Як ШІ здатний вирішити одну з найдорожчих проблем музики
19.05.2019 684 0 newsdaily.org.ua

Як ШІ здатний вирішити одну з найдорожчих проблем музики

В закладки

Як ШІ здатний вирішити одну з найдорожчих проблем музики

© miriam-doerr/iStock

Створення музики – це, мабуть, одна з небагатьох сфер, де штучний інтелект ніколи не зможе замінити людину. Тим не менш сучасні технології здатні зробити цей процес більш простим і дешевим. Мастеринг музики – це дуже трудомістка і дорога справа, яке давно потребує автоматизації. Видання The Verge розповіло, як ІІ впливає на музичну індустрію, роблячи її доступною для незалежних виконавців.

Вміст матеріалу

Мастеринг музики за допомогою ІІ

Мастеринг музики можна порівняти з процесом обробки фотографій. Наприклад, ви можете зробити кольори більш яскравими, змінити освітлення і баланс білого. Професіонали, які займаються мастерингом, працюють у схожому напрямку. Вони роблять звучання треків максимально збалансованим і намагаються приховати всі недоліки, які були допущені в процесі запису.

Процес мастерінгу альбому може тривати місяці, оскільки обробка треків робиться без використання сучасних технологій. Майстри покладаються виключно на свій слух і смаки. Це призводить до того, що професійна обробка альбому коштує сотні тисяч доларів. І це величезна проблема для незалежних виконавців, які не співпрацюють з великими лейблами.

© blueskyline/iStock

Проте незабаром ситуація може кардинально змінитися. Справа в тому, що технології штучного інтелекту вже зараз здатні зробити якісний мастеринг музики без участі людини. Наприклад, не так давно був запущений сервіс Landr. Музикантові достатньо просто завантажити зведену пісню на сайт. Алгоритми самостійно проаналізують трек і автоматично застосує всі необхідні ефекти.

Думки про якість роботи Landr дуже різні. Люди, які професійно займаються мастерингом, налаштовані скептично. На їхню думку, звучання виходить занадто штучним. Тим не менше багато незалежні музиканти не приховують свого захоплення результатами роботи сервісу. Як виявилося, правда на боці останніх, оскільки Landr був визнаний одним з кращих професіоналів у цій сфері під час сліпого тестування.

Критику сервісу з боку людей, які заробляють на життя мастерингом музики, можна зрозуміти, оскільки їх існування професії виявилося під загрозою. Тим не менш топові виконавці все ще воліють працювати з живими людьми, а не машинними алгоритмами. Вся справа в комунікації. Музикант не може вплинути на роботу Landr, оскільки штучний інтелект виконує всю роботу самостійно. Результат виходить якісним, але не завжди відповідає очікуванням автора.

Судячи з усього, майбутнє за спільною роботою людини і штучного інтелекту. Наприклад, компанія iZotope розробила сервіс Master Assistant. Він включає в себе набір інструментів для професійного мастерингу музики, які не можуть працювати без участі людини. Фактично цей сервіс просто значно спрощує процес обробки треків, але не робить його автоматичним. Це відмінний компромісний варіант, який значно прискорює мастеринг і робить його більш дешевим, але не ставить під загрозу існування професії.

Прослуховування музики під час тренувань допомагає зменшити втому
© bruce mars/Pexels Дослідження показали, що музика може грати ключову роль при фізичній активності. Так, прослуховування музики під час тренування підвищує ступінь
Біля витоків: як стати знавцем і цінителем класичної музики
© cyano66/iStock Якщо ви бажаєте долучитися до справжнього мистецтва, то почніть з прослуховування класичної музики. По-перше, вона є відкритою, а по-друге, з її
Прослуховування музики перед сном допоможе запобігти серцевий напад
© cyano66/IStock Музика допомагає людям позбутися від стресу, розслабитися і збільшити ефективність тренування. Але є дещо, що вона може. Згідно з новим дослідженням, про
Як музика після тренувань здатна вплинути на ваше відновлення, дослідження
©m-imagephotography/IStock Нове наукове дослідження встановило, що музика сприяє відновленню після занять спортом. Детальніше про це повідомляє портал myfitnesspal.
Топ-10 програм для прослуховування музики
© Burst/Pixabay Завдяки сучасним технологіям прослуховування музики стало набагато простіше і доступніше, тому сьогодні ми поділимося з вами кращими мобільними
Важливі факти позитивного впливу музики на дитину
© khamkhor/Pixabay Чи може музика надати позитивний вплив на підлітка? Згідно з опитуванням, який у 2008 році опублікували на сайті NYTimes.com більшість тінейджерів