14 несподіваних причин зневоднення організму
06.05.2019 638 0 newsdaily.org.ua

14 несподіваних причин зневоднення організму

В закладки

14 несподіваних причин зневоднення організму

© VladimirFLoyd/IStock

Людське тіло складається з води приблизно на 60%, тому правильна гідратація дуже важлива. Згідно з дослідженнями, втрата всього 1,5% рідини призводить до серйозних збоїв у роботі організму. Поганий настрій, зниження працездатності і хронічна втома – це перші симптоми зневоднення, які не можна ігнорувати.

Існує безліч причин, чому організм втрачає запаси рідини. Ось найбільш неочевидні з них.

1. Діабет

Цукровий діабет дійсно може стати причиною зневоднення. Справа в тому, що організм намагається позбутися зайвої глюкози за рахунок збільшення продукування сечі. Якщо ви відчуваєте постійну спрагу без видимих на те причин, то це привід для розмови з лікарем.

© simpson33/IStock

2. Менструація

Менструальний цикл кожної жінки проходить індивідуально, але симптоми зневоднення проявляються у багатьох. Організм втрачає рідину з-за змін в гормональному фоні. Лікарі рекомендують випивати склянку води у ці дні, незалежно від вашого самопочуття.

3. Побічні ефекти препаратів

Величезна кількість медичних препаратів діють як діуретиків. Наприклад, більшість таблеток для нормалізації кров'яного тиску володіють таким побічним ефектом. Якщо ви приймаєте подібні препарати, то подбайте про гарну гідратації.

4. Недолік вуглеводів

Ваша дієта може стати причиною проблем із зневодненням. Справа в тому, що нестача вуглеводів призводить до того, що рідина не затримується в організмі. Харчування повинно бути збалансованим.

© a_namenko/IStock

5. Стреси

Гормон стресу виділяють наднирники. Якщо ви постійно перебуваєте під тиском, то ці органи можуть швидко вичерпати свій ресурс. Проблема полягає в тому, що надниркові залози також займаються виробленням альдостерону. Цей гормон грає дуже важливу роль у контролі рівня рідини.

6. Синдром роздратованого кишечника

Це захворювання проявляється у вигляді нудоти та діареї, що гарантовано призводить до зневоднення. Щоб уникнути цього, варто проконсультуватися з лікарем і дієтологом. Вони допоможуть скласти правильну дієту.

7. Тренування

Під час інтенсивних тренувань організм втрачає велику кількість рідини. Обов'язково компенсуйте втрати по закінченню заняття. На кожні 500 грамів втраченої ваги потрібно випити не менше 600 мілілітрів води.

© lzf/IStock

Читайте також: 5 корисних рецептів води з добавками, з яких варто почати день

8. Вагітність

Під час вагітності значно збільшується загальний об'єм крові, тому організм потребує великої кількості рідини. Також причиною зневоднення може стати нудота на ранніх етапах вагітності.

9. Старіння

З віком наш організм втрачає здатність затримувати воду. Це пов'язано із змінами в гормональному фоні. Якщо вам за 40, то у вашій сумці завжди повинна бути пляшка води.

10. Харчові добавки

Навіть натуральні харчові добавки сприяють виведенню рідини з організму. Якщо ви не можете від них відмовитися, то варто значно збільшити вживання води. Консультація дієтолога також буде не зайвою.

© Farion_O/IStock

11. Висота

Якщо ви подорожуєте по гірській місцевості, то будьте готові до того, що організм може почати різко втрачати рідину. Основні втрати пов'язані з диханням, адже в горах повітря містить менше кисню.

12. Алкоголь

Під впливом алкоголю організм виділяє гормони, які провокують втрату рідини. Це небезпечно, оскільки навіть легке сп'яніння не дозволяє нам розрізняти перші ознаки зневоднення.

13. Брак фруктів і овочів

Фрукти і овочі містять у собі чимало рідини, тому їх варто вживати щодня. Відсутність рослинних продуктів в раціоні неможливо компенсувати вживанням великої кількості води.

© Aiselin82/IStock

14. Грудне вигодовування

Під час грудного вигодовування ви передаєте дитині багато корисних речовин, у тому числі і воду. Тому в період лактації варто значно збільшити вживання рідини.

Читайте також: 10 міфів про здоров'я, в які пора перестати вірити

14 причин, чому ваш організм зневоднений
14 причин, чому ваш організм зневоднений
14 причин, чому ваш організм зневоднений
21.03.19 Поради про саморозвиток
© shark_749/IStock Зменшення кількості води в нашому організмі навіть на, здавалося б, незначні 1,5% призводить до серйозних наслідків – зниження настрою, когнітивних
Зневоднення під час годування груддю: причини, симптоми і методи лікування
Ризик зневоднення матері при годуванні груддю досить високий, і це може стати серйозною проблемою. Грудне молоко майже на 90 відсотків складається з води, тому у жінки
3 причини зневоднення під час тренування
© Maurício Mascaro/Pexels Ви напевно чули про важливість режиму пиття, а особливо під час активних занять спортом. Адже зневоднений організм втрачає здатність регулювати
5 причин, чому ви набрякає після тренування
© pexels.com Ви часто помічаєте відразу після тренування, що виглядаєте великий і опухлою? Не переживайте! Справа не в проблемах зі здоров'ям або неправильних заняттях.
Чому я погано сплю, — пояснення вчених
Чому я погано сплю, — пояснення вчених
Чому я погано сплю, — пояснення вчених
22.06.19 Поради про саморозвиток
© different_nata/IStock Причини безсонних ночей змінюються і часто вони пов'язані з психологічними проблемами. Однак нове дослідження стверджує, що причина може полягати
Що варто пити, а що ні – при зневодненні організму
© priyanka98742/Pixabay Коли вам жарко, і ви відчуваєте спрагу – організм швидко втрачає вологу через піт, що призводить до зневоднення. Недолік рідини може спровокувати