Прості обов'язки, яким важливо навчити дитини 7-9 років
07.03.2019 6 036 0 newsdaily.org.ua

Прості обов'язки, яким важливо навчити дитини 7-9 років

В закладки

Прості обов'язки, яким важливо навчити дитини 7-9 років

© StockSnap/pixabay.com

Всі батьки ходять, щоб діти допомагали їм з домашніми обов'язками, робили це без нагадувань і сварок. Але часто все відбувається зовсім навпаки. Як правильно доручити дитині 7-9 років домашні справи і як домогтися розуміння від нього — читайте далі.

Навіщо потрібно доручати дітям домашні обов'язки

© pixabay.com

З одного боку, обов'язки по будинку потрібно розділяти з дітьми, щоб змучені батьки не прибирали в квартирі вночі і не розвішували прання в 4 ранку. З іншого боку, психологи кажуть, що посильна допомога батькам формує в дитині відповідальність, самостійність.

Діти вчаться поважати чужу працю і не сприймають батьків як прислугу. З часом вони виростуть самостійними дорослими, здатними побудувати партнерські відносини. Також їм буде легше адаптуватися під час навчання у Вузі в іншому місті, далеко від батьків.

Що повинен уміти дитина 7-9 років робити по дому

© pexels.com

Дітям такого віку під силу:

 • прибирати: пилососити, підмітати, витирати пил;
 • розкладати свої речі по місцях;
 • стежити за чистотою свого взуття;
 • поливати квіти;
 • збирати портфель;
 • піклуватися про домашнього вихованця;
 • допомагати нести додому покупки;
 • застеляти постіль;
 • допомагати батькам готувати основні страви;
 • готувати елементарні страви: бутерброди, салат;
 • знати, що можна одягти на прогулянку, а що в школу;
 • мити посуд і розкладати її по робочих місцях;
 • допомагати батькам з молодшими братами і сестрами: побути поруч з малям, розвеселити, погодувати.

Як навчити дитину виконувати обов'язки по дому

© pexels.com

1. Розкажіть про своїх побутових турботах

Присвятіть дитини на те, як багато дуже важливих справ ви робите по дому. Нехай він зрозуміє, що чистота і затишок не з'являються в будинку з нізвідки.

2. Поясніть дітям, що підтримання чистоти обов'язок всіх членів сім'ї

І тому, коли діти допомагають вам, вони створюють собі, і всій родині затишок і комфорт.

3. Розподіліть обов'язки між усіма членами сім'ї

© StockSnap/pixabay.com

Коли ви вже пояснили, що домашні справи треба робити всім, тепер разом з дітьми виберете ті завдання, які вони можуть взяти на себе і виконувати їх постійно. Будьте готові до небажання дітей займатися чим-небудь, сприймайте обурення спокійно. Скажіть, що ви розумієте їх невдоволення, але з сьогоднішнього дня в родині нові правила і всім необхідно домовитися про їх виконання.

4. Складіть графік обов'язків по дому

Щоб діти не забували про свої обов'язки, намалюйте великий графік-розклад, в якому позначити всю необхідну домашню роботу з чітким зазначенням того, хто саме і в які дні відповідає за її виконання.

5. Навчити дитину правильно і регулярно виконувати свою роботу

© pexels.com

Приготуйтеся до того, що перший час вам знадобитися нагадувати дитині про те, які саме зобов'язання він на себе взяв і що йому треба виконати.

Причому основна задача в цьому випадку, не піти по шляху жалості і потурання самим батькам. Адже іноді мамі простіше зробити самій, ніж п'ять раз нагадати дитині про те, що йому потрібно прибрати у своїй кімнаті і дочекатися, що він дійсно це зробить.

Але також важливо не критикувати дитину, коли у нього не буде виходити. Краще разом з ним пройдіть його обов'язок від початку і до кінця, щоб він знав як правильно.

6. Коли дитина не виконує свою роботу по дому, знайдіть причину

Дитина прийшла зі школи втомлений або засмучений і не зробив своє заплановане справу по дому? Звичайно, не варто відразу накидатися на нього з претензіями про невиконані завдання: послухайте, поспівчувайте, обійміть, підтримайте сина чи дочку.
Але не відміняйте процес повністю, просто домовтеся, що саме сьогодні так склалася ситуація, то розділити обов'язки і виконувати їх потрібно в інші дні. Можете допомогти дитині і під час роботи обговорювати дитячу проблему.

7. Хваліть

© pexels.com

Похвала – це велика сила, вона мотивує дитину до подальших виконанням нехай не завжди улюблених домашніх справ, дарує йому відчуття потрібності і важливості в сім'ї.
Якщо діти за свою роботу будуть отримувати подяку від батьків, вони зрозуміють, що роблять добру справу, так і у мами буде більше часу на ігри з дитиною і відпочинок.

6 міфів про дорослішання і обов'язки дітей
@ Choreograph/IStock Домашні справи допомагають дітям навчатися відповідальності і розвивати правильну трудову етику. Дослідження навіть показали, що робота по дому
Психологи назвали 5 ознак, які визначають поганих батьків
Як вважають психологи, поведінкові проблеми або психічні захворювання дитини відображають проблеми сім'ї в цілому. Тому батьки повинні вміти аналізувати свою поведінку
Як допомогти дитині відчути себе сильнішими
© Vasyl Dolmatov/iStock У батьків завжди багато обов'язків: принести попити, спекти печиво, відвести дитину в парк і т. п. Але може іноді варто дати дітям більше свободи?
Як регулярні розмови дітей з дорослими впливають на розвиток мозку дитини
© michaeljung/IStock Чи достатньо ви говорите зі своїми дітьми? Дослідження показують, що дуже важливо розмовляти з дітьми з самого раннього віку. Навички мовлення Діти,
Як подати на аліменти у шлюбі: особливості шлюборозлучного процесу
©Pixabay Ваш шлюб тріщить по швах, і ви серйозно замислюєтеся про розлучення? Виходить, незабаром вам доведеться подумати і про те, як правильно подати на аліменти. Ми
Як навчити дитину правильно розпоряджатися грошима
Кожен батько розуміє, що прийде час, коли дитини потрібно буде пояснити, що таке гроші, як ними правильно розпоряджатися, звідки вони беруться, і чому не завжди можна