Дієві способи навчити дитину говорити букву «р» без допомоги логопеда
07.05.2019 1 569 0 newsdaily.org.ua

Дієві способи навчити дитину говорити букву «р» без допомоги логопеда

В закладки

Дієві способи навчити дитину говорити букву «р» без допомоги логопеда

Зі звуком «р» у більшості дітей проблеми, але логопеди радять батькам самостійно займатися вправами з дитиною для розвитку мовлення. А звертатися за додатковою допомогою вже ближче до 6 років. Хоча звук цей вредний і не дається відразу майже нікому, все ж якщо по кілька разів на день займатися вправами з дитиною, то результат не змусить себе чекати.

Ми підготували список вправ для розвитку мовлення, які навчать дітей «рррычать» і допоможуть удосконалити цей навик. Важливо також пам'ятати, що логопедичні вправи повинні зацікавити дитину, а значить бути у легкій ігровій формі.

Дитина не вимовляє звук «р»

1. З чистими руками нехай дитина покладе великий палець під язик і рухає їм від однієї щоки до іншої, при цьому нехай спробує гарчати.

2. Попросіть дитину посміхатися на всі «32» і так і застигнути. У такому положенні нехай кінчиком мови спробує перерахувати всі верхні зубки з внутрішньої сторони.

3. Можливо, ваш малюк вже знає, а ні – так покажіть йому, як цокает копитами коня. Спробуйте зімітувати стукіт копит.

4. Ще одна вправа, яке не тільки принесе користь, але і розсмішить. Потрібно, щоб дитина висолопив язик назовні і балакав ним вгору-вниз і одночасно намагався гарчати. Нехай батьки покажуть і підтримати малюка.

5. Веселе вправа: нехай дитина спробує спочатку дотягнутися мовою до носика, потім трішечки прикусити його, а потім дотягнутися до підборіддя. Така гімнастика для мови допомагає вчитися задіяти при мовленні потрібні м'язи.

6. Попросіть дитину широко відкрити рот, висунути язик і спробувати силою стукнути ним по передніх зубах, при цьому намагатися вимовити звук «д».

Мовні вправи

  • Імітуйте разом з дитиною різні звуки пов'язані з «р»

Як їде трактор «др-др-дррр».
Муркоче кіт «муррррр-мр-мр».
Гарчить лев «аррррр» та інші.

  • Підберіть для вимови звуку «р» нескладні слова: трактор, дрова, трава
  • Вчіть скоромовки і вірші для розвитку дикції в дитини:

Три дроворуба на трьох дворах дрова рубають.

***

Крута гора,
У горе – діра,
В дірі – кротова нора.

***

На дворі – трава,
На траві дрова.
Не рубай дрова на траві двору!

***

Повинен кожен офіцер
Говорити відмінно «Р»!
Адже інакше він солдат
Не побудує в рівний ряд.

(Команди: «Струнко!», «Шикуйся!», «Стройся!», «Розрахуватися по порядку!»)

***

Любить буква «Р» тигреня —
З дитинства він її гарчить.
Любить буква «Р» рибку —
Краще всіх її... мовчить.

Як навчити дитину говорити букву "Р": поради від логопеда
© Pixabay/Pexels Багатьох мам цікавить, як навчити дитину говорити букву «р», щоб виправити дефект. Поради і рекомендації логопеда допоможуть змінити порушення мовлення.
Як легко навчити дитину говорити
© PublicDomainPictures/Pixabay Діти агукают і грають зі звуками, перш ніж навчаться складно розмовляти. Це дитячий розмова, і в усьому світі він звучить по-дитячому. Але
Цікавий спосіб навчити дитину зав'язувати шнурки
Навчання дитини зав'язування шнурків — це відмінна вправа для розвитку дрібної моторики, однак воно вимагає великого терпіння і довгої практики. Оскільки діти молодшого
Як навчити дитину тримати голову: поради та вправи
© StockSnap/Pixabay Кожен батько хочеться бачити свого малюка здоровим, а також фізично активним. Відразу ж після пологів батьків хвилюють такі питання, як: коли малюк
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
Як регулярні розмови дітей з дорослими впливають на розвиток мозку дитини
© michaeljung/IStock Чи достатньо ви говорите зі своїми дітьми? Дослідження показують, що дуже важливо розмовляти з дітьми з самого раннього віку. Навички мовлення Діти,