Зневоднення під час годування груддю: причини, симптоми і методи лікування
04.03.2019 1 328 0 newsdaily.org.ua

Зневоднення під час годування груддю: причини, симптоми і методи лікування

В закладки

Зневоднення під час годування груддю: причини, симптоми і методи лікування

Ризик зневоднення матері при годуванні груддю досить високий, і це може стати серйозною проблемою. Грудне молоко майже на 90 відсотків складається з води, тому у жінки виникає постійна потреба збалансувати гідратацію організму.

Вміст матеріалу

Фактори ризику зневоднення при годуванні грудьми

©Shutterstock

Організм годуючої матері виробляє приблизно 750 мілілітрів на день грудного молока, але ця кількість може значно варіюватися в залежності від потреб дитини. У середньому годує мати повинна щодня випивати своє звичайне кількість рідини плюс ту кількість рідини, яку вона втрачає кожен день при годуванні. Тому середньостатистичної годуючій мамі необхідно приймати додатково 700 мілілітрів води в день.

Які ризики розвитку зневоднення під час годування грудьми?

Через збільшення потреби організму у воді під час годування можуть збільшитися ризики зневоднення. Приклади включають в себе:

• діарею, блювоту;
• надмірне потовиділення через лихоманки або фізичних вправ;
• хронічні хвороби;
• застуду чи грип.

Симптоми цих захворювань збільшують втрату рідини та електролітів. Таким чином, якщо симптоми є тривалими або серйозними, матері, можливо, буде потрібно заповнити втрату поживних речовин, щоб уникнути зневоднення.

Якщо ви відчуваєте симптоми зневоднення, немає необхідності турбуватися про дитину – негайне вплив помірного зневоднення на нього мінімально, якщо воно взагалі є. Дослідження показали, що матері виробляють однаковий обсяг молока незалежно від статусу гідратації, і в ньому міститься однакова кількість макронутрієнтів. Проте було показано, що сильне зневоднення знижує вміст мікроелементів у грудному молоці.

Причини, симптоми і лікування зневоднення при годуванні грудьми

©Shutterstock

Зневоднення при грудному вигодовуванні може відбутися з кількох причин:

1. Діарея або харчове отруєння

Вживання забрудненої або нездорової їжі може призвести до харчового отруєння або діареї під час годування груддю. Як правило, симптомами цих критичних захворювань є втрата рідини і електролітів з організму матері.

2. Недостатнє споживання рідини

Будучи годуючою мамою, ви можете бути настільки зайняті, що забуваєте пити достатню кількість води або іншої рідини. Мала кількість води в раціоні є однією з найбільш очевидних причин зневоднення.

3. Пост

Під час фази лактації практикувати голодування вкрай шкідливо. Ви повинні включати здорову і корисну їжу в свій щоденний раціон, щоб підвищити секрецію молока. Пост може також призвести до зневоднення у годуючих матерів.

4. Споживання напоїв з кофеїном

Пам'ятайте, що вам слід уникати щоденної чашки чаю або кави, так як надлишок кофеїну в раціоні може призвести до зневоднення організму.

Ознаки зневоднення під час годування груддю

Тут ми перерахуємо деякі з найбільш часто зустрічаються симптомів зневоднення:

• М'язова судома
• Легка груди
• Запаморочення
• Втома
• Головний біль
• Сухість у роті
• Нудота

На щастя, проблема зневоднення виліковна, і все, що вам потрібно зробити, це збільшити споживання рідини. Тим не менш, іноді вам може знадобитися приймати спеціальні ліки для подолання цього захворювання.

Лікування зневоднення

Як правило, правильний режим харчування і здоровий спосіб життя є кращими способами лікування зневоднення. Деякі з ефективних методів лікування зневоднення під час годування груддю включають в себе наступні поради:

1. Пийте багато води і інших поживних рідин, таких як фруктові соки. Надлишок рідини підвищить секрецію молока і зволожить ваш організм. Як мамі, що годує, вам необхідно пити близько 13 чашок рідини щодня.

2. Регулярне вживання поживних і водянистих продуктів, таких як кавун, апельсини, огірки чи помідори, допомагає задовольнити потребу організму в рідині. Ці продукти допоможуть вам подолати зневоднення.

3. Якщо ви страждаєте від сильної блювоти або діареї, проконсультуйтеся з лікарем і прийміть розчин для перорального зволоження, щоб запобігти проблему зневоднення.

Якщо ви страждаєте від тривалого погіршення здоров'я або запаморочення, головного болю, слабкості або втоми через зневоднення при годуванні грудьми, вам може знадобитися відвідування лікаря і прийом рідини для внутрішньовенного вливання для швидкого і безпечного зволоження організму.

За матеріалами: dripdrop.com, momjunction.com.

14 причин, чому ваш організм зневоднений
14 причин, чому ваш організм зневоднений
14 причин, чому ваш організм зневоднений
21.03.19 Поради про саморозвиток
© shark_749/IStock Зменшення кількості води в нашому організмі навіть на, здавалося б, незначні 1,5% призводить до серйозних наслідків – зниження настрою, когнітивних
3 причини зневоднення під час тренування
© Maurício Mascaro/Pexels Ви напевно чули про важливість режиму пиття, а особливо під час активних занять спортом. Адже зневоднений організм втрачає здатність регулювати
Дієві методи лікування блювоти і діареї у дітей
Часто недосвідчені батьки не знають що робити, коли у дитини починається блювота і діарея. Давати воду дитині, якщо у нього все ще триває блювота, як не допустити
14 несподіваних причин зневоднення організму
© VladimirFLoyd/IStock Людське тіло складається з води приблизно на 60%, тому правильна гідратація дуже важлива. Згідно з дослідженнями, втрата всього 1,5% рідини
Грудне вигодовування: 14 переваг для мами і дитини
©mamulia.ua Годування груддю однаково корисно і для дитини, і для його матері. Грудне молоко не даремно називають «рідким золотом», адже воно містить омега-жирні кислоти,
Чому виникає нудота і блювота і як з нею впоратися
©Pinterest Нудота – це дискомфортний стан шлунка, яке часто виникає перед блювотою. Блювота – добровільне або примусове мимовільне спорожнення («викид») вмісту шлунка