Як найняти кращого продажника, дизайнера і програміста, якщо ви не розбираєтеся в цих напрямках
15.05.2019 761 0 newsdaily.org.ua

Як найняти кращого продажника, дизайнера і програміста, якщо ви не розбираєтеся в цих напрямках

В закладки

Як найняти кращого продажника, дизайнера і програміста, якщо ви не розбираєтеся в цих напрямках

Не секрет, що правильно сформована професійна команда – це ключ до успіху проекту. Тому наймання персоналу є однією з найбільш складних і відповідальних завдань керівника. В першу чергу проблеми можуть виникнути, якщо вам потрібно знайти професіонала в тій сфері, в якій ви самі не дуже добре розбираєтеся. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як найняти кращого фахівця в сфері дизайну, програмування і продажів.

Вміст матеріалу

Як найняти кращого дизайнера

© scyther5/iStock

Якщо ви практично нічого не знаєте про індустрії графічного дизайну, але ваша команда дуже потребує таку людину, то прислухайтесь до цих порад. Ось 10 кроків, які допоможуть вам зробити правильний вибір.

1. Визначтеся з вашими вимогами та очікуваннями

Для початку подумайте про те, які завдання доведеться виконувати новому члену команди. Розкажіть про це максимально детально в описі своєї вакансії, щоб відразу ж відсіяти кандидатів, які не володіють відповідними навичками.

2. Визначте, якими навичками повинен володіти кандидат

Врахуйте, що керівнику все-таки доведеться трохи розібратися в специфіці роботи графічного дизайнера. Це необхідно, щоб зрозуміти, якими навичками повинен обов'язково володіти новий співробітник. Наприклад, ви повинні з'ясувати, чи будете ви використовувати стічні фото, або дизайнер повинен робити їх самостійно.

3. Задавайте несподівані питання

Дизайнер повинен обов'язково вміти працювати в стресових умовах, тому на співбесіді задайте кілька несподіваних запитань. Наприклад, ви можете попросити здобувача швидко сформулювати пропозиції щодо покращення дизайну вже існуючого продукту.

4. Не покладайтеся виключно на портфоліо

Вибір нового співробітника виключно завдяки гарному портфоліо – це далеко не найкраща ідея. Справа в тому, що ви не можете знати, в яких умовах дизайнер працював раніше. Ймовірно, в реаліях вашого проекту він не зможе продемонструвати такий же рівень.

5. Проведіть тестування в реальних умовах

Відберіть кілька кращих кандидатів і влаштуйте для них перевірку в умовах, які будуть максимально близькими до реальних. Буде чудово, якщо тест буде складатися з декількох різнопланових завдань. Наприклад, запропонуйте претендентам розробити новий логотип з нуля, а потім завершити вже існуючий проект.

6. Проведіть відеоконференцію

Замість того, щоб проводити співбесіду по телефону, запропонуйте претендентам спілкування за допомогою Skype або Google Hangouts. Відеозв'язок буде корисною не тільки для вас, але і для кандидатів. Так вони зможуть більш детально розповісти про свій досвід і продемонструвати свої роботи.

7. Запитайте кандидата про його очікування

З'ясуйте, які у кандидатів вимоги до команди і робочого місця. Ймовірно, навіть талановитий дизайнер не зможе повністю розкрити свій потенціал у запропонованих умовах. Наприклад, можливо, він звик працювати з абсолютно іншим обладнанням і софтом. З'ясуйте це якомога раніше, щоб уникнути непорозумінь в майбутньому.

8. Розкажіть претендентам про свій бренд і цільової аудиторії

Врахуйте, що це важливо зробити ще до проведення фінального тестування. Справа в тому, що ця інформація допоможе кандидатам швидше зорієнтуватися і повністю розкрити свій потенціал. Також обов'язково відповідайте на всі запитання претендентів, яким би виснажливим це не було.

9. Шукайте спеціаліста з відповідним досвідом

Графічний дизайн – це занадто велика сфера, тому людина з хорошим портфоліо і рекомендаціями далеко не завжди буде кращим кандидатом. Краще придивіться до претендентів, які не так затребувані на ринку праці, але мають досвід роботи у подібних проектах.

10. Дізнайтеся, що надихає кандидатів

Перед тим як найняти кращого фахівця, запитайте всіх кандидатів про те, що їх надихає. Це можуть бути роботи іншого професіонала, книги, веб-сайти та інше. Справа в тому, що ця інформація дуже показова в плані перспектив подальшого розвитку дизайнера.

Як найняти кращого програміста

© yacobchuk/iStock

У який би ви сфері не працювали, сьогодні без послуг програміста обійтися практично неможливо. Головна проблема полягає в тому, що переважна більшість керівників абсолютно нічого не розуміють у кодуванні, тому не можуть оцінити професіоналізм кандидатів на посаду. Ось кілька порад, які допоможуть прийняти правильне рішення в такій ситуації.

1. Проконсультуйтеся з професіоналом

Швидко розібратися в програмуванні у вас точно не вийде, тому є сенс у тому, щоб попросити допомоги у професіонала. Якщо ви перевірите свої контакти, то напевно знайдете хоча б одну людину, яка трохи знайомий з кодуванням. Запитайте у нього, на що варто звертати увагу в першу чергу при вивченні резюме кандидатів.

2. Постарайтеся освоїти теоретичні основи

Буде чудово, якщо ви освоїте хоча б основні терміни. Справа в тому, що непідготовлена людина просто не зможе провести співбесіду, оскільки не буде розуміти, про що говорять кандидати. Якщо ви витратите кілька годин на підготовку, то будете почувати себе набагато впевненіше.

3. Задавайте правильні питання

Навіть якщо ви нічого не знаєте про програмування, то повинні поставити ряд запитань, відповіді на які багато чого розкажуть. Ось ключові моменти, які ви повинні обов'язково уточнити.

  • Досвід роботи. Важливо дізнатися не просто кількість років, проведених в професії, але і реальні обставини в яких працював претендент.
  • Час. Обов'язково дізнайтеся, скільки часу претенденти готові приділяти роботі. Справа в тому, що на початковому етапі стандартним 8-годинним робочим днем обійтися навряд чи вийде.
  • Особисті уподобання. Дізнайтеся, в яких умовах здобувач відчуває себе максимально комфортно. Ймовірно, він звик починати роботу дуже рано, коли інші учасники команди тільки прокидаються. Подібні нюанси можуть стати серйозною проблемою.
  • Лідерські якості. Спробуйте зрозуміти, чи володіє претендент потенціалом, який у майбутньому допоможе йому стати лідером команди.

4. Запропонуйте вигідні умови

Можливо, це вас здивує, але насправді це не ви обираєте програміста, а він вас. Справа в тому, що сьогодні на кожного професійного кодера припадає 4-5 відкритих вакансій. Тому дійсно якісні кадри дістаються компаніям, які готові пропонувати найбільш вигідні умови.

5. Почніть з основ

Не варто розповідати кожному кандидату занадто багато подробиць про компанії. Як вже згадувалося вище, програмісти дуже затребувані, тому ймовірність втратити здобувача навіть після успішної співбесіди досить висока. Говорите про конкретних завданнях, які належить вирішувати кандидату на посаду. Решту можна обговорити вже після укладення угоди.

6. Вивчіть портфоліо

Для цього не обов'язково володіти якимись глибокими знаннями в сфері програмування. Просто протестуйте продукти, над якими працював претендент. Мабуть, це і є кращий спосіб зрозуміти, наскільки хороший кандидат в професійному плані.

7. Не вірте словам

Багато людей, які освоїли якийсь початковий курс програмування, вважають себе справжніми професіоналами. Тому зробіть тестове завдання обов'язковим для всіх, хто хоче потрапити на співбесіду. Як показує практика, це відсіває близько половини претендентів.

Як найняти кращого продажника

© gpointstudio/iStock

Результати дослідження CareerBuilder показали, що сьогодні компаніям найважче заповнити позиції, які мають безпосереднє відношення до продажів. Справа в тому, що продажників дійсно багато, але серед них дуже мало справжніх професіоналів. Ці поради допоможуть вам залучити в свою команду саме такої людини.

1. Орієнтуйтеся на своїх кращих співробітників

Згадайте кращих продавців, з якими вам доводилося працювати. Постарайтеся виділити основні їх риси, які дозволяли досягати успіху. Ймовірно, ці співробітники швидко орієнтувалися в стресових ситуаціях або вміли грамотно організовувати час. Складіть список здібностей, які дійсно дозволяють добре продавати, і використовуйте його при розгляді кандидатів.

2. Оцініть амбіції претендентів

У сфері продажів неможливо досягти межі. Ця професія вимагає постійного розвитку і отримання нових навичок, тому хорошими продажниками стають дуже амбітні люди, які хочуть добитися максимуму. Якщо здобувач за останній рік не прочитав жодної книги про методики продажів або не відвідав жодної лекції, то не варто витрачати на нього час.

3. Оцініть перспективи зростання кандидатів

Для того щоб рости, продажнику обов'язково доведеться покинути зону комфорту. Ваше завдання полягає в тому, щоб зрозуміти, чи здатна людина робити більше, ніж на попередньому робочому місці. Це один з ключових факторів, який дозволяє оцінити довгострокові перспективи здобувача.

4. Запропонуйте конкурентні умови

Як ми вже з'ясували, перспективних продажників дуже мало, тому ви повинні пропонувати дійсно конкурентні умови для кандидатів. В іншому випадку кваліфіковані фахівці дістануться іншим компаніям, а вам доведеться працювати з посредственностями в професійному плані.

5. Не приймайте рішення самостійно

Щоб визначити найбільш перспективних продавців з відгукнулися кандидатів, потрібно врахувати дуже багато нюансів. Тому не варто приймати рішення самостійно. Попросіть кращих співробітників відділу продажів бути присутнім на фінальному співбесіді. Це дозволить вибрати не просто кращого кандидата, а саме тієї людини, який стане гарним членом команди.

6. Будьте готові піти на поступки

Якщо ви знайшли дійсно перспективного фахівця, але його чомусь не влаштовують запропоновані умови, то докладіть максимум зусиль, щоб досягти компромісу. Доброго продажника відпускати не можна, оскільки на ринку спостерігається серйозний дефіцит кадрів.

7. Не поспішайте

Не поспішайте закривати вакансію. Якщо компанія може в нормальному режимі працювати без закритій позиції продажника, то наберіться терпіння, щоб дочекатися дійсно висококласного спеціаліста. Врахуйте, що посередній кандидат у будь-якому випадку не зможе істотно поліпшити показники, тому в його наймі немає ніякого сенсу.

За матеріалами Upwork, Devskiller і Peak Sales Recruiting.

Як заощадити гроші на ремонті квартири або машини
© AndreyPopov/iStock Ремонт квартири або машини може влетіти в чималу копійку і випалити чималу дірку в сімейному бюджеті. Однак і в цьому випадку можна не перетворювати
Як навчитися економити час і все встигати
Як навчитися економити час і все встигати
Як навчитися економити час і все встигати
28.06.19 Поради про саморозвиток
Хочете знати, як навчитися економити час? Inc.Video допоможуть вам у цьому завданні. Далі ви дізнаєтеся, як змінити свої звички в кращу сторону. Вміст матеріалуЯк
Як використовувати сироватку і туш разом для кращого макіяжу вій
©RomarioIen/IStock Довгі, густі, об'ємні і красиві вії – це мрія будь-якої сучасної дівчини. Щоб домогтися бездоганних вій одні вдаються до нарощування, інші створюють
5 життєвих питань, які необхідно делегувати заради власного успіху
© marchmeena29/iStock Якщо ви хочете досягти успіху, то делегування має стати вашим новим кращим другом. Це не означає, що вам потрібно відмовитися від усього, що ви
5 порад, які допоможуть знайти «свого» людину
© boggy22/iStock Пошук людину, з якою ви захочете провести залишок свого життя, може викликати стрес. Багато вважають, що це практично неможливо. Але ми хочемо допомогти
Комп'ютерний комплект Kano Touch дозволяє дітям будувати і кодувати їх власний планшет
© fatherly.com Не секрет, що в сучасному світі звичні професії стають зовсім непотрібними. Сьогодні особливу цінність набувають навичок у сфері програмування. І чим