Штучний інтелект: 27 прогнозів експертів на найближче майбутнє
21.06.2019 845 0 newsdaily.org.ua

Штучний інтелект: 27 прогнозів експертів на найближче майбутнє

В закладки

Штучний інтелект: 27 прогнозів експертів на найближче майбутнє

© PhonlamaiPhoto/iStock

Технології штучного інтелекту вже проникли в деякі сфери нашого життя, але вони все ще перебувають на етапі зародження. Надалі варто очікувати їх бурхливого розвитку, який може назавжди змінити світ. Щоб визначити перспективи ІЇ, дослідницький центр Pew Research» опитав близько 1000 людей, які мають безпосереднє відношення до сучасних технологій. Журнал Inc опублікував найбільш цікаві думки про майбутнє штучного інтелекту.

Вміст матеріалу

Перспективи ІІ

Варто зазначити, що експерти, які взяли участь в опитуванні, по-різному бачать майбутнє технологій штучного інтелекту. Ось найбільш яскраві і цікаві думки про перспективи ІЇ на найближчі роки.

© AndreyPopov/iStock

1. Ерік Бринолфссон (професор школи MIT Sloan)

Ми можемо практично повністю викорінити бідність, значно скоротити смертність від захворювань і поліпшити якість освіти по всій планеті. З іншого боку, штучний інтелект може стати інструментом для концентрації влади і багатства в одних руках, що дуже небезпечно.

2. Джудіт Донат (професор Гарвардського університету)

До 2030 року соцмережі заполонять боти, які навчаться вести себе подібно людям. Вони зможуть допомагати дітям з домашніми завданнями і навіть проводити ділові переговори за нас. Штучний інтелект повинен стати компаньйоном і порадником для кожного з нас.

3. Ендрю Маклафлін (директор Центру інноваційного мислення при Єльському університеті)

ІІ зробить всі процеси набагато більш ефективними, але не варто забувати про темній стороні. Існує ризик, що штучний інтелект перетвориться в інструмент для дискримінації певних соціальних груп.

4. Майкл М. Робертс (президент і генеральний директор Icann)

Штучний інтелект практично не має ніяких обмежень для розвитку, але ми можемо зіткнутися з проблемою конфіденційності. Щоб бути корисними, машин знадобитися дуже багато інформації про нас, що може бути дуже небезпечним.

5. Дана Бойд (глава дослідницького підрозділу Microsoft)

ІІ – той інструмент, який буде використовуватися людьми в самих різних цілях, включаючи боротьбу за владу. На жаль, навряд чи нам вдасться цього уникнути. Ймовірно, розвиток штучного інтелекту стане причиною глобального геополітичного кризи.

6. Емі Уебб (засновник інституту Future Today)

Нам знадобиться дуже багато нових фахівців у різних сферах, які будуть здатні використати всі переваги штучного інтелекту. Лікарям, фермерам та іншим працівникам доведеться оперативно оволодівати новими навичками, інакше вони виявляться незатребуваними на ринку праці.

7. Саймон Біггс (професор університету Единбурга)

Я вважаю, що в майбутньому ІІ буде ефективно використовуватися у військових цілях, що спровокує масові збройні конфлікти. Тим не менш саме штучний інтелект може допомогти нам врятувати цивілізацію від руйнування.

© PhonlamaiPhoto/iStock

8. Роберт Д. Аткінсон (президент Фонду інформаційних технологій та інновацій)

Сьогодні ми зіткнулися з безпрецедентним падінням зростання продуктивності. Штучний інтелект має забезпечити подальший розвиток, інакше ми ризикуємо припинити глобальне рух вперед.

9. Баррі Диваків (засновник і керівник Sertain Research)

Штучний інтелект оптимізує всі процеси, тому нам доведеться переглянути своє уявлення про час. Також варто розуміти, що соціальна взаємодія буде поступово втрачати свою значимість.

10. Батая Фрідман (професор Вашингтонського університету)

Розвиток штучного інтелекту може бути дуже небезпечним для нашої цивілізації. Наприклад, уявіть автономне зброя, яка здатна вбивати людей самостійно. На карту поставлено дуже багато, тому ми повинні бути гранично обережними.

11. Грег Шеннон (науковий співробітник університету Карнегі-Меллона)

ІЇ, безумовно, допоможе нам збільшити середню тривалість людського життя, оскільки медицина зробить величезний крок вперед. З іншого боку, майбутнє залишається невизначеним, оскільки ми не знаємо, якими саме будуть нові технології.

12. Марк Сурман (виконавчий директор фонду Mozilla)

ІІ дозволить сконцентрувати владу і фінанси в декількох центрах, що базуються в США і Китаї. Для більшості людей штучний інтелект навряд чи стане хорошим.

13. Баратунде Терстон (футурист)

Штучний інтелект буде допомагати нам приймати рішення навіть на побутовому рівні. Наприклад, людині більше не доведеться замислюватися над тим, що приготувати на сніданок. Ми отримуємо більше вільного часу для розвитку.

14. Тед Хол (дослідник і письменник)

ІІ створить нові можливості для маніпуляцій громадською думкою. Підроблені відео і аудіо поставлять під сумнів достовірність будь-якої інформації. Ми більше не зможемо перевіряти правдивість новин.

© BeeBright/iStock

15. Роберт Епштейн (психолог Американського інституту поведінкових досліджень)

Я солідарний з думками Хокінга і Маска про те, що штучний інтелект може призвести до зникнення нашої цивілізації. Судячи з усього, ми вже не зможемо зупинити цей процес.

16. Девід А. Бенкс (соціолог)

Штучний інтелект буде корисним для розвитку науки і нарощування темпів виробництва, але він в тій же мірі може бути використаний для тотального контролю над нами.

17. Ставрос Трипакис (доцент університету Аалто у Фінляндії)

У романі "1984" Джорджа Оруелла детально описано наше майбутнє.

18. Девід Брейк (старший викладач в університеті Бедфордшира)

Розвиток технологій штучного інтелекту призведе до тотального контролю над кожним з нас. Ймовірно, у нас відберуть право вільно пересуватися у межах власної країни.

19. Бетсі Вільямс (дослідник в Університеті Арізони)

ІІ буде корисним для заможних людей, але, безумовно, погіршить життя незабезпечених. Наприклад, глобальний перехід на безпілотні автомобілі спричинить за собою серйозні витрати.

20. Алан Банді (професор Единбурзького університету)

В першу чергу постраждають некваліфіковані співробітники, оскільки вони залишаться незатребуваними на ринку праці. Це потягне за собою глобальні економічні і соціальні проблеми.

21. Гвинт Серф (розробник Google)

Штучний інтелект і машинне навчання будуть корисними для людства, хоча ми безумовно зіткнемося зі зловживаннями і помилками.

© metamorworks/iStock

22. Крейг Матіас (керівник Farpoint Group)

Більшість глобальних технологій, наприклад, інтернет, транспорт, електромережі і багато іншого, просто не зможуть існувати без штучного інтелекту і машинного навчання.

23. Майк Оссвальд (віце-президент з інновацій в Hanson Inc)

Штучний інтелект зможе захистити людство від багатьох глобальних проблем. Наприклад, ИИ повинен допомогти нам вирішити екологічні проблеми і поліпшити якість медицини.

24. Дана Клисанин (психолог і футурист)

Люди все більше будуть усвідомлювати важливість взаємодії один з одним, тому постараються перекласти більшість побутових обов'язків на ШІ. Наприклад, ми не будемо витрачати дорогоцінний час на покупку продуктів і приготування їжі. Також, ймовірно, нам вдасться вирішити і більш глобальні проблеми, наприклад, зупинити кліматичні зміни.

25. Марк Кроулі (науковий співробітник університету Ватерлоо)

Під час довгої поїздки додому з роботи ми будемо читати книги прямо на лобовому склі автомобіля, оскільки весь транспорт буде безпілотним. Всі технології будуть управлятися за допомогою голосових команд.

26. Теодор Гордон (футурист)

ІІ зможе попереджати нас про терористичні загрози, що зароджуються епідеміях і ймовірних природних катаклізмах. Також штучний інтелект допоможе нам приймати правильні рішення в складних ситуаціях.

27. Іветт Вон (науковий співробітник інституту Нью-Джерсі)

Сподіваємося, що штучний інтелект допоможе вирішити проблеми з виробництвом продуктів харчування. Наприклад, ймовірно, нам вдасться побудувати ферми в пустельних регіонах, які сьогодні непридатні для сільського господарства.

В аеропортах Європи мандрівників тепер буде перевіряти штучний інтелект
© PhonlamaiPhoto/iStock Сучасні технології розвиваються швидше, ніж нам здається, особливо це стосується штучного інтелекту. В деяких аеропортах Європи була встановлена
Як ШІ здатний вирішити одну з найдорожчих проблем музики
© miriam-doerr/iStock Створення музики – це, мабуть, одна з небагатьох сфер, де штучний інтелект ніколи не зможе замінити людину. Тим не менш сучасні технології здатні
Microsoft розробила штучний інтелект, який створює дивовижні карикатури
© Besjunior/IStock Якщо ви думаєте, що компанія Microsoft займається виключно серйозними речами, то помиляєтеся. Крім операційної системи Windows, хмарних рішень і
Типи інтелектів, одним з яких володіє і ваша дитина
Mother Carrying Son And Daughter As They Play In Park У кожної дитини з дитинства є унікальне поєднання сильних і слабких сторін. Професор Гарвардського університету
Afterparty: як якісно змити залишки штучного засмаги
©Grazia Щоб шкіра виглядала більш смаглявою й засмаглою, дівчата не рідко використовують штучний загар. Однак, такі кошти при невдалому нанесенні можуть перетворитися на
Штучний інтелект здатний показати, що змушує людей виглядати старше або молодше, дослідження
© Pixabay На процес старіння впливає безліч факторів. Розшифровка цих факторів може привести до розуміння того, що впливає на стан і здоров'я людського тіла, і показати,