Що нас чекає в майбутньому: 30 технічних прогнозів на 2019 рік
23.04.2019 682 0 newsdaily.org.ua

Що нас чекає в майбутньому: 30 технічних прогнозів на 2019 рік

В закладки

Що нас чекає в майбутньому: 30 технічних прогнозів на 2019 рік

© graphicnoi/iStock

Звичайно, спрогнозувати, в якому напрямку будуть розвиватися технології складно, адже цей ринок дуже непередбачуваний. Про довгострокових прогнозах не може бути й мови, але заглянути на кілька місяців вперед все-таки можна. Видання Inc спробувало зробити технологічний прогноз на 2019 рік. Ось основні тези.

Вміст матеріалу

Технологічні тренди 2019 року

В наступному році не варто очікувати якоїсь масштабної технологічної революції, але певні зміни на ринку обов'язково відбудуться. Ось чого варто очікувати від технологічних компаній в 2019.

1. Amazon спробує завоювати нові ринки

У 2018 році Amazon приділяла багато уваги охороні здоров'я і позначила свою присутність на банківському ринку. Надалі компанія продовжить розширювати сферу своєї діяльності. Варто очікувати, що Джефф Безос намагатиметься нав'язати конкуренцію на ринку побутових послуг, таких як прибирання будинків і доставка продуктів.

© jetcityimage/iStock

2. Кібератаки стануть величезною проблемою

Сьогодні метою кіберзлочинців частіше є комп'ютери, але в майбутньому акцент може бути зміщений на виробниче обладнання. Якщо хакерам вдасться зупинити виробничу лінію якогось великого підприємства, то це спричинить багатомільярдні збитки. Компанії повинні почати готуватися протистояти подібним речам вже зараз.

3. У безпека багато інвестувати

Великі компанії будуть направляти значну частину свого прибутку на забезпечення безпеки, оскільки кібератаки поступово стають буденністю. Багато аналітиків прогнозують на 2019 рік справжній бум активності хакерів, який може призвести до непередбачених наслідків.

4. Стартапи зосередяться на утриманні клієнтів

Раніше стартапи приділяли багато уваги залученню нових клієнтів, але тепер куди більш важливим є утримання лояльної аудиторії, навіть якщо вона не дуже велика. Справа в тому, здатні генерувати прибуток саме постійні клієнти, а не випадкові користувачі, які можуть у будь-який момент відреагувати на пропозицію конкурента.

5. Поняття робочого простору зміниться

Частина робочих процесів вже сьогодні виконують технології штучного інтелекту і машинного навчання, але багато і раніше, під силу виключно людині. Мова йде про творчі завдання та взаємодії з іншими людьми. Тому традиційні офіси будуть поступово втрачати актуальність. Компаніям потрібні співробітники, які готові працювати в реальних умовах без прив'язки до конкретної локації.

6. Сервіси стануть найбільш популярними продуктами

Якщо раніше компанії прагнули продати клієнтові повноцінний продукт, який він міг використовувати на свій розсуд, то в найближчому майбутньому на перший план вийдуть сервіси. Платні підписки стануть головним джерелом доходу на ринку софту.

7. Адаптивність стане найважливішим навичкою

Технологічний світ змінюється настільки швидко, що якісь конкретні навички співробітників втрачають цінність через кілька років після найму. Саме тому роботодавці будуть все більше уваги звертати на претендентів, які здатні швидко адаптуватися до нових умов.

8. Розробники будуть претендувати на високі посади

Розробники продуктів отримають можливість зайняти ключові пости у великих компаніях, оскільки чинним керівникам стає важко орієнтуватися в сучасних продуктах. В кожній кімнаті, де приймаються важливі рішення, повинен перебувати розробник, який має право голосу.

9. Компанії будуть залучати клієнтів до роботи над продуктами

Великим компаніям доведеться не тільки вести постійний діалог з європейським співтовариством, але і залучати найбільш зацікавлених клієнтів до розробки. Справа в тому, що на виході їм потрібен максимально персоналізований продукт, який готовий до використання в реальних умовах. Без залучення ключових клієнтів створити такий практично неможливо.

© Vasyl Dolmatov/iStock

10. Умови праці будуть поліпшуватися

Технології штучного інтелекту допоможуть керівникам більш пильно наглядати за співробітниками. Це дасть можливість оптимізувати робочі процеси, включаючи поліпшення умов праці для підвищення ефективності.

11. Технологія блокчейн отримає реальне застосування

Технологія блокчейн пройшла перевірку на ринку криптовалют, де показала себе з кращого боку. У 2019 році варто очікувати перших серйозних спроб впровадити її в інші сфери. В першу чергу це пов'язано з необхідністю підвищувати безпеку даних.

12. Практичні навички будуть ключовими

Ця тенденція спостерігається в останні роки, але в 2019 році вона стане ще більш яскраво вираженою. Роботодавці більше не зацікавлені у працівниках з чудовою освітою, але без практичних умінь. Компаніям потрібні люди, які готові включатися в роботу з першого дня.

13. Клавіатура залишиться основним інструментом введення інформації

Багато великі технологічні компанії відчайдушно намагаються привчити користувачів до голосовому управління продуктами. Деякі успіхи досягнуті, адже голосові асистенти використовуються повсюдно, але клавіатура все ще буде залишатися незамінним інструментом введення даних.

14. Компанії об'єднають зусилля у сфері безпеки

Кіберзагрози змусять компанії працювати спільно, щоб захистити свої продукти від зломів. Дрібні гравці будуть активно поглинатися, адже великий бізнес буде змушений інвестувати в безпеку. Навіть невеликий стартап має перспективи стати частиною якого-небудь технологічного гіганта.

15. ІІ стане частиною маркетингу

Сьогодні маркетологи – це досить затребувані фахівці, але незабаром це зміниться. Впровадження штучного інтелекту дозволить значно підвищити ефективність реклами при мінімальних витратах. Традиційні маркетингові відділи будуть поступово скорочуватися.

16. Фінансові компанії будуть активно використовувати ІІ

Фінансові компанії дуже зацікавлені у технологіях штучного інтелекту, які можуть оптимізувати всі внутрішні процеси. Тим не менш клієнти навряд чи помітять якісь зміни в роботі банків. ІІ буде виконувати виключно технічну роботу.

17. Компанії будуть інвестувати в синтетичну біологію

Це одне з найбільш перспективних напрямків сьогодні. Аналітики прогнозують, що в найближчі кілька років синтетична біологія стане головною технологією 21 століття. Звичайно ж, великі компанії не упустять можливості вигідно вкласти активи.

© kzenon/iStock

18. Посада CIO втратить важливість

Посаду директора з інформаційних технологій була важливою в початку століття, але сьогодні ці керівники втрачають вплив на політику компанії. У 2019 році ситуація лише погіршиться, аж до скасування посади CIO.

19. Компанії будуть довше залишатися приватними

Кілька десятиліть назад з моменту виходу на ринок, до переходу компанії у публічну власність проходило близько 6 років. Сьогодні ця цифра значно вища – близько 10 років. В майбутньому ця тенденція збережеться. Uber і Airbnb все ще залишаються приватними компаніями.

20. Клієнти стануть більш вимогливими

Технологічні компанії ведуть жорстоку боротьбу за кожного клієнта, що дає останнім можливість пред'являти дуже суворі вимоги до якості продуктів. В найближчому майбутньому ситуація тільки погіршуватиметься, адже конкуренція на ринку все ще зростає.

21. Компанії будуть більше уваги приділяти безпеці даних

2018 рік став найбільш проблемним з точки зору безпеки даних клієнтів. Численні витоку стали причиною низки гучних скандалів, які негативно позначилися на репутації компаній. У наступному році вони будуть змушені докладати максимум зусиль для забезпечення надійного зберігання персональних даних клієнтів.

22. Стартапи переключаться на ІІ

Стартапам все складніше створювати конкурентоспроможні продукти, тому молоді підприємці будуть змушені перейти на розробку технологій штучного інтелекту. Ця ніша поки ще відносно вільна.

23. Компанії будуть прагнути до синхронізації даних

Тотальна синхронізація даних може стати одним з головних технологічних трендів 2019 року. Це дозволить компаніям менше часу витрачати на обробку великих кількостей інформації.

24. Сервіси остаточно перейдуть на хмарні технології

Перехід на хмарні платформи – це єдиний ефективний спосіб забезпечити стабільну і швидку роботу додатків, якими користуються мільйони. У 2019 році багато компаній будуть змушені піти на такий крок.

25. Торговельні майданчики перейдуть в онлайн

Обсяги продажів у мережі продовжують стрімко зростати, тому рітейлери просто змушені остаточно переходити в онлайн. Причому мова йде не про традиційні інтернет-магазинах, а про великих майданчиках, де спостерігається дуже жорстка конкуренція.

© kzenon/iStock

26. 5G стане стандартом

Технологія передачі даних 5G буде масово впроваджуватися по всьому світу. Саме такий технологічний прогноз дають фахівці. Це відкриє нові можливості перед компаніями, але і призведе до активізації кіберзлочинців.

27. Потреба в управлінні ризиками зросте

Це стосується як приватних технологічних компаній, так і держав в цілому. Справа в тому, що геополітична ситуація в світі продовжує загострюватися, що може призвести до абсолютно непрогнозованих наслідків. Аналіз ризиків стане одним з ключових напрямків.

28. Кібербезпека стане більш широким поняттям

Кібербезпека набуває нові визначення, адже тепер це не тільки захист софта від шкідливих програм і даних від викрадення. Сьогодні в це поняття варто включати і протидія маніпуляціям в соціальних мережах.

29. Малі компанії втратять незалежність

Малим і середнім компаніям буде все важче зберігати незалежність, адже розробка нових технологічних рішень вимагає занадто багато ресурсів. Більшість не найбільших гравців буде змушена укладати угоди з лідерами ринку, щоб вижити.

30. Незалежні професіонали будуть дуже затребуваними

Світ впевнено рухається до переходу на гіг-економіку, яка передбачає найм незалежних фахівців для виконання конкретних завдань. Такі співробітники можуть паралельно працювати на кілька компаній, що дозволяє їм заробляти значно більше, ніж у штаті.

Топ-10 стратегій розвитку технологій в 2019 році, – рейтинг Gartner
© gorodenkoff/iStock Щороку дослідницька компанія Gartner публікує список тенденцій, які будуть визначати технологічні тренди в майбутньому. Для керівників великих
Самий необхідний навик 2019 року, який шукають всі роботодавці
LinkedIn назвала самий необхідний навик 2019 року. Також компанія опублікувала список всіх навичок, які роботодавці будуть хотіти бачити в своїх співробітниках в 2019
Тест: виберіть карту, щоб дізнатися, що вас чекає в 2019 році за давнім пророцтвом
Хто з нас не хоче знати, що йому приготувала доля, і що станеться в найближчому майбутньому? Експерти Zen Magazine підготували для вас тест на передбачення долі, який
Легка хода: тренди взуття на весну-літо 2019
©Oksana_Bondar/IStock На минулих модних показах сезону весна-літо 2019 можна було спостерігати все більш сміливі і незвичайні моделі взуття. Пір'я, стрази, дорогоцінні
Кращі новинки гаджетів: що варто очікувати в 2019 році
© wylsa.com Практично кожен рік на ринку з'являються інноваційні новинки техніки, які змінюють наше уявлення про гаджетах. На жаль, поточний рік в якійсь мірі став
Tesla представить нові зарядні станції в 2019 році
© pressureUA/IStock У наступному році компанія Tesla планує приступити до розгортання мережі нових зарядних станцій. Про це повідомляє видання Engadget. Наступне