Як налаштувати екран комп'ютера, якщо ви любите зависати в мережі по ночах
25.06.2019 873 0 newsdaily.org.ua

Як налаштувати екран комп'ютера, якщо ви любите зависати в мережі по ночах

В закладки

Як налаштувати екран комп'ютера, якщо ви любите зависати в мережі ночами

© KatarzynaBialasiewicz/IStock

Якщо ви звикли користуватися комп'ютером або іншими гаджетами у вечірній час, то варто подбати про свій зір. Справа в тому, що це дійсно створює додаткове навантаження на очі. Проблема в тому, що дисплей комп'ютера випромінює багато синього світла, який не тільки стомлює очі, але і може викликати безсоння. Ось як налаштувати екран для нічного користування комп'ютером.

Вміст матеріалу

Налаштуйте екран комп'ютера

Правильна настройка екрану дійсно здатна зберегти ваш зір. Це забере у вас всього кілька хвилин.

© tommaso79/IStock
  • Зменшіть яскравість підсвічування вашого монітора. Це можна зробити як програмно, так і з допомогою фізичних кнопок, якщо вони є.
  • Встановіть додаток f.lux (або його аналог). З його допомогою можна легко зменшити інтенсивність випромінювання синього світла. Вивчіть мануал, щоб дізнатися, як налаштувати екран для нічного користування
  • Використовуйте темні теми у всіх додатках, що підтримують такий функціонал. Це знизить навантаження на очі в темний час доби.
  • Не користуйтеся програмами, які зменшують випромінювання синього світла за рахунок зниження контрастності зображення. В цьому випадку вам доведеться постійно напружувати очі, щоб читати текст з екрану.
  • Тримайте очі на максимальній відстані від екрану, але тільки якщо це не змушує вас придивлятися до зображення на дисплеї.

Поміняйте свої звички

Як вже згадувалося вище, синій світло не тільки шкодить зору, але і впливає на якість сну. Якщо ви відчуваєте, що стали гірше спати, то спробуйте змінити деякі свої цифрові звички.

© Nattakorn Maneerat/IStock
  • Уникайте гаджетів протягом останньої години, коли готуєтеся відправитися спати.
  • Примусьте свої циркадні годинники працювати правильно. Для цього виправте всі перешкоди для природного освітлення в будинку.
  • Не використовуйте окуляри, які призначені для блокування ультрафіолетового випромінювання.
  • У вечірній час поступово приглушайте світло в будинку. Це послужить сигналом для вашого організму, що настав час готуватися до сну.
  • Використовуйте ручне регулювання яскравості дисплеїв на своїх гаджетах, оскільки автоматична не завжди працює коректно.
8 простих кроків для налаштування віддаленого доступу до комп'ютера
Не кожен користувач знає, як правильно підключитися до віддаленого комп'ютера. Настроювання такого корисного інструменту істотно полегшує роботу. Адже є можливість мати
Як синхронізувати iPhone з Mac
Як синхронізувати iPhone з Mac
Як синхронізувати iPhone з Mac
19.06.19 Новинки техніки
© pressureUA/IStock Якщо вам потрібно перенести якісь файли з комп'ютера на ваш iPhone, варто скористатися додатком iTunes. З його допомогою ви можете синхронізувати
Як зробити читання на комп'ютері максимально комфортним для очей
© AntonioGuillem/iStock Багато хто з нас використовують монітор комп'ютера як безальтернативного джерела інформації. Якщо перегляд відео та фото особливого дискомфорту
Як налаштувати новий ноутбук або комп'ютер
© muthardman/iStock Покупка нового ноутбука або комп'ютера – це здорово, але перехід від старої машини пов'язаний з деякими незручностями. Врахуйте, що вам доведеться не
Як зберегти зір при роботі за комп'ютером
Як зберегти зір при роботі за комп'ютером
Як зберегти зір при роботі за комп'ютером
31.03.19 Поради про саморозвиток
© UberImages/iStock Зберегти зір за комп'ютером не так вже й легко. Адже кожен день очі стикаються з цифровим напругою. Self розповідають, як виправити ситуацію.
Як управляти курсором, якщо відсутня мишка
© shironosov/IStock Уявіть, що тачпад вашого ноутбука або мишка десктопного комп'ютера раптом вийде з ладу. Здавалося б, у такому випадку продовжити роботу не вийде, але