їх не можна використовувати: подушки-обмежувачі, які іноді називають «валики» або «кліні», не рекомендовані для використання FDA та іншими організаціями. Хоча батьки використовують їх, прагнучи запобігти Синдрому раптової дитячої смерті, ці подушки, навпаки, можуть стати причиною удушення.
 • Потенційно небезпечні приклади: Приклади типів подушок-обмежувачів для сну, які призвели до смерті, можна знайте на веб-сайті Комітету з безпеки продуктів для споживачів (CPSC).
 • Що використовувати замість них: нічого. Національний інститут здоров'я та розвитку людини (NICHHD) рекомендує пусте ліжко без подушок, м'яких іграшок або інших предметів, які можуть становити небезпеку задушення.
© Pixabay/Pexels

Тенти для дитячого ліжечка

 • Чому їх не можна використовувати: тенти на дитячі ліжка були створені, щоб запобігти травмуванню дітей від намагань вилізти з дитячого ліжечка. Альо смороду були відкликані через смертельну небезпеку та інші серйозні травми, спричинені в результаті використання цього небезпечного товару.
 • Потенційно небезпечні приклади: відкликання було спеціально орієнтоване на тенти для ліжок фірми Tots In Mind, але інші ще залишаються на ринку і так само небезпечні. Необхідно унікати всіх тентів для дитячих ліжечок.
 • Що використовувати замість них: в основному, якщо ваша дитина є достатня дорослою, щоб повністю підніматися за межі ліжечка, прийшов час перейти на ліжко-трансформер, з якого можна легко вибратися, або ж на маленьке ліжко.
© freestocks.org/Pexels

Товсті ковдри

 • Чому їх не можна використовувати: хоча це може бути дуже спокусливо, загорнути дитину у кілька ковдр, аби їй було тепло уночі, насправді такі кроки можуть призвести до задушення у ліжечку. Жодних ковдр у ліжечку бути не повинно.
 • Потенційно небезпечні приклади: чим товща ковдра, тим вона небезпечніша. Тому важкі ковдри, знайдені в комплекті для постільної білизни, є найгіршими злочинцями. Це також стосується батьків, які сплять разом і мають своє постільне для дитини.
 • Що використовувати замість них: якщо холодно, ви повинні одягнути свою дитину тепліше вночі. Одяг повинен бути з довгими рукавами, наприклад, флісова піжама – вдалий вибір. Ви можете збільшити температуру обігріву кімнати, якщо ви хвилюєтеся, тому що вищі витрати на опалення – це невелика ціна, яку потрібно заплатити.
© Alicia/Pexels

Люльки

 • Чому їх не можна використовувати: люльки є привабливим вибором для молодих батьків, які хочуть, щоб дитина постійно була поряд, щоб за нею можна було спостерігати, а уночі швидко погодувати. Однак деякі люльки були відкликані через падіння небезпек для немовляти.
 • Потенційно небезпечні приклади: люльки від arm's Reach та Bednest почали відкликати з продажу через ризик падіння дітей. У Сполучених Штатах не було зареєстровано жодних травм, однак щонайменше одна зі смертей була зареєстрована в люльці від arm's Reach у Канади.
 • Що використовувати замість них: рекомен-дованих варіант для сну – це традиційне прямокутне ліжечко. Якщо це вам допоможе, перемістіть його у вашу спальню, альо не використовуйте люльку.
© freestocks.org/Pexels

Окрім небезпеки, всі вищезгадані елементи сну мають ще щось подібне: їхнє використання начебто має принести користь. Батьки хочуть запобігти Синдрому раптової дитячої смерті, створити дитині більш комфортні умови. Однак іноді в процесі спроб піклуватися про свою дитину батьки, навпаки, додають ризики до її сну. Що ще гірше, ці товари часто купуються як начебот товари для «безпеки» дитини. Основна ідея, однак, полягає в тому, щоб тримати усі ці сторонні предмети подалі від дитячого ліжечка.

Які відео заборонено публікувати на YouTube
© pressureUA/IStock Не секрет, що на YouTube існують поняття шкідливого та небезпечного контенту, публікація якого суворо заборонено. Але проблема полягає в тому, що
Дитина в домі: з якими предметами слід бути обережніше, щоб не нашкодити малюкові
© Halfpoint/iStock Немає нічого важливішого безпеки дитини: батьки купують трекери з GPS, щоб бути в курсі, де знаходиться їхня дитина, позбавляються від потенційно
3 ради, як менше сидіти в телефоні, коли ви з сім'єю
©dangrytsku/IStock Смартфони давно змінили стиль комунікації людей, в тому числі і відносини всередині сім'ї. Дуже часто можна помітити, як батьки, повністю занурені у
5 причин, чому молоді батьки не потребують порад
© IStock Непрошені поради з боку сторонніх людей, та й чого гріха таїти, деяких родичів змушують будь-якого батька стискати кулаки від роздратування і стримувати емоції,
7 промов, які діти завжди будуть пам'ятати про вас
Напевно з вами таке траплялося — друзі або родичі згадують якісь моменти з вашого дитинства, а ви цього не пам пам'ятаєте. З іншого боку, є багато випадків, які ві
Місця, в яких не варто залишати дитину одну
© FamVeld/IStock Прагнення дитини вивчати навколишній світ – це чудово, але врахуйте, що таке бажання може призвести до неприємних наслідків. Особливо, коли дитина