3 кроки до навчання дитини дисципліні
22.04.2019 533 0 newsdaily.org.ua

3 кроки до навчання дитини дисципліні

В закладки

3 кроки до навчання дитини дисципліни

© IStock

Наші діти не завжди чують нас з першого разу. Часом, їх доводиться просити про щось достатньо довго і наполегливо. Але ніхто не ідеальний. І нерви можуть не витримати. Так, крик допомагає впоратися з дитячими пустощами, а наказовий тон змушує їх швидше справлятися з завданнями. Але засмучувати дитину, кричати на нього і доводити до сліз тільки тому, що батьки втомилися, у них проблеми на роботі або болить голова – безглуздо і грубо.

Батьківство — це повноцінне подорож, повне відкриттів. Фактично, це один з найскладніших періодів зростання, які ми проходимо. Наші діти підштовхують нас, як ніхто інший. Ми розвиваємося, і вчимося разом з ними. Нам потрібні інструменти, підказки, нагадування і натхнення, щоб допомогти нам рости. Допомогти нам бути цією людиною.

Три прості поради, як змінити поведінку дитини, поліпшити його дисципліну і зробити так, щоб він вас зрозумів і прислухався до вас без грубощів і крику:

ППН – Визнати, Підключити, Навчити

1. Визнати

Першим кроком до зміни поведінки вашої дитини має стати емпатія з вашого боку до того, що він переживає. Для того, щоб щось зробити конкретно, ми спочатку визнаємо, що вони відчувають.

Прийміть позу, щоб ваші очі були на рівні очей дитини і запитайте, як він себе почуває, дізнайтеся, яка його мета або що він хоче зробити зараз. З молодшими дітьми ви можете перерахувати варіанти.

«Я бачу, що ти відволікаєш цуценя від їжі. Навіщо ти це робиш? Хочеш пограти з ним?»
«Я бачу, ти засмутився, що пора йти. Що ти відчуваєш? Тобі сумно?»

Вислухайте відповідь, і співпереживайте разом з дитиною. Ви можете сказати такі речі, як «це складно», «це засмучує», «це сумно» або «Я теж так відчував себе». Визнання дитячих емоцій допомагає їм зрозуміти себе і збільшити рівень емпатії та соціального поведінки, особливо у хлопчиків. Розмови про емоції також допомагають дітям більше ділитися переживаннями і розвивають дисципліну на ранніх стадіях розвитку малюка.

Коли ви починаєте розмову про емоції, ви слухаєте серце дитини. У відповідь він буде відчувати, що ділитися своїми емоціями з вами безпечно.

2. Підключити

Після того, як ви визнали почуття дитини, прийшов час фізично зв'язатися з ними і дати їм вихід. Встановіть контакт з дитиною, перш ніж виправляти його поведінку або просити змінити поведінку, — набагато більш імовірно, що він буде взаємодіяти.

Суть в тому, що ви повинні показати, що приймаєте емоції дитини, якими б потужними вони не були. Вам не потрібно приймати їх поведінку, але до цього ми підійдемо в третьому кроці. Ви повинні допомогти дитині впоратися з його емоціями.

Скажіть: «Важко чекати. Я думаю, що і іноді важко чекати ». (Тут ви співпереживаєте, нормалізуете емоції і фізично з'єднуєтеся -« Я тут з тобою»).

«Ти дійсно засмучений. Хочеш потопати як динозавр? Або давай обнімемося?» (Тут ви пропонуєте фізичний спосіб звільнення від розчарування і емоцій).

«Ти засмучений тим, що нам потрібно йти, хочеш обійнятися?» (Тут ви поділяєте його емоції з допомогою обіймів, знімають стресову навантаження).

Обійми можуть бути потужними. Було виявлено, що вони блокують стрес, особливо обійми від мами.

Підключення призведе до того, що діти вийдуть з істерики. Пройшовши через ці два кроки ви почули своєї дитини і зв'язалися з ним в момент емоційної метушні.

Це другий крок, щоб допомогти їм в їхній реакції. Ви розділили їх стрес і повернули їх в більш спокійне стан. Підтвердження та підключення часто відбуваються одночасно. По мірі того, як ви визнаєте своєї дитини, ви також даєте йому вихід емоції через вас. Ви допомагаєте йому направити цю емоцію. Ви є провідником, і як ніхто краще можете впоратися з цією функцією. Тим самим допомагаючи зміцнити ці тонкі зв'язки в їх незрілому мозку.

3. Навчити

Первісне значення слова «дисципліна» походить від латинської дисципліни, що означає «вчення, навчання» і пов'язане зі словом «учень». В якості батьків ми є вчителями. Щоб змусити вашої дитини змінити свою поведінку, ви повинні представити все таким чином, щоб ваша дитина захотів змінитися.

Коли діти відчувають себе наділеними повноваженнями, вони будуть внутрішньо мотивовані, щоб змінити свою поведінку замість того, щоб давати вам контролювати поведінку за допомогою погроз і страху (це не працює). Згідно з дослідженнями, переговори і міркування є двома кращими ефективними стратегіями виховання дисципліни для більшості ситуацій.

З віком від 18 місяців до 5 років пряме непокору зменшується, але простий відмову переговори зростають. 5-річні, які частіше використовували переговори, на відміну від непокори або відмови, рідше розвивали проблеми психологічного поведінки, такі як безлад.

Переговори і міркування — надання деяких варіантів, компрометація при встановленні обмежень, навчання в той час як розширення прав і можливостей, одночасно ефективні і корисні для загального розвитку вашої дитини в довгостроковій перспективі.

Навчання через переговори:
«Нам потрібно йти, нам було так весело! Вибери останнє заняття, і ми підемо. Давайте наступного разу залишимося довше. Наступного разу я скажу тобі заздалегідь, що настав час піти, і я обов'язково подбаю про це трохи раніше, щоб в тебе було більше часу для гри».

Навчіться міркувати:
«Як ти думаєш, що станеться, якщо ми завжди будемо так голосно бігати навколо цуценя, коли вона є? Що, якщо хто-то злякає тебе, коли ти їси?»

Вчити за допомогою перерви:
«Ми не можемо штовхатися на дитячому майданчику, навіть коли ми засмучені. Що ми можемо зробити з нашим станом? Чи можемо ми тупотіти ногами? Махати руками? Викинути уявний куля гніву? Давайте прийдемо сюди, поки тобі не стане легше».

Іноді підтвердження, підключення і навчання відбуваються швидко. Скажімо, ваша дитина б'є іншу дитину на дитячому майданчику. Ви міцно хапаєте його за руки, зупиняючи поведінка (визнати), в той же час ви говорите: «Я бачу, що ти злишся» (підключити), а потім «навчити»: «Добре сердитися і тупотіти, як динозавр, але це не нормально — бити. Давай зробимо перерву і посидимо на лавці разом».

Коли ви подумаєте про дисципліну, ви виявите, що ці моменти стають основою для соціальних і емоційних інструментів, які ваша дитина буде використовувати все життя. Коли ви виконуєте ці кроки замість бурхливої реакції, ви допомагаєте своїй дитині вирішити проблему — вам не потрібно змінювати його поведінку або контролювати, ви повинні розуміти його допомогти справлятися з цими великими емоціями.

Як навчитися не підвищувати голос на свого дитини
©LittleBee80/Istock Очевидно, що крик – не кращий спосіб виховання дітей, однак, багато батьки регулярно вдаються до нього під час конфліктів. Зриваючись на крик ви
Як навчити дитину чекати без істерик і криків
© Riekkinen/iStock Діти починають кричати і влаштовувати істерики, якщо їх змушують довго сидіти в черзі або чекати замовлення в закладі. В такі моменти батьківське
Як дисциплінувати дітей, які не реагують на покарання
© Choreograph/IStock Якщо дитина не реагує на покарання – це говорить про те, тактика покарання обрано неправильно. І це не означає, що потрібно вживати більш суворі
Дієві кроки по підготовці дитини до самостійної поїздці
©Nadezhda1906/iStock Перша самостійна поїздка дитини завжди змушує батьків похвилюватися. Сьогодні ми розповімо, як підготуватися до такої події. Дозвольте дитині
Як виростити життєрадісного дитини
©Pixabay Як виховати життєрадісного дитини? Поки наші діти не навчаться звичайними правилами поведінки, вони не раз будуть набивати собі шишки життєвого досвіду. По мірі
Чому ми кричимо на дітей і як виховати в собі терпіння
©BrianAJackson/IStock Якщо ви стали часто зриватися на свою дитину і кричати на нього з будь-якого приводу, настав час розібратися в причинах вашого гніву. Нижче ми