Чому ми кричимо на дітей і як виховати в собі терпіння
30.06.2019 593 0 newsdaily.org.ua

Чому ми кричимо на дітей і як виховати в собі терпіння

В закладки

Чому ми кричимо на дітей і як виховати в собі терпіння

©BrianAJackson/IStock

Якщо ви стали часто зриватися на свою дитину і кричати на нього з будь-якого приводу, настав час розібратися в причинах вашого гніву. Нижче ми розповімо вам, що викликає крик і як зберігати спокій у будь-якій ситуації.

Стрес

Підвищений рівень стресу, пов'язаний з хворобами, втомою, недосипом, поганим настроєм, проблемами на роботі та іншими факторами помітно знижує рівень енергії. Таким чином, ви можете кричати на дитину не з його, а з вашої вини.

©Poike/IStock

Відсутність особистого часу

Кожен батько повинен мати хоча б одну годину на день, щоб витратити цей час на себе і побути в тиші. Якщо у вас немає ні хвилини вільного часу, це зведе рівень вашої енергії на немає і викличе підвищену дратівливість.

Зайве навантаження

Якщо ви відчайдушно намагаєтеся приділити увагу чогось важливого, в той час як під боком плаче дитина, свистить чайник, дзвонить телефон і гавкає собака, це неминуче призведе до зриву.

Втрата контролю

З появою малюка стає дуже важко тримати все під контролем: діти, як правило, непередбачувані в своїй поведінці. Якщо вас турбує і лякає втрата контролю, очевидно, ви почнете кричати і зриватися на свою дитину.

©vvaragic/IStock

Відсутність емоційної розрядки

Якщо ви звикли тримати всі негативні емоції в собі, рано чи пізно вони прорвуться назовні, а якщо поряд опиниться ваша дитина, то саме він потрапить «під гарячу руку».

Невідповідність очікувань з реальністю

Не дивлячись на те, що соціальні мережі переповнені фотографіями щасливих батьків з усміхненими немовлятами, в реальному житті батьківство мало нагадує казку. Саме тому відбувається невідповідність очікувань і реальності, що провокує батьків на крики.

©Alfira Poyarkova/IStock

Як з цим справлятися?

Приділіть час собі

Психологи стверджують, що запобігти нервові зриви допоможе усамітнення. Проводите хоча б пів години в день наодинці з собою, щоб зберегти міцні нерви і позитивний настрій. Попросіть близьких трохи посидіти з вашим малюком, щоб ви могли знайти час на себе.

Правильно висловлюйте свої почуття

Не чекайте, коли негативні емоції перетворитися у великий ком і разом вийдуть назовні. Як тільки виникає проблема, шукайте її рішення. Говоріть відкрито про свої почуття і не тримайте все в собі.

©valbar/IStock

Зберігайте усвідомленість

У момент конфлікту з дитини, постарайтеся зупинитися і задуматися про те, чому ви кричите і чи це справедливо. Нехай ваші дії будуть усвідомленими. Візьміть трохи часу на те, щоб заспокоїтися і поверніться до розмови з дитиною трохи пізніше.

Говоріть спокійно

Перш, ніж переходити на крик, постарайтеся спокійно поговорити з дитиною, пояснити, в чому його вина і чому ви сердитесь. В іншому випадку дитина піде за вашому прикладом і теж почне кричати на тих, хто слабший.

©michaeljung/IStock

Визнайте, що ви теж не ідеальні

Ви повинні зрозуміти, що ви і ваша дитина не ідеальні. У кожного є право на помилку. Приміром, ваша вина в тому, що ви часто реагуєте на поведінку малюка неналежним чином, зриваєтесь і кричіть. За це варто попросити у дитини вибачення і навчитися контролювати власні емоції. Крім того, не варто думати, що в 3 роки малюк освоїть ідеальні манери і буде вести себе, немов ангел. Йому потрібен час, а також правильний приклад з боку батьків.

Шукайте рішення проблем

Запишіть у блокнот моменти, які найчастіше викликають у вас гнів. Це може бути процес годування, коли дитина відмовляється їсти суп; ранкові збори в садок, коли малюк не хоче одягатися; вечірній дитяче пустощі, коли батьки втомилися і хочуть відпочити і т. д. Постарайтеся знайти варіанти вирішення тієї чи іншої проблеми, що дозволить вам обійтися без крику. Головне – терпіння і правильний підхід до дитини.

©Rawpixel/IStock

Зверніть увагу на представлені вище поради, які допоможуть вам виховати в собі терпіння і перестати кричати на дитину.

Читайте також 6 частих дитячих хвороб, про які мало говорять

Як навчитися не підвищувати голос на свого дитини
©LittleBee80/Istock Очевидно, що крик – не кращий спосіб виховання дітей, однак, багато батьки регулярно вдаються до нього під час конфліктів. Зриваючись на крик ви
Як навчити дитину чекати без істерик і криків
© Riekkinen/iStock Діти починають кричати і влаштовувати істерики, якщо їх змушують довго сидіти в черзі або чекати замовлення в закладі. В такі моменти батьківське
Конфлікти дітей і батьків: поширені причини
© Choreograph/iStock Дослідження показують, що між батьками і дітьми виникають конфлікти приблизно 6 раз в день. Велика частина пов'язана саме з побутовими справами. Ні,
Які фрази ранять ваших дітей?
© IStock Виховати дитину сильною, незалежною, освіченою і щасливою особистістю — завдання із зірочкою. Як відомо, більшість психологічних проблем формуються саме в
Як виховувати дитину, щоб сприяти його успіху
© GeorgeRudy/IStock Батько – це людина, яка піклується про дитину без перерви та вихідних. Але, коли діти перебувають в школі, за них відповідальні вчителі. Коли вдома –
Як виховати щасливу дитину з дійсно позитивним ставленням до світу
©Pixabay Діти часто нагадують нам про радість, яку можна знайти в простих речах, але як батьки ми також впливаємо на те, чи принесуть вони ці цінності у доросле життя.